Mozilla VPN Logo

Mozilla VPN Review 2022

Update: 5 januari 2022
Hoogtepunten
  • Werkt met Netflix
  • Beginnersvriendelijk
  • Relatief duur
  • Slechte klantenservice
Score
6.4

Onze Mozilla VPN score

  • Snelheid
    7.5
  • Veiligheid
    7.5
  • Gebruiksgemak
    3.5
  • Servers
    7.0

Mozilla VPN review 2022 – Heeft potentie maar verbetering nodig

Steeds meer bedrijven die zich richten op online privacy en cybersecurity komen uit met een eigen VPN-dienst. Het gerenommeerde bedrijf Mozilla besloot zich bij Bitdefender VPN en Avast SecureLine VPN aan te sluiten en lanceert zijn eigen VPN.

In eerste instantie zou Mozilla samenwerken met ProtonVPN, maar besloot toch te werken met Mullvad. Het resultaat is een simplistische VPN zonder veel luxe extra’s. Dat is niet per definitie slecht natuurlijk. Als de VPN werkt naar behoren, is het in principe voldoende.

Een merk als Mozilla, bekend van de Firefox-browser, verdient onze volledige aandacht natuurlijk. Wij hebben Mozilla VPN dan ook uitgebreid getest om alles te leren over deze nieuwe service. Onze bevindingen delen we hier.

Mozilla VPN review: in het kort

Mozilla VPN is een veelbelovende service met serieuze problemen. Zo draait de dienst op het WireGuard-protocol en zou deze ultrasnel moeten zijn. Toch duurt het erg lang voor je verbinding krijgt met een server.

De applicaties zijn erg simplistisch en beginnersvriendelijk. Ook heeft het een redelijk servernetwerk van meer dan 400 servers verdeeld over meer dan 30 landen. Dit netwerk huurt Mozilla van Mullvad. Ook houdt Mozilla VPN geen logs van je activiteiten bij.

Wel verzamelt het bedrijf een hoop onnodige persoonlijke gegevens. Bovendien is de klantenservice bijna niet te bereiken. Een ander nadeel is dat de abonnementsprijzen relatief hoog zijn.

PluspuntenMinpunten
Draait op het ultrasnelle WireGuard-protocolTwijfelachtig privacybeleid
Uitstekende snelhedenGeen dedicated IP-adressen
ChaCha20 encryptieSlechte customer support
Split-tunnelingJe kunt niet betalen met cryptovaluta
Automatische kill-switchRelatief klein servernetwerk
Gemakkelijk te installerenDuurt lang voor je verbinding maakt
Beginnersvriendelijke applicatiesDuur
Werkt met Netflix
Torrenting is toegestaan
Multi-hop

Specificaties Mozilla VPN
Besturingssysteem
  • iOS
  • ,
  • Linux
  • ,
  • Android
  • ,
  • Windows
  • ,
  • Mac
Gelijktijdige verbindingen
  • 5
Torrents
  • Torrents toegestaan
Netflix
  • Werkt met Netflix
Logbeleid
  • Zero logs
Protocollen
  • Wireguard
Betaalmethoden
  • PayPal
  • ,
  • Creditcard
Geld-terug-garantie
  • Ja
Werkt ook met
  • Windows
  • Torrent
  • Linux
  • Netflix
  • Apple
  • Android

Snelheid: hoe snel is Mozilla VPN?

Naast beveiliging is snelheid het belangrijkste aspect van een VPN. Het is een trade-off: goede encryptie zorgt voor vertraging, maar goede VPN-diensten beperken deze vertraging zo veel mogelijk.

Verbindingssnelheid, dus de tijd voordat je verbonden bent met een VPN-server, speelt hier uiteraard ook een rol in. Zeker als je verbinding probeert te maken met een server die ver weg staat. Daarom testen wij VPN-snelheden over verschillende servers.

Eerst doen we een nulmeting, zonder VPN, om de serversnelheden mee te vergelijken. Bovendien checken we dagelijkse schommelingen, omdat veel providers bandbreedte beperken wanneer servers te vol raken.

We gaan zometeen dieper in op onze snelheidstest. Onze bevindingen over Mozilla VPN’s snelheid zijn:

  • De VPN-servers behouden een groot deel van de originele snelheid.
  • Verbinden met een server duurt tussen de 30 seconden en enkele minuten.
  • De verbinding werd enkele keren onderbroken, waarna we moeite hadden deze te herstellen.
  • We ondervonden geen grote schommelingen tijdens dagelijks gebruik.

Speed test resultaten van Mozilla VPN

We testten Mozilla VPN uit vanuit ons kantoor in Nederland. We probeerden de provider ook vanuit Spanje, maar kregen de VPN-applicatie daar niet werkend.

Houd er bovendien rekening mee dat onze snelheden slechts een indicator zijn. Jouw echte (verbindings)snelheden kunnen afwijken op basis van je locatie en verbindingskwaliteit. Natuurlijk geeft onze test wel een beeld van het effect dat Mozilla VPN’s encryptie op je internetsnelheid heeft.

VerbindingPingDownloadsnelheid (MBPS)Uploadsnelheid (MBPS)
Zonder VPN20200.15246.84
Nederlandse server (Amsterdam)16194.88237.41
Engelse server (Londen)24195.39237.17
Amerikaanse server (New York)106195.25199.22
Amerikaanse server (Los Angeles)180156.5260.66
Canadese server (Toronto)131169.54168.84
Hongkongse server (Hongkong)235127.552.16
Japanse server (Tokio)27388.1649.83

Mozilla VPN is redelijk snel, zoals je ziet. Net als met veel andere VPN’s was Mozilla VPN’s downloadsnelheid groter dan de uploadsnelheid. Desondanks waren de snelheden prima, de verbinding met Hongkong daargelaten.

Teleurstellende serververbinding

Verbinding maken met een server duurde daarentegen erg lang. Verbindingssnelheden varieerden van een halve minuut tot wel enkele minuten. Dit is een ondermaatse prestatie. Bovendien is het erg vervelend als je gewend bent regelmatig van server te wisselen.

Screenshot van het scherm "Verbinden" in de Mozilla VPN software

Zoals we al vertelden, konden we vanuit Spanje geen verbinding maken met een Mozilla VPN-server. Ook in Nederland liepen we tegen verschillende mislukte verbindingen aan. We weten niet of dit te wijten was aan overbeladen servers of aan iets anders. Wat we wel weten is dat de provider het verbinden met een server niet gemakkelijk maakt.

Om eerlijk te zijn verwachtten we veel beter van Mozilla. We kunnen de VPN met deze snelheden niet aanraden voor streaming of online gaming. De snelheden zijn wel prima voor P2P en regulier browsen. Het geeft je zelfs de tijd rustig koffie te zetten terwijl je wacht tot de verbinding tot stand komt.

Snelheid bij alledaags gebruik

Wanneer we uiteindelijk verbonden zijn, blijft de snelheid met Mozilla VPN stabiel. We hadden wel enkele malen last van onderbrekingen, omdat de kill-switch overuren leek te draaien.

Simpel gezegd, Mozilla VPN is best goed áls deze werkt. Helaas werkt de dienst vaak niet. Normaal gesproken raden we je dan aan om lokale servers te gebruiken, omdat een korte afstand tot de server leidt tot minder vertraging. In dit geval ervaren we deze problemen echter ook met Nederlandse servers.

Veiligheid: hoe veilig is Mozilla VPN?

De belangrijkste functie van een VPN is je internetgebruik anonimiseren en verbergen voor anderen die mee proberen te kijken. In deze sectie reviewen we Mozilla VPN’s algehele beveiliging, verbindingsprotocollen, het logbeleid en welke gegevens nodig zijn voor registratie.

Onze belangrijkste bevindingen zijn:

  • Mozilla VPN draait op het WireGuard-protocol dat bekendstaat om zijn uitstekende beveiliging en snelheid.
  • De VPN gebruikt ChaCha20-encryptie.
  • De VPN’s kill-switch staat altijd aan.

Protocollen

De dienst gebruikt maar één VPN-protocol: WireGuard. Dit protocol is ontwikkeld door cybersecurity onderzoeker en kernel-ontwikkelaar Jason Donenfeld. WireGuard simplificeert bestaande protocollen, voornamelijk OpenVPN, zonder privacy en internetveiligheid op te offeren.

Andere VPN-diensten maken ook gebruik van WireGuard, zoals Surfshark en VyperVPN. NordVPN gebruikt het daarnaast als de basis voor zijn eigen NordLynx-protocol.

Wat maakt WireGuard zo speciaal?

WireGuard heeft meerdere security audits ondergaan en is voor allemaal met vlag en wimpel geslaagd. Het ondersteunt alleen ChaCha20-encryptie. Dit is een 256-bit cipher die is gebaseerd op Salsa20/8. Deze encryptie zorgt voor een robuuste beveiliging.

Revolutionair aan WireGuard zijn de volgende kenmerken:

  • Het protocol gebruikt slechts 4.000 coderegels. Andere protocollen gebruiken er daarentegen honderdduizenden. Minder code betekent minder ruimte voor aanvallen. Er zijn dan minder zwakke plekken die door hackers kunnen worden misbruikt.
  • Het verlaagt je computerprestaties minder, voornamelijk de CPU.
  • Snelle verbindingen.
  • Ideaal voor apparaten die minder computerkracht hebben, zoals smartphones en routers.
  • State-of-the-art cryptografie.

WireGuard is bovendien ideaal voor Linux VPN’s, omdat deze is geïntegreerd in het besturingssysteem. Door deze naadloze aansluiting bij Linux levert het uitstekende prestaties.

Naast Linux werkt WireGuard goed op mobiele apparaten, omdat het minder batterij verbruikt. Ook gebruikers van minder snelle netwerken en computers hebben profijt van dit protocol.

Logbeleid en privacy

Mozilla claimt dat zijn VPN alleen de data verzamelt die het nodig heeft om de service te laten werken en te optimaliseren. Aangezien meerdere VPN’s soortgelijke statements gebruiken om veel onnodige persoonlijke informatie te verzamelen, zijn we hier niet blij mee.

Mozilla staat uiteraard bekend om zijn op privacy gerichte manifest. Hierin noemt het bedrijf de volgende data privacy principes:

  • Geen verrassingen: transparant datagebruik en -uitwisseling.
  • De gebruikers hebben controle: de gebruikers hebben controle over hun data en online ervaring.
  • Gelimiteerde data: verzamel alleen benodigde gegevens, verwijder identificatie markeeerders wanneer mogelijk en verwijder ze wanneer de gegevens niet meer nodig zijn.
  • Verstandige instellingen: een balans tussen veiligheid en fijne gebruikerservaring.
  • Goede verdediging: meerlaagse beveiligingspraktijken en -controles die (wanneer mogelijk) publiekelijk geverifieerd worden.

Houdt Mozilla zich aan zijn eigen principes met Mozilla VPN?

Om toegang te krijgen tot Mozilla VPN moet je een Firefox-account aanmaken. Een Firefox-account laat je bookmarks en wachtwoorden opslaan en Mozilla services gebruiken op ieder apparaat waarop de Firefox-browser of het besturingssysteem staat geïnstalleerd.

Dit betekent dat Mozilla VPN sowieso de volgende informatie over je verzamelt:

  • Firefox accountinformatie. Dit omvat je e-mailadres, locatie en IP-adres.
  • Betalingsgegevens. Hier vallen je factuuradres, de laatste vier cijfers van je creditcard- of rekeningnummer en de status van je abonnement onder.
  • Interactiedata. De dienst logt de momenten waarop je inlogt en wanneer je met welke server verbindt.
  • Technische gegevens. Dit zijn de gegevens van je besturingssysteem, hardware (apparaat-) gegevens en je (tijdelijke) IP.

Mozilla deelt je e-mailadres met zijn e-mailprovider Acoustic. Deze dienst heeft weer zijn eigen privacybeleid. Acoustic verzamelt al je persoonlijke gegevens: naam, telefoonnummer, adres, gender, leeftijd en postcode.

Dit is een hele hoop verzamelde data voor een zogenoemde ‘no logs’-VPN. Als Mozilla’s database gehackt wordt, kan een hacker al deze informatie tegen je gebruiken. Als we eerlijk zijn, zijn we teleurgesteld in Mozilla.

Bovendien is Mozilla VPN gevestigd in de Verenigde Staten. Dit land maakt deel uit van de 5 Eyes-alliantie. Als autoriteiten om je gegevens vragen, moet Mozilla deze dus geven. Helaas heeft het in zo’n geval dus ook veel om op te geven.

Kill switch

Een kill switch verbreekt je internetverbinding als de VPN onverhoopt wegvalt. Het voorkomt dus dat je onbeschermd het internet opgaat en het risico loopt persoonlijke data te lekken.

Je kunt de kill switch niet uitzetten, en er zijn verschillende soorten. Zo is er de ‘permanente’ kill switch optie die ProtonVPN biedt. ProtonVPN’s kill switch zorgt er namelijk voor dat je geen verbinding maakt met het internet, ook terwijl je bijvoorbeeld je computer afsluit. Deze kill switch sluit je internettoegang altijd af als je niet bent verbonden met de VPN. Ook wanneer je de VPN handmatig uitzet.

Mozilla VPN heeft een kill switch die ‘altijd aanstaat’. Deze kill switch stopt met werken wanneer je de applicatie afsluit. Je internettoegang wordt afgesloten wanneer je VPN-verbinding wegvalt, maar niet wanneer je deze handmatig uitzet.

Welke gegevens heeft Mozilla VPN nodig?

Als het aankomt op registratiegegevens, volgen wij het principe ‘hoe minder, hoe beter’. Diensten claimen echter vaak dat ze je gegevens nodig hebben om hun service te personaliseren of te verbeteren. Wij geloven daar niet in en willen zo min mogelijk persoonlijke informatie opgeven.

Met dat in ons achterhoofd, dit is wat Mozilla VPN vraagt bij de registratie:

  • Je e-mailadres.
  • Een wachtwoord.
  • Je leeftijd.

Vooral ‘leeftijd’ vonden we erg vreemd. Er is absoluut geen reden voor een VPN-dienst om dit te weten. VPN-providers hebben niet eens je e-mailadres nodig, zoals we zien bij Windscribe VPN. Deze service vraagt alleen om een gebruikersnaam en wachtwoord.

Gebruiksvriendelijkheid: hoe gemakkelijk is Mozilla VPN in het gebruik?

Mozilla biedt een gebruiksvriendelijke interface, waardoor het een goede VPN is voor beginners. In deze sectie vind je alles over de officiële website, het installatieproces, de software, de prijzen en de klantenservice.

Onze belangrijkste bevindingen wat betreft de gebruiksvriendelijkheid van Mozilla VPN zijn:

  • De website is gemakkelijk te navigeren.
  • De installatie verloopt snel op alle apparaten.
  • Je hebt een Firefox-account nodig om Mozilla VPN te installeren.
  • Er is een periode van vier dagen voordat je de VPN kunt gebruiken nadat je hebt betaald.
  • De software werkt makkelijk en intuïtief.
  • Je kunt niet betalen met cryptovaluta.
  • De klantenservice behoeft grote verbetering.

Mozilla’s website

Mozilla’s website is overzichtelijk en gemakkelijk te navigeren. Toegegeven, het is makkelijk te verdwalen in alle producten die Mozilla aanbiedt. Als je bent gefocust op de VPN, heb je echter geen enkel probleem deze te vinden.

Screenshot van de website van Mozilla

Om Mozilla VPN te installeren heb je een Firefox account nodig. Dit doe je op de volgende manier:

  1. Download en installeer Mozilla Firefox via hun website.
  2. Screenshot van de website van Mozilla waarin de Firefox browsers zijn uitgelicht
  3. Open Firefox en klik op het menu rechtsboven op je scherm en klik op de knop ‘Aanmelden‘.
  4. Screenshot van de Firefox browser waarbij het menu en de knop "Aanmelden" zijn uitgelicht
  5. Vul je e-mailadres in en klik op ‘Doorgaan‘.
  6. Screenshot van het scherm waar je je e-mailadres moet invoeren als je een Firefox account wil aanmaken
  7. Vul het formulier in om een account aan te maken.
  8. Screenshot van het formulier dat je moet invullen als je een Firefox-account wil aanmaken
  9. Gebruik de verificatiecode in de e-mail die je ontvangt van Mozilla.
  10. Log in bij je Firefox-account

Mozilla VPN installeren

Nu je een Firefox-account hebt, kun je Mozilla VPN installeren op je apparaten. Dit doe je op de volgende manier:

  1. Sluit een abonnement af dat bij jou past. We vertellen je later in dit artikel meer over de verschillende abonnementen.
  2. Download de VPN-app die compatibel is met jouw besturingssysteem. Op een Windows-computer heb je dus een Windows-app nodig en op een smartphone een iOS– of Android-app.
  3. Klik op je download en volg de installatie instructies.

Wanneer je probeert in te loggen binnen de software, geeft Mozilla VPN de volgende melding:

Screenshot van de bevestiging dat Firefox is gekoppeld aan een apparaat

Wanneer je ingelogd bent op twee apparaten, kun je in principe inloggen bij Mozilla VPN. Je moet bovendien ten alle tijden aangemeld zijn bij Firefox om de VPN te gebruiken. Na het afsluiten van je abonnement, en nadat je hebt betaald, moet je echter enkele dagen wachten voordat je daadwerkelijk kunt inloggen.

Het is dus een service die voortbouwt op je Firefox-account. Wij begrijpen dit eigenlijk echt niet, omdat het je verplicht Firefox te installeren ook al ben je niet van plan deze browser te gebruiken. Het lijkt voornamelijk een manier om hun browser te pushen en meer te concurreren met Chrome.

Uiterlijk en gebruikersgemak van de Mozilla VPN-software

Mozilla VPN’s applicatie is erg simplistisch. Dit maakt het intuïtief om te gebruiken en geschikt voor beginners. Als je op zoek bent naar een simpele VPN-app zonder toeters en bellen is dit het product voor jou.

Screenshot van het homescherm van Mozilla VPNs softwares

Het dashboard heeft een duidelijke aan/uit-knop met een shortcut naar de serverlijst. Je kunt er ook zien hoeveel apparaten er verbonden zijn.

In het instellingenmenu rechtsboven in de app vind je de volgende onderdelen:

  • Netwerk- en DNS-instellingen.
  • Notificatie instellingen.
  • Taalinstellingen.
  • Toestemmingbeheer.
  • De helpdesk raadplegen.

Screenshot van verschillende schermen in de Mozilla VPN software

Dit maakt dat Mozilla VPN een erg gebruiksvriendelijke dienst biedt. Het is wat ons betreft een goede VPN als je er nog nooit een hebt gebruikt. Ervaren gebruikers zullen echter teleurgesteld zijn en kunnen beter op zoek gaan naar meer geavanceerde VPN’s.

Prijzen: hoe duur is Mozilla VPN?

Het is belangrijk eerst te vermelden dat Mozilla VPN momenteel niet wereldwijd verkrijgbaar is. Je sluit een abonnement af vanuit België, Canada, Duitsland, Frankrijk, Ierland, Italië, Maleisië, Nederland, Nieuw-Zeeland, Oostenrijk, Singapore, Spanje, het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten en Zwitserland.

Mozilla zegt zelf een ‘kleine vergoeding” te vragen voor zijn VPN. De daadwerkelijke prijzen laten echter wat anders zien. Wel zijn we blij met de 30 dagen geld-terug-garantie. Je kunt de VPN dus een hele maand gratis uitproberen.

De prijzen van de verschillende abonnementen zijn:

Aantal maandenPrijs
1 maand€9,99
6 maanden€6,99
12 maanden€4,99

Prijzen van de abonnementen van Mozilla VPN

Mozilla VPN is dus relatief duur voor de simplistische applicatie. Het viel ons bovendien op dat je in bijvoorbeeld de VS ook respectievelijk 9,99, 6,99 en 4,99 dollar betaalt. Logischerwijs zou je echter minder euro’s moeten betalen om dezelfde waarde te bereiken. Eén Amerikaanse dollar staat namelijk gelijk aan ongeveer 86 eurocent.

Betaalmogelijkheden

Je kunt voor een abonnement alleen met creditcard of via PayPal betalen. Helaas accepteert Mozilla geen cryptocurrency. We hopen dat dit in de toekomst verandert, zodat je anoniem je VPN kunt kopen.

Zodra je het abonnement hebt afgesloten, ontvang je een bevestigingsmail, zoals hieronder:

Screenshot van de mail die je krijgt als je een Mozilla VPN abonnement hebt afgesloten

De mail is verwarrend, omdat het onderwerp duidelijk zegt dat de betaling is bevestigd. In de lopende tekst staat echter dat de betaling verwerkt wordt en dat dit tot vier werkdagen kan duren. Zolang de betaling niet verwerkt is, mag je geen gebruik maken van de VPN.

In ons geval konden we inderdaad vier dagen lang de VPN niet gebruiken, ook al telden deze dagen wel mee in het abonnement. Bovendien kregen we geen melding op het moment dat we wel toegang kregen. We hebben dus iedere dag moeten proberen te verbinden. De Mozilla VPN die we in Spanje kochten, heeft het bovendien nooit gedaan.

Dit is geheel onacceptabel en we hopen dat Mozilla dit verbetert. Wanneer je een VPN koopt, moet je deze direct kunnen gebruiken.

Klantenservice

We nemen de volgende factoren mee in onze review van de klantenservice:

  • De kwaliteit van de uitleg en FAQ’s op de officiële website.
  • Welke verschillende manieren van communicatie er mogelijk zijn, zoals live chat, telefoon of e-mail.
  • Hoe lang het duurt voor je een reactie krijgt en de kwaliteit van deze reactie.

Op de website beantwoord Mozilla simpele vragen, zoals ‘Is Mozilla VPN gratis?’. Ook vind je hier eenvoudige instructies om de VPN in te stellen. Daarnaast is er een plek waar je jouw eigen vraag kunt stellen en zowel medewerkers als andere gebruikers kunnen antwoorden. Deze conversaties zijn openbaar.

Voor andere vragen kun je terecht bij de klantenservice. Hiervoor vul je een formulier in, zoals in de afbeelding hieronder staat weergegeven. De klantenservice zou dan zo snel mogelijk antwoord geven via de mail.

Screenshot van het scherm "Contact opnemen" in de Mozilla VPN software

Wij hebben drie verschillende vragen gesteld, maar nooit antwoord gekregen van Mozilla. De eerste vraag die we stelden was in juli 2021 en we hebben nog steeds geen antwoord. De Mozilla klantenservice lijkt dus eigenlijk niet te bestaan.

Zeggen dat we teleurgesteld in Mozilla is een understatement. We hopen echt dat ze dit essentiële aspect verbeteren, want het schetst een erg negatief beeld van het bedrijf.

Het servernetwerk van Mozilla VPN

Als het aankomt op servernetwerken is het basisprincipe simpel: hoe groter, hoe beter. Meer serverlocaties vertaalt zich immers in een grotere kans om online censuur te omzeilen. Dit geldt als je Amerikaanse Netflix wilt streamen, maar ook als je overheidscensuur in een land als Iran wilt omzeilen.

Onze belangrijkste bevindingen over het servernetwerk van Mozilla VPN zijn:

  • De VPN heeft 400+ servers in 30+ landen.
  • De VPN biedt geen dedicated IP-adressen.

Aantal servers en locaties

Mozilla gebruikt het servernetwerk van Mullvad. Specifiek, het gebruikt de servers van Mullvad die draaien op WireGuard. Dit betekent dat het iets meer dan 400 servers heeft in 34 landen. Dit aantal servers is redelijk laag als je het vergelijkt met andere grote merken. Zo heeft Private Internet Acces er meer dan 33.000 over de hele wereld.

Screenshot van de website van Mozilla VPN met daarop het aantal servers

Een lijst van alle beschikbare serverlocaties vind je gemakkelijk in de applicatie. Als je op een land klikt, krijg je een lijst te zien van specifieke serverlocaties. Zo kies je bijvoorbeeld een Nederlandse, specifiek Amsterdamse, server.

Meer informatie over het IP van de servers vindt je door onze IP-adres tool te gebruiken. Mozilla VPN geeft echter geen informatie over real-time serverbelasting.

Landen waarin Mozilla VPN servers staan:

AziëAustralië, Hong Kong, Japan, Nieuw-Zeeland, Singapore

WerelddeelLanden
EuropaBelgië, Denemarken, Duitsland, Estland, Finland, Frankrijk, Hongarije, Ierland, Italië, Letland, Luxemburg, Moldavië, Nederland, Noorwegen, Noord Macedonië, Oostenrijk, Polen, Portugal, Roemenië, Servië, Spanje, Tsjechië, Verenigd Koninkrijk, Zweden, Zwitserland
Noord-AmerikaCanada, Verenigde Staten
Zuid-AmerikaBrazilië

Veranderen van server

Je kunt ongelimiteerd wisselen van server. Het duurt echter even voor je een nieuwe verbinding hebt. Voor ons duurde het tussen de 30 seconden en enkele minuten. Wees dus niet verrast wanneer de kill switch je internetverbinding verbreekt tijdens het veranderen van server.

Als je niet zeker weet welke server je het beste kunt kiezen, kiest Mozilla VPN er een voor je. Dit is meestal de dichtstbijzijnde server met de laagste ping.

Dedicated IP-adres

Als je gebruikmaakt van een dedicated IP, krijg je van een VPN-service telkens hetzelfde IP-adres toegewezen. Dit adres is verbonden aan jouw account en niemand anders kan het gebruiken. Dedicated IP-adressen zijn ideaal om CAPTCHA’s te vermijden. Ook worden ze minder snel geblacklist door streamingdiensten of andere websites, zoals Reddit.

Mozilla VPN levert echter alleen dynamische shared IP’s. Dit betekent dat wanneer je verbindt met een server, je elke keer een ander IP-adres toegewezen krijgt. Dit geldt ook als je twee keer met dezelfde server verbindt. Bovendien deel je het adres met alle andere gebruikers die tegelijkertijd die specifieke server gebruiken.

Het voordeel van dynamische shared IP-adressen is dat je internetgedrag niet opvalt dat van de vele andere gebruikers. Het verbetert dus je online privacy. Dit is handig als je wilt torrenten, aangezien je P2P-activiteiten erg lastig te volgen zijn.

Mogelijkheden van Mozilla VPN

In juli 2020 begon Mozilla met een simpele VPN zonder extra opties. Intussen heeft het enkele extra’s toegevoegd die het een prima, maar niet speciale, VPN maken. Het werd bovendien een prima VPN om Netflix mee te streamen.

Extra’s die je van Mozilla VPN kunt verwachten zijn:

  • De VPN werkt met Netflix US.
  • Torrenting is toegestaan.
  • Split-tunneling en multi-hop zijn mogelijk.

Werkt Mozilla VPN met Netflix?

Tijdens onze tests wist Mozilla VPN buitenlandse Netflix-bibliotheken netjes te ‘unblocken’. We hebben content gestreamd vanuit verschillende landen zonder de gevreesde foutmeldingen.

We hebben de volgende Netflix regio’s getest:

LandWerkt Netflix streamen met Mozilla VPN?
AmerikaJa
Groot-BrittanniëJa
JapanJa
CanadaJa
DuitslandJa
FrankrijkJa
TurkijeNee

Houd er wel rekening mee dat dit de resultaten zijn die wij tijdens onze tests kregen. Netflix is in constante strijd met VPN-services. Hierdoor kan jouw ervaring afwijken van de onze.

Mag je met Mozilla VPN torrenten?

Mozilla VPN staat Peer to Peer bestanden delen toe op al zijn servers. Anoniem torrents downloaden is een belangrijke reden waarom mensen een VPN gebruiken. Gelukkig ziet ook Mozilla dit in.

Let er wel op dat Mozilla zogenaamde port forwarding niet aanbiedt, terwijl Mullvad dit wel doet.

Split-tunneling

Mozilla VPN biedt de split-tunnelingfunctie aan. Deze vind je in de instellingen onder ‘App-toestemmingen’. Met split-tunneling kun je zelf aangeven welke websites en apps de VPN moeten gebruiken en welke toegang krijgen tot het internet zonder VPN.

Als je bijvoorbeeld je VPN alleen voor Amazon Prime Video gebruikt, zet je de VPN alleen aan voor de app van Amazon Prime Video. Je browst dan gewoon vanuit je eigen netwerk. Het grote voordeel van split-tunneling is dat je bandbreedte kunt besparen en je snelheid kunt verhogen.

Multi-hop

Wanneer je de serverlijst in de Mozilla VPN-applicatie opent, zie je ‘Single-hop’ en ‘Multi-hop’ opties. Dit betekent dat je kunt kiezen of je internetverkeer door één of meerdere servers geleid moet worden.

Dus in plaats van je internetverkeer via een VPN-server te laten lopen, kun je met multi-hop je anonimiteit vergroten. Deze functie noemt men ook ‘dubbele encryptie’ en is ontwikkeld door NordVPN.

Als iemand je VPN-server hackt, kan deze persoon je data naar jou herleiden. Als je multi-hop hebt aanstaan, stuit de hacker gewoonweg op een andere VPN-server.

Multi-hop heeft een groot nadeel. Je internetverkeer over meerdere VPN-servers laten gaan zorgt voor een grote vertraging. Wij raden je dus niet aan deze functie te gebruiken, tenzij je met erg gevoelige gegevens werkt. De meeste gebruikers hebben dit echter niet nodig.

Conclusie: onze ervaringen met Mozilla VPN

Er zijn mensen die Mozilla VPN omschrijven als “Mullvad zonder port forwarding”. Het ligt echter genuanceerder.

Dat Mozilla Mullvad’s servers gebruikt en draait op WireGuard is goed. Ook de split-tunneling en multi-hop functies zijn een welkome toevoeging. Daarbij heeft de VPN prima geo-unblocking- en P2P-mogelijkheden.

Daar staat tegenover dat Mozilla’s privacybeleid te wensen overlaat. Het houdt geen activiteitenlogs bij, maar verzamelt wel veel andere gegevens die het niet nodig heeft. Bovendien verplicht Mozilla je de Firefox-browser te installeren (op twee toestellen) en daarop een account aan te maken.

Andere nadelen van deze provider zijn de procedure rond de betalingsbevestiging en de praktische afwezigheid van klantenservice. De service is daarbij niet eens goedkoop.

We concluderen dat Mozilla VPN aanvoelt als een onaf product. Met wat liefde en aandacht voor de applicatie én de klanten, kan het uitgroeien tot een goede VPN-service.

Mozilla VPN review: veelgestelde vragen

Heb je na het lezen van deze review nog vragen? Kijk of wij deze beantwoorden in de FAQ. Klik op de vraag om het antwoord te zien.

Staat jouw vraag er niet tussen, stel hem dan in de reacties.

Nee, Mozilla VPN biedt alleen betaalde abonnementen aan. Wel hebben ze een 30-dagen-geld-teruggarantie.

Meer informatie over de dienst en de prijzen vind je in onze Mozilla VPN review.

Mozilla VPN gebruikt het WireGuard protocol, wat aangemerkt wordt als veilig.

Mozilla VPN is echter gevestigd in de Verenigde Staten en verzamelt veel gevoelige gegevens, zoals je IP-adres, leeftijd en locatie. Als de overheid hierom vraagt, kan Mozilla al je gegevens opgeven.

Je kunt dus beter voor een anoniemere VPN-service kiezen.

Ja, Mozilla is een van de VPN’s die werkt met Netflix. Toen wij Mozilla VPN testten, kregen we toegang tot de Netflix streams in de VS, UK, Japan, Canada, Duitsland en Frankrijk. We kregen helaas geen toegang tot Netflix Turkije.

Mozilla VPN behoudt een groot deel van je originele internetsnelheid. Iedere VPN levert echter snelheid in voor betere encryptie. Als je echt voor snelheid gaat, neem dan eens een kijkje bij de snelste VPN-providers op de markt.

Bezoek Mozilla VPN