PIA Private Internet Access Logo

Private Internet Access (PIA) Review 2022

Update: 2 december 2022
Hoogtepunten
  • Sterke focus op privacy en security
  • Scherp geprijsd
  • Snelle, stabiele servers
Score
8.6

Onze Private Internet Access (PIA) score

  • Snelheid
    8.5
  • Veiligheid
    9.5
  • Gebruiksgemak
    8.0
  • Servers
    8.5

Private Internet Access review (2022) – No logs, scherp geprijsd

Private Internet Access (meestal afgekort tot PIA) is een van de grotere VPN-providers die momenteel op de VPN-markt aanwezig zijn. Een van de sterkste punten is de focus op privacy en veiligheid. De provider heeft een ‘no log’-beleid, waarbij geen data worden opgeslagen. Hierdoor is PIA met name erg populair bij (bit)torrent-gebruikers.

Private Internet Access staat verder bekend om zijn minimalistische en compacte apps en programma’s. De ene consument vindt dit een voordeel, terwijl een ander dit misschien juist ziet als een afknapper.

Wij testten deze VPN-dienst en keken naar PIA’s snelheid, veiligheid, privacy, gebruiksvriendelijkheid, servernetwerk en mogelijkheden. Dit zijn onze bevindingen.


Private Internet Access review in het kort

PLUSPUNTENMINPUNTEN
Sterke securityAutomatische serverkeuze kiest soms voor verre locaties
Geen logs (bewezen in rechtbank)Verdwijnend dashboard, maar dit kun je aanpassen
Goede focus op privacyGeen Nederlandstalige klantenservice (wel automatische vertaling in de live chat)
Snelle servers, speciale streaming servers
Betaalbaar
Nederlandstalige software beschikbaar
Werkend met de Amerikaanse Netflix
Simpele en overzichtelijke software en website

Private Internet Access’ reputatie op het gebied van privacy is terecht: het ‘no log’-beleid is waterdicht en er wordt erg goed gelet op veranderingen die mogelijk effect hebben op de privacy van gebruikers. Daarnaast is er een ruime keuze aan servers en serverlocaties, die over het algemeen een stabiele en snelle verbinding geven. De ondersteuning voor Amerikaanse Netflix en andere streamingdiensten werkt ook goed.

PIA heeft bovendien een scherpe prijs wanneer je een abonnement voor langere tijd afsluit. Dit, gecombineerd met de simpele en nette software die op tien apparaten tegelijkertijd gebruikt kan worden, maakt dat wij PIA graag aanraden als je op zoek bent naar een goede VPN.

De enige mogelijke nadelen zijn het gebrek aan een Nederlandstalige klantenservice en het feit dat het dashboard verdwijnt als je met iets anders bezig bent. Vanzelfsprekend zijn dit slechts kleine minpunten, die door sommigen zelfs als pluspunten worden gezien. Om het kort samen te vatten: Private Internet Access is een erg degelijke, snelle en goede VPN-provider.

Specificaties PIA
Besturingssysteem
  • Android
  • ,
  • Windows
  • ,
  • Mac
  • ,
  • iOS
  • ,
  • Linux
Gelijktijdige verbindingen
  • 10
Torrents
  • Torrents toegestaan
Netflix
  • Werkt met Netflix
Logbeleid
  • Zero logs
Protocollen
  • OpenVPN
  • ,
  • IKEv2
  • ,
  • Wireguard
Betaalmethoden
  • iDeal
  • ,
  • PayPal
  • ,
  • Creditcard
  • ,
  • Bitcoin
Geld-terug-garantie
  • Ja
Werkt ook met
  • Netflix
  • HBO
  • Torrent
  • Gaming
  • BBC

Snelheid: hoe snel is PIA?

Scorebalk die de score "8,5/10" laat zien

Om je een goed beeld te geven van hoe Private Internet Access het doet op het gebied van snelheid, hebben wij verschillende snelheidstesten gedaan én delen we onze eigen ervaringen met het gebruik van PIA. De resultaten vind je hier:

  • De speedtestresultaten waren wisselend, met erg goede resultaten voor Nederlandse PIA-servers en minder goede resultaten voor Amerikaanse servers.
  • De snelheid gaat niet tot nauwelijks omlaag tijdens het browsen, streamen en downloaden.

In totaal beoordelen we de snelheid van PIA daarom met een 8,5.

Speedtestresultaten PIA

Hier volgen de resultaten van een aantal speedtests die we met Private Internet Access hebben uitgevoerd. De metingen zijn verricht vanuit Nederland. Houd er rekening mee dat deze metingen altijd afhankelijk zijn van je locatie, internetprovider en het tijdstip. Daarom hebben we ook een speedtest toegevoegd van onze verbinding zonder VPN, als nulmeting. Wij hebben bovendien in elke speedtest gebruikgemaakt van het standaard geselecteerde OpenVPN-protocol.

VerbindingDownloadsnelheid (Mb/s)Uploadsnelheid (Mb/s)Ping (ms)
Zonder VPN (Nederland)94,4594,717
Automatische server (Luxemburg)76,7287,859
Nederland82,51888
Duitsland (Frankfurt)85,4878,4018
Engeland (Londen)88,5087,8222
Verenigde Staten oostkust (New York)67,7387,55172
Japan (Tokyo)7,6548,36473
Australië (Sydney)6,6572,08584

Bij het verbinden met een Nederlandse server van PIA is de ping iets toegenomen. De ping is bij servers dichtbij echter nog steeds zo laag dat je daar bij alledaags internetten vrijwel niets van merkt. De downloadsnelheid en de uploadsnelheid zijn een klein beetje gezakt. Dit is normaal, aangezien de versleuteling van een VPN vaak zorgt voor een tragere verbinding.

Wanneer je met een server in de Verenigde Staten verbindt, zul je een tragere internetverbinding hebben. Dat geldt zeker voor andere servers die nog verder weg zijn, zoals die in Japan en Australië. Het valt daarbij op dat de snelheid van de servers ver weg ten opzichte van onze vorige speedtest (augustus 2022) is afgenomen ten opzichte van onze huidige speedtest (december 2022)

Al met al laat Private Internet Access goede snelheden zien. Je zou probleemloos moeten kunnen streamen en surfen. Toch is PIA niet de snelste VPN.

Snelheid in alledaags gebruik

In het dagelijks gebruik is Private Internet Access een fijne VPN om mee te werken. We merkten wel wat verschil bij het uitvoeren van dagelijkse activiteiten, maar het ging om een minimaal snelheidsverschil. Browsen ging zonder problemen, en dat gold ook voor het streamen van muziek en video’s op YouTube. Ook gamen ging snel en gemakkelijk.

Wel merkten we dat het laden van video’s soms iets langer duurde, maar zodra de video eenmaal aanstond, ging het goed. Het streamen van de Amerikaanse Netflix werkte ook, maar soms met enige vertraging. Films en series moesten eerst even bufferen en speelden vervolgens soepel af, dus schrik niet als het even duurt voor je serie begint.

Ten slotte konden we snel torrents downloaden, maar wel langzamer dan met onze eigen verbinding. Binnen iets minder dan een kwartier hadden wij een bestand van bijna 2 GB binnen. In het dagelijks gebruik merk je soms dus wel dat je PIA VPN-verbinding aanstaat. Over het algemeen biedt de dienst echter degelijke snelheden voor dagelijkse werkzaamheden.


Veiligheid: hoe veilig is PIA?

Scorebalk die de score "9,5/10" laat zien

Private Internet Access stelt veiligheid en privacy voorop en blinkt op dit gebied zeker uit. We geven PIA niet voor niets een 9,5 voor de veiligheid. Dit zijn de belangrijkste bevindingen:

  • PIA werkt met verschillende sterke protocollen (OpenVPN, WireGuard en IKEv2) en heeft een Shadowsocks en SOCKS5-proxy voor multi-hop.
  • PIA heeft een strikt no-logbeleid.
  • PIA heeft een ingebouwde (geavanceerde) kill switch en PIA MACE om advertenties, trackers en malware tegen te gaan.
  • De NextGen-servers werken alleen met RAM-geheugen, waardoor PIA geen logs kan bijhouden.
  • Om een account aan te maken, moet je een e-mailadres en betaalgegevens opgeven, maar dit kan allebei anoniem.

Protocollen

Private Internet Access heeft op het gebied van security en encryptie de zaken goed op orde. De app werkt met twee protocollen:

  • OpenVPN: ijzersterk protocol. De meeste mensen kiezen hiervoor.
  • WireGuard: open source VPN-protocol dat erg snel en efficiënt werkt. Dit lichtgewicht protocol draait op minder coderegels dan andere protocollen. Dit zorgt ervoor dat de gegevens sneller worden versleuteld. Ook zorgt het voor een betere verbindingsstabiliteit.
  • IKEv2 protocol: alleen beschikbaar voor iOS, omdat de netwerk-hardware op sommige Apple-apparaten anders werkt dan op Windows.

Om meer te leren over encryptieprotocollen, kijk je bij ons artikel dat de bekendste VPN-protocollen op de markt met elkaar vergelijkt.

PIA heeft een sterke AES-256-bit encryptie. Bij de standaardinstellingen is de mindere AES-128-bit versleuteling echter ingesteld. Dit moet je dus handmatig wijzigen. Je kunt de encryptie alleen veranderen als je het OpenVPN-protocol gebruikt. Klik op de drie puntjes in de hoek > Instellingen > Protocollen. Onder OpenVPN kun je de gegevensversleuteling wijzigen van AES-128 (GCM) in AES-256 (GCM).

PIA software instellingen waarbij de gegevensversleuteling is uitgelicht

Multi-hop en obfuscatie

In de PIA-app kun je een Multi-hop-configuratie maken en je verbinding via twee verschillende servers laten lopen (waarvan er één een proxy is). Met de ‘Multi-hop en obfuscatie‘-functie in de desktop client voeg je een extra versleutelingslaag toe door je VPN-verkeer via een proxyserver om te leiden. Door de multi-hop wordt je verbinding ook ‘geobfusceerd’. Zo verberg je het feit dat je een VPN gebruikt.

Kill switch

Private Internet Access heeft een kill switch die je in de instellingen van het dashboard kunt vinden. Een kill switch verbreekt de verbinding met het internet als jouw VPN-verbinding wegvalt. Dit zorgt ervoor dat jouw echte IP-adres niet wordt gelekt.

Daarnaast heeft PIA een geavanceerde kill switch. Hierdoor blokkeert het je de toegang tot het internet zonder VPN-verbinding, ook wanneer je deze zelf hebt uitgeschakeld of voordat PIA is opgestart.

NextGen VPN-netwerk

Behalve een van de vele forse uitbreidingen qua serveraantallen, heeft PIA sinds 2020 een grote, kwalitatieve upgrade van zijn servernetwerk gerealiseerd. Het grootste voordeel van PIA’s nieuwe ‘NextGen VPN Network‘ is het feit dat de servers van dit netwerk uitsluitend gebruikmaken van het RAM-geheugen.

Dit wil zeggen dat gevoelige gebruikersgegevens iedere keer dat een server even zonder stroom komt te zitten, automatisch worden verwijderd. Dit is uiteraard een grote plus op privacy-gebied. De nieuwste desktop en mobiele apps van PIA zorgen ervoor dat gebruikers automatisch via dit nieuwe netwerk surfen.

PIA’s ioXt-certificaat

Een ander pluspunt qua veiligheid is dat de Android-app van PIA sinds februari 2021 gecertificeerd is door de ioXt (Internet of Secure Things)-alliantie. Dit is een alliantie van meer dan 100 grote bedrijven die er samen naar streven om het internet veiliger en meer privacy-gericht te maken.

Bij veel VPN’s lijkt de aandacht vooral gericht te zijn op de desktopapplicaties, maar het is goed om te weten dat PIA dus ook veel energie steekt in het beveiligen van zijn mobiele app.

PIA Antivirus (PIA MACE)

PIA heeft een speciale manier om domeinen te blokkeren die gebruikt worden voor advertenties, trackers en malware. De software gebruikt voor het opsporen van malware een grote database van allerlei soorten virussen, spyware, rootkits, computerwormen en trojan horses. PIA MACE beschermt je zelfs tegen ransomware.

Deze functie heet PIA MACE en is in de instellingen bij de kill switch (onder ‘Privacy’) te vinden. Helaas is deze feature alleen beschikbaar op Windows.

PIA screenshot privacy juli 2022

Logbeleid en privacy

In 2019 is PIA overgenomen door Kape Technologies. Dit bedrijf kocht eerder al de VPN-providers CyberGhost en ZenMate op. In 2021 nam Kape Technologies ook ExpressVPN over. Nog steeds staat Private Internet Access bekend om zijn focus op privacy en dat is niet voor niets.

PIA hanteert een streng ‘no log’-beleid. Dit zorgt voor meer veiligheid en anonimiteit voor PIA-gebruikers. De data die via de servers van PIA wordt gestuurd, wordt nooit op harde schijven opgeslagen, maar op een speciaal ‘null device’. Dit is een virtueel uitvoerapparaat dat automatisch doet alsof de data niet bestaat. Zodra de gegevens naar het null device zijn overgeschreven, kun je ze niet meer terughalen. Zo kan PIA garanderen dat het bedrijf niet logt.

PIA deelt regelmatig transparantieverslagen op de website om klanten te informeren over de soort verzoeken die het bedrijf ontvangt voor logbestanden. Doordat PIA niets logt, kan het bedrijf ook geen informatie aan overheden of politie overhandigen in het geval van een rechterlijk verzoek. In het transparantierapport van februari 2022 geeft PIA aan in totaal 21 verzoeken binnen te hebben gekregen van autoriteiten van over de hele wereld, maar aan geen van deze verzoeken gehoor te hebben gegeven.

Hoewel PIA dus niet logt wat je met de VPN doet, houdt het enkele gegevens over je bij zodra je een account aanmaakt:

  • Je betaalgegevens, inclusief het e-mailadres dat hieraan gekoppeld is. PIA slaat echter niet je volledige creditcarddetails op.
  • De staat of regio waar je woont en de bijbehorende postcode.

Daarnaast logt het geanonimiseerde data van alle gebruikers. Jouw gegevens worden hierbij eerst samengevoegd met data van anderen, waardoor PIA inzicht krijgt in het aantal gebruikers wereldwijd, hoeveel bandbreedte er nodig is en of servers goed werken.

Sinds de update van de desktop-client eind februari 2022, kunnen ’time to connect’-statistieken naar PIA worden gestuurd. Dit is bedoeld ter verbetering van de service. Het houdt in dat PIA de ping van gebruikers op de servers bijhoudt, net als welk protocol en welke versie van de app vaak gebruikt worden. Door dit van veel gebruikers te vergelijken, kan de provider een mogelijk probleem direct detecteren. De optie om dit te laten bijhouden is vrijwillig en kun je dus weigeren. Bovendien zijn deze gegevens nog steeds anoniem.

Controverse rondom PIA’s hoofdkantoor in de VS

Het hoofdkwartier van Private Internet Access is gevestigd in de Verenigde Staten. Hier heeft PIA expres voor gekozen. De VS is een van de weinige landen die geen verplichte ‘data retention policy’ hebben. Dit betekent dat organisaties niet verplicht zijn om informatie voor een specifieke periode op te slaan. In Europa is dit vaak wel het geval.

Aangezien PIA in de Verenigde Staten zit, zou het wel kunnen dat het ná een rechterlijk bevel de gegevens van een gebruiker moet gaan loggen. Amerika kan dit bovendien delen met andere landen, aangezien het in de 5, 9 en 15 eyes-alliantie zit. PIA heeft in de praktijk echter tijdens meerdere rechtszaken en onderzoeken wel aangetoond dat het geen gegevens heeft van het VPN-gebruik van zijn gebruikers.

Er lijkt wel wat zorg te bestaan in de VPN-community omtrent PIA’s officiële locatie. Sommigen betogen bijvoorbeeld op online fora dat er in de VS een aantal organisaties is die erg volhardend zijn in het verkrijgen van de data van internetgebruikers, zoals de NSA (National Security Agency) en de FBI (Federal Bureau of Investigation).

Eén bron deelde zelfs de opmerkelijke claim met VPNGids.nl dat “andere websites hebben ontdekt dat PIA samen heeft gewerkt met de NSA en dat PIA wel eens de zwijgplicht heeft opgelegd gekregen door de rechter”. Wij hebben geen bewijs kunnen vinden voor deze claims.

In theorie is het mogelijk dat PIA een bevel krijgt van een Amerikaanse rechtbank om het dataverkeer van één of meerdere gebruikers te gaan monitoren, gecombineerd met een zwijgplicht. Dit zou betekenen dat de online activiteit van deze PIA-gebruikers wordt gelogd, zonder dat iemand het doorheeft.

We willen echter benadrukken dat deze zorg slechts is gebaseerd op speculatie en mogelijkheid, en niet op feitelijk bewijs dat wij hebben gevonden. Desalniettemin zijn er ook alternatieven voor mensen die zich zorgen maken om het feit dat PIA in de VS gevestigd is, zoals NordVPN. Zoals je in onze review kunt lezen, is NordVPN gevestigd in Panama.

PIA en Rusland

PIA heeft meerdere keren bewezen dat het privacy vooropstelt. Dit komt ook naar boven in de keuze om Russische servers uit te sluiten in zijn server-aanbod. Rusland heeft enkele jaren geleden besloten dat al het dataverkeer binnen het land voor minimaal een jaar moet worden gelogd. Door deze wet kon PIA de privacy van zijn gebruikers niet langer garanderen, dus besloot het geen Russische servers aan te bieden.

Je legt bij het gebruik van een externe VPN-provider een deel van je privacy in zijn handen. Je moet de dienst dus vertrouwen. Gelukkig zijn er tot op heden totaal geen aanwijzingen dat PIA de privacy van klanten ooit heeft geschaad. Integendeel: PIA’s beslissingen en keuzes laten juist zien dat de provider voor de privacy van klanten opkomt.

Welke informatie heeft PIA nodig?

Zodra je gebruik gaat maken van PIA, heeft het bedrijf allereerst je betaalgegevens nodig. Private Internet Access biedt veel anonieme betaalmogelijkheden. Daarom hoef je hier geen persoonlijke gegevens af te geven. Betalen met Bitcoin gaat bijvoorbeeld heel gemakkelijk.

Je bent bij PIA enkel verplicht om een werkend e-mailadres op te geven, zodat de provider je account daaraan kan linken. Dit e-mailadres kun je natuurlijk speciaal aanmaken voor PIA zodat het niet te herleiden is tot jou als persoon. Let er hierbij wel op dat PIA het e-mailadres dat gekoppeld is aan je betaalmethode gebruikt. Om het abonnement anoniem af te sluiten, zul je jouw cryptowallet dus moeten koppelen aan een anoniem e-mailadres.

Vervolgens maakt PIA een accountnaam voor je aan en krijg je na betaling een ‘Order ID’ in een bevestigingsmail. Deze codes kun je gebruiken tijdens communicatie met bijvoorbeeld het supportteam. Je hoeft dus enkel een werkend e-mailadres te hebben: PIA is verder volledig anoniem te gebruiken.

Lekt PIA jouw gegevens?

We hebben onze verbinding met PIA uiteraard ook getest op lekkages. Gelukkig hebben we deze niet gevonden. Hoewel veel VPN’s last kunnen hebben van WebRTC-lekken, heeft PIA dit gelukkig niet. Onze echte locatie werd niet achterhaald door onze eigen tool of browserleaks.com.

Ook hadden we geen last van DNS-lekken. Hierbij kunnen websites je echte locatie alsnog achterhalen door de DNS-servers die je verbinding gebruikt om over het internet te navigeren.


De gebruiksvriendelijkheid van PIA

Scorebalk die de score "8/10" laat zien

Private Internet Access scoort heel degelijk als het op gebruiksgemak aankomt. Met deze kenmerken verdient de VPN zeker een 8:

  • De website van PIA is erg overzichtelijk.
  • Het installatieproces van PIA is snel en gemakkelijk.
  • De PIA-software is gemakkelijk te navigeren en is in het Nederlands beschikbaar.
  • Er is een handige browserextensie.
  • PIA biedt extra features, waaronder e-maillekcontrole (Email Breach Scanner), split-tunneling en verbindingsautomatisering.
  • Er zijn drie soorten PIA-abonnementen, waarbij een tweejarig contract voor €1,85 per maand de goedkoopste optie is.
  • PIA heeft veel verschillende en ook veel anonieme betaalmogelijkheden.
  • De klantenservice is goed en werkt via een live chat, een online formulier en e-mail.

De PIA-website

De website van PIA is netjes en overzichtelijk ingedeeld. Het is beschikbaar in meerdere talen, waaronder Nederlands. Let er wel op dat de meest recente updates eerst verschijnen op de Engelstalige pagina’s. Sommige Nederlandstalige pagina’s kunnen dus verouderde informatie bevatten. Op de website van PIA vind je onder meer de inlogpagina van jouw persoonlijke account en extra informatie over de services van PIA en de grootte van het servernetwerk.

PIA Website Homepage

Vanaf de homepage kun je meteen doorklikken om een abonnement af te sluiten. Kies je gewenste abonnement, selecteer een betaalmethode en vul je informatie in. Nu hoef je enkel nog de software te downloaden.

Het installatieproces van PIA

De PIA-software is te downloaden voor Windows, MacOS, Linux, iOS en Android. Ook zijn er Chrome, Firefox en Opera-extensies, en kun je PIA installeren op game consoles, routers en smart-tv’s. Grote kans dat het dus ook op jouw apparaat werkt. Op de ‘Download’-pagina van de PIA-website zie je in één oogopslag welke opties je hebt. Vervolgens download je met een simpele druk op de knop het juiste bestand.

Apparaten en besturingssystemen die PIA ondersteunen

We leggen de installatie van PIA stap voor stap voor je uit:

  1. Ga naar de website van Private Internet Access en klik op de grote rode knop met ‘Koop nu PIA’. Je vindt de rode knoppen op meerdere plekken op de website. De tekst kan variëren.
  2. Je krijgt nu drie abonnementen te zien. Kies het abonnement dat je wilt afsluiten.
  3. Kies de gewenste betaalmethode, voer je e-mailadres in en klik op ‘Betaal nu‘.
  4. PIA website betaalpagina betaalmethoden
  5. Je krijgt nu een e-mail met een gebruikersnaam en wachtwoord voor je PIA-account.
  6. PIA activatie e-mail
  7. Download de VPN-software voor jouw apparaat. Dit kan via de website, of via de link die je in je e-mail hebt gekregen.
  8. Doorloop de installatieprocedure. Dit gaat erg snel en is eenvoudig.
  9. Open de PIA-app en log in met de accountgegevens die je via de mail hebt gekregen.
  10. PIA loginscherm

Let op! PIA’s software werkt niet langer op Windows 7. Gebruik je dit besturingssysteem nog? Overweeg dan een andere VPN, zoals Surfshark of NordVPN.

Uitstraling en gebruiksvriendelijkheid PIA-software

De apps van PIA zijn erg gebruiksvriendelijk. Ze zijn gebouwd om het je zo eenvoudig mogelijk te maken. Zodra je het dashboard opent, zie je een grote ‘aan’-knop, een klein landkaartje en de VPN-server die voor je geselecteerd is. Zodra je verbindt met de VPN-server staat je IP-adres onderaan, samen met het IP-adres van de VPN-server die je op dat moment gebruikt.

Klik je op het pijltje aan de onderkant, dan krijg je meer informatie en mogelijkheden. Zo zie je de door jou vaak gekozen VPN-servers, de prestaties en het MB-gebruik van je verbinding. Ook vind je er snelle instellingen, het soort abonnement dat je hebt, de verbinding met o.a. het geselecteerde protocol en de encryptie en de mogelijkheid tot een VPN-snooze.

PIA software

Door op de drie stippen in de rechterbovenhoek te klikken, kom je bij de uitgebreide instellingen terecht. Hier kun je onder ‘Algemeen’ de taal, het thema en de algemene voorkeuren instellen. Je vindt je accountinformatie onder ‘Account’. De kill switch en PIA MACE staan onder ‘Privacy’.

PIA instellingen algemeen

Verder kun je je netwerkvoorkeuren aangeven onder ‘Netwerk’ en je verbindingsvoorkeuren onder ‘Protocollen’. Deze instellingen zijn iets geavanceerder, maar staan standaard al op de beste manier ingesteld voor de gebruikers die gelijk aan de slag willen. Het enige wat wij aanraden om aan te passen, zijn de encryptie-instellingen bij het OpenVPN-protocol. De gegevensversleuteling staat standaard op AES-128 (GCM). Deze kun je veranderen naar de sterkere encryptie AES-256 (GCM).

PIA software instellingen-scherm "Protocollen" waarbij "AES-256 (GCM)" is uitgelicht

Ten slotte kun je onder ‘Hulp’ meer ondersteuning vinden.

Weergave-instellingen

Als je het dashboard niet gebruikt, verdwijnt het uit beeld. Je kunt het terugvinden in je systeemvak. Soms moet je daarvoor in de rechterbenedenhoek van je scherm het pijltje aanklikken (^). Wanneer je je verbinding aan of uit wilt zetten, moet je daar zijn. Zo blijft het dashboard uit je zicht, tenzij je het echt nodig hebt.

Dit is handig als je je VPN op de achtergrond wilt houden, maar kan lastig zijn als je iets wilt regelen binnen het dashboard. Zodra je ergens anders op je scherm klikt, is het dashboard namelijk weer verdwenen.

Overigens kun je deze instelling aanpassen. Onder ‘Instellingen‘ kun je ervoor kiezen om (onder ‘Algemeen‘) ‘Venster‘ te selecteren bij ‘Dashboarduiterlijk‘. PIA wordt dan gewoon getoond in je taakbalk in plaats van in het systeemvak.

Over het algemeen is de PIA-software erg overzichtelijk en fijn om mee te werken. Het heeft een rustige uitstraling en duidelijke opties.

PIA browserextensie

Naast de PIA-software heeft PIA ook een handige browserextensie. Deze werkt ongeveer hetzelfde als de reguliere desktop en smartphone-software. Het verschil is dat een browserextensie ervoor zorgt dat alleen het browserverkeer via een VPN loopt. Andere toepassingen die het internet gebruiken, maar niet via de browser verlopen zijn dan niet beschermd door de VPN-verbinding.

De PIA-extensie werkt, naast Chrome en Firefox, ook op de Opera-browser, in tegenstelling tot de meeste andere VPN-extensies. Ook geeft de browserextensie je extra opties wat betreft tracking, zoals hieronder te zien is in een screenshot van de extensie-instellingen.

PIA Browser Extension Settings

Split-tunneling

PIA biedt split-tunneling. Dit is een techniek waarmee je kunt kiezen welke apps wel of niet gebruikmaken van de VPN. Op die manier kun je zelf bepalen welke programma’s via jouw gewone verbinding lopen. Via de browser-extensie kun je niet alleen apps, maar ook websites instellen die om de VPN-verbinding heen gaan. Dat doe je via de ‘Bypass List’.

Met split tunneling kijk je naar de Amerikaanse Netflix-bibliotheek via de VPN-verbinding, maar zorg je dat jouw internetbankieren of favoriete game altijd via je privé IP-adres verbindt. Dat is wel zo handig, want bij banken gaan er nog wel eens alarmbellen af als je onverwacht vanuit het buitenland inlogt.

Lekcontrole voor e-mail

De lekcontrole voor e-mail is gratis inbegrepen bij het VPN-abonnement van PIA. Gelekte gegevens worden dan gescand om te zien of jouw e-mailadres voorkomt, zodat je gewaarschuwd wordt wanneer je een wachtwoord van een gelekt account moet veranderen.

Verbindingsautomatisering

Private Internet Access heeft ‘Automatisering‘. Deze functie biedt gebruikers de mogelijkheid om PIA te configureren om automatisch de VPN te verbinden of te verbreken wanneer aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan. Gebruikers kunnen regels instellen voor verschillende netwerktypes om verbinding te maken of te verbreken wanneer een bepaald type netwerk wordt gedetecteerd. Zo weet je zeker dat je VPN automatisch aanslaat wanneer je bijvoorbeeld met het onbeveiligde netwerk van je koffietent verbindt.

PIA software scherm "Automatisering"

De functie is te vinden onder ‘Instellingen‘.

Prijzen

PIA werkt met drie verschillende abonnementen waar je uit kunt kiezen. Er zijn opties voor een maand, een half jaar en twee jaar:

  • Het abonnement voor twee jaar is het goedkoopste. Dit kost €1,85 per maand en je krijgt vier extra maanden gratis.
  • Het 6-maanden abonnement kost €6,79 per maand.
  • Het maandelijkse abonnement kost €10,69 per maand.

Kortom, hoe langer het contract dat je afsluit, hoe goedkoper het relatief is voor jou.

PIA Abonnementen met Prijzen

Alle abonnementen bij Private Internet Access geven je volledige toegang tot het hele VPN-netwerk van PIA. Met één abonnement kun je met tien apparaten gelijktijdig toegang krijgen. Je kunt de 30-dagen niet-goed-geld-terug-garantie van Pia gebruiken om de VPN eerst uit te proberen voordat je je aan een daadwerkelijk contract bindt.

Betaalmogelijkheden

PIA accepteert de volgende betaalmogelijkheden:

  • Creditcard (Visa, MasterCard, American Express, Discover)
  • PayPal
  • iDeal
  • Cryptocurrency (Bitpay)

Genoeg mogelijkheden om je abonnement af te rekenen dus. Er zijn verschillende anonieme betaalmanieren, zoals Bitcoin en Bitcoin Cash. Je kunt betalen met deze cryptocurrency en anoniem een VPN aanschaffen. Opnieuw stelt PIA privacy voorop, wat door veel gebruikers – waaronder wijzelf – erg gewaardeerd wordt.

PIA en Linux

PIA heeft het goed aangepakt voor zijn Linux-gebruikers. Voor alle gebruikers van Debian, Slackware, Fedora en Arch-based distro’s kun je OpenVPN via de terminal installeren. Maar veel handiger is nog de mogelijkheid om de reguliere Windows UI te downloaden voor Linux. Zeker voor nieuwe gebruikers van Linux kan dit een groot voordeel zijn. PIA heeft dan ook als een van de weinige VPN-providers echt zijn best gedaan voor Linux-gebruikers.

Dit is, zoals gezegd, mogelijk voor distro’s die gebruikmaken van systemd, zoals Linux Mint, Ubuntu, Debian, Fedora en Arch. Ook zijn er gebruikers die PIA op andere distro’s gebruiken, maar dit wordt volgens de site van PIA niet officieel ondersteund.

Het servernetwerk is niet het meest uitgebreide van alle VPN-providers, maar je zult er zeker geen tekort aan hebben. Het wisselen tussen servers in hetzelfde land is eenvoudig en het aanbod wordt helder weergegeven. Bovendien zijn de servers voornamelijk stabiel en halen ze meestal competitieve snelheden. Ook met de beveiliging hadden we geen enkele problemen.

PIA heeft niet de allersnelste servers, maar ze zijn competitief en consistent in elke categorie. PIA is dan ook een prima keuze voor Linux-gebruikers.

Klantenservice

De helpdesk van Private Internet Access biedt verschillende mogelijkheden aan. Als je met een probleem zit, kun je zijn database of gidsen raadplegen. Ook kun je persoonlijk feedback geven als je vindt dat PIA een bepaald probleem moet oplossen of een functie toe moet voegen. Andere gebruikers kunnen hierop ‘stemmen’ en PIA kijkt vervolgens zelf of het iets met de feedback kan.

PIA Support Portal

Als je een probleem tegenkomt dat de database niet op kan lossen, is er ook nog de mogelijkheid om contact op te nemen met PIA zelf. Allereerst heeft PIA een live chat. Hiermee krijg je snel en helder antwoord. PIA geeft antwoord op je vraag en verwijst je bovendien vaak met een link naar een pagina met meer informatie. Als je niet zo goed bent in Engels, kun je gewoon in het Nederlands typen. De chat past dan een automatische vertaling toe, waardoor je in het Nederlands communiceert met een klantenservicemedewerker.

Ook kun je contact met de provider opnemen via een invulformulier. Je geeft hier informatie over je account en systeem en stelt je vraag. Dit formulier dient wel in het Engels ingevuld te worden. Het antwoord van PIA krijg je via e-mail.

Wij stuurden zelf ook een vraag in. Na zes uur kregen we antwoord. Dit kan wat ons betreft beter, maar is niet slecht. In de e-mail die wij ontvingen, kregen we meer informatie en vervolgvragen om ons eventueel verder te helpen. Al met al kregen we degelijk antwoord.


PIA’s servernetwerk

Scorebalk die de score "8,5/10" laat zien

Het servernetwerk van een VPN-provider bepaalt je mogelijkheden. PIA doet het op dit vlak erg goed:

  • PIA heeft op het moment van schrijven servers op 100+ locaties in 84 landen.
  • PIA biedt speciale streaming-servers.
  • De provider heeft meer dan vijftig serverlocaties in de Verenigde Staten.
  • PIA biedt dedicated IP-adressen aan.
  • Torrenting en streaming werkt goed met PIA.

We geven PIA een 8,5 voor het servernetwerk.

Aantal servers en locaties

Private Internet Access heeft op het moment van schrijven servers verdeeld over 84 landen. Voor de meeste gebruikers zijn er meer dan genoeg servers verdeeld over voldoende locaties. Zelf geeft PIA aan constant te werken aan de uitbreiding van het servernetwerk, dus kijk altijd even op de website voor de laatste stand van zaken.

Schreenshot serverlijst Private Internet Access

Op het moment van schrijven heeft PIA servers verdeeld over 100+ locaties in deze 84 landen:

WerelddeelLanden
Afrika en Midden-OostenAlgerije, Egypte, Israël, Marokko, Nigeria, Qatar, Saoedi-Arabië, Verenigde Arabische Emiraten, Zuid-Afrika
Azië en OceaniëAustralië, Bangladesh, Cambodja, China, Filipijnen, Hongkong, India, Indonesië, Japan, Kazachstan, Macau, Maleisië, Mongolië, Nieuw-Zeeland, Singapore, Sri Lanka, Taiwan, Vietnam
EuropaAlbanië, Andorra, Armenië, België, Bosnië en Herzegovina, Bulgarije, Cyprus, Denemarken, Duitsland, Estland, Finland, Frankrijk, Georgië, Griekenland, Hongarije, Ierland, IJsland, Isle of Man, Italië, Kroatië, Letland, Liechtenstein, Litouwen, Luxemburg, Malta, Moldavië, Monaco, Montenegro, Nederland, Noord-Macedonië, Noorwegen, Oekraïne, Oostenrijk, Polen, Portugal, Roemenië, Servië, Slovenië, Slowakije, Spanje, Tsjechië, Turkije, Verenigd Koninkrijk, Zweden, Zwitserland
Noord-AmerikaCanada, Groenland, Verenigde Staten
Zuid en Midden-AmerikaArgentinië, Bahama’s, Brazilië, Chili, Colombia, Costa Rica, Mexico, Panama, Venezuela

Dedicated IP-adres

Private Internet Access biedt dedicated IP’s aan. Een dedicated IP is een uniek IP-adres waar alleen jij toegang tot hebt. Een dedicated IP kan ervoor zorgen dat je surfervaring soepeler wordt. De kans is kleiner dat beveiligingswaarschuwingen geactiveerd worden. Hierdoor heb je minder last van captcha’s.

Het is een betaalde feature die je boven op je abonnement kunt aanschaffen. Momenteel kun je kiezen voor een dedicated IP in de volgende landen:

  • Australië (2 locaties)
  • Canada (3 locaties)
  • Duitsland (2 locaties)
  • Japan
  • Singapore
  • Verenigd Koninkrijk
  • Verenigde Staten (9 locaties)
  • Zwitserland

Waarschijnlijk zullen er in de loop van het jaar nog andere landen aan deze lijst worden toegevoegd. Mocht je toch op zoek zijn naar een dedicated IP in Nederland, dan kun je onder andere terecht bij NordVPN.

PIA en Netflix

Netflix-achtige interface op een computerscherm met daarnaast de Amerikaanse vlagHet kijken van (buitenlandse) Netflix is een hot topic binnen de VPN-wereld. Netflix is hard aan het vechten tegen VPN’s en blokkeert ieder IP-adres waarvan het weet dat deze van een VPN-aanbieder is. Hierdoor is het voor veel providers lastig om Netflix altijd met hun VPN-verbinding te laten werken. PIA probeert dit wel te doen.

Tijdens onze test kregen we vanuit Nederland toegang tot de Amerikaanse Netflix met verschillende Amerikaanse servers. Zeker de speciale streamingservers in de VS hielpen ons bij het krijgen van toegang. Zo kun je vanuit Nederland genieten van het uitgebreide Amerikaanse Netflix-aanbod met topfilms als Les Misérables.

Je kunt PIA ook gebruiken om het Engelse Netflix-aanbod te bekijken, bleek uit onze test. De klantenservice van PIA vertelde ons dat Netflix werkt met zijn Amerikaanse, Canadese, Britse, Italiaanse en Zweedse servers. Dit suggereert dat de provider er hard aan werkt om dit in stand te houden. Desondanks had de BBC iPlayer door dat we een VPN-verbinding gebruikten en werd de toegang geblokkeerd.

Voor de beste streamervaring biedt PIA ook speciale streamingservers aan. Deze zijn voor verschillende landen te vinden, waaronder het VK en servers voor de oost- en westkust van de VS. Hiermee kregen wij tijdens onze test ook toegang tot HBO Max en Amazon Prime Video. Het lukte echter niet om toegang te krijgen tot Disney Plus.

PIA VPN-server "US West Streaming Optimized"

Hoewel er geen Nederlandse servers zijn geoptimaliseerd voor streaming, lukte het ons zonder problemen om gebruik te maken van Ziggo GO. Waarschijnlijk kun je ook vanuit het buitenland met PIA eenvoudig naar de Nederlandse televisie kijken op deze manier.

Let wel: Netflix en andere streamingdiensten letten sterk op het gebruik van VPN’s en proberen VPN’s te blokkeren. Hierdoor zou het kunnen dat je geen toegang tot de streamingdienst krijgt wanneer je een VPN gebruikt. Een goede tip is dan om een andere server(locatie) uit te proberen.

Vanaf begin 2023 gaat Netflix anders om met het delen van accounts en het kijken van Netflix in het buitenland. Onze tips en instructies werken momenteel naar behoren, maar dit kan in 2023 anders zijn. We volgen de situatie op de voet en blijven onze VPN’s testen om optimaal kijkplezier van onze lezers te behouden.

PIA en torrents

Het is mogelijk om bestanden te downloaden via P2P terwijl je gebruikmaakt van de Private Internet Access-servers. Je krijgt met PIA toegang tot alle torrentingwebsites. Wel is het niet de snelste VPN voor torrenting. Zelfs met meer dan genoeg seeders bleef de downloadsnelheid tijdens onze tests rond de 160 KB/s hangen. Een dienst als CyberGhost is dus beter als het gaat om torrenting. Dat is niet voor niets een van de beste download-VPN’s.


Conclusie: onze ervaring met PIA

Al met al is Private Internet Access een erg goede VPN. De service beschermt je gegevens online en laat je wereldwijd je favoriete films en series kijken. Toch is het niet de allerbeste VPN op de markt. Wil je PIA vergelijken met de vier VPN’s die beter zijn? Neem dan een kijkje in ons overzicht van de top 5 beste VPN’s.

Interview met PIA

Wij hadden de kans om wat vragen te stellen aan de mensen achter de schermen bij Private Internet Access. We praatten met hen over de veiligheid en privacy van hun service en de manier waarop ze hun servers regelen. Hieronder vind je onze vragen en de antwoorden die PIA gaf; vertaald en enigszins ingekort.

1. Houden jullie logs bij die jullie in staat stellen een IP-adres en een tijd te linken aan een gebruiker?

“Nee. We houden geen logs bij.”

2. Kunnen jullie ons meer vertellen over de dataretentie wetten waar jullie je aan moeten houden?

“Op dit moment zijn er in Amerika geen wetten die VPN-providers verplichten data te bewaren.”

3. Wat voor tools gebruiken jullie om misbruik van jullie diensten te monitoren en aan te pakken?

“Wij observeren en loggen de activiteiten van onze gebruikers niet. Dit leidt soms tot problemen als er misbruik gemaakt wordt van onze servers, omdat wij de gebruiker die de regels overtreedt niet kunnen aanwijzen. Onze gebruiksvoorwaarden beschrijven gedetailleerd wat er wel en niet toegestaan is. Sporadisch neemt een klant contact met ons op omdat hij hulp wil bij het schenden van onze regels (bijvoorbeeld omdat ze willen hacken, phreaken of andere illegale activiteiten willen doen). Wij sluiten het account dan af.”

4. Wat gebeurt er in het geval van een DMCA takedown notice of de Europese equivalent daarvan?

“DMCA takedown-verzoeken worden door onze Legal Department opgepakt. Het is echter onmogelijk voor ons om informatie toe te schrijven aan een bepaalde gebruiker, aangezien wij geen logs bijhouden.”

5. Welke stappen worden er ondernomen als er een rechterlijk bevel komt om een bepaalde gebruiker op te sporen? Is dit ooit eerder gebeurd? Kunnen jullie in zo’n geval een gebruiker identificeren?

“Een gerechtelijk bevel wordt door onze Legal Department opgepakt. Aangezien wij niks loggen, kunnen wij ook geen gegevens overhandigen.”

6. Wordt BitTorrent en ander file-sharing-verkeer op al jullie servers toegestaan?

“Ja, torrents worden op alle servers toegestaan, alhoewel het downloaden en delen van illegaal materiaal niet is toegestaan. Sporadisch zijn er providers die poorten die worden gebruikt voor torrents blokkeren. Daarom hebben we een aantal servers die port-forwarding toestaan, om deze blokkades te overwinnen.”

7. Gebruiken jullie je eigen DNS-servers?

“Ja, we hebben onze eigen DNS-servers. Deze voorkomen mogelijke DNS-lekken. Onze PIA-applicaties gebruiken deze DNS-servers automatisch.”

8. Hebben jullie de fysieke controle over al jullie servers?

“We hebben momenteel [duizenden] servers in 78 landen. Daarom zijn we gedwongen een aantal externe datacenters en leveranciers te gebruiken, die allemaal aan strikte overeenkomsten gebonden zijn die in overeenstemming zijn met onze waarden bij Private Internet Access. Ook monitoren wij constant de status en regelgeving van de landen waar onze servers staan. Als er veranderingen in de wetgeving optreden, kijken wij of de “kosten en baten” nog steeds voldoen aan onze eisen. In een uniek geval zal dit leiden tot het opschorten van onze dienstverlening in een bepaald land (zoals in Rusland in 2016).”

Private Internet Access (PIA): veelgestelde vragen

Heb je een vraag over PIA? Check de veelgestelde vragen hieronder voor het antwoord. Als je nog steeds tegen een probleem aanloopt, twijfel dan niet om een reactie onder dit artikel achter te laten. We helpen je graag!

PIA is veilig en staat hierom ook bekend. De voordelen van Private Internet Access zijn:

  • Deze VPN gebruikt sterke protocollen, namelijk OpenVPN en WireGuard.
  • PIA heeft een strikt no-logbeleid.
  • PIA heeft een ingebouwde kill switch en antivirus.
  • Je kunt bij PIA volledig anoniem een account afsluiten.

PIA is helaas wel gesitueerd in de Verenigde Staten, maar toch heeft deze dienst keer op keer bewezen dat het geen VPN-gegevens bijhoudt om met de overheid te delen.

Je kunt met PIA toegang krijgen tot de Amerikaanse, Canadese en Britse versie van Netflix. PIA biedt speciale servers die geoptimaliseerd zijn voor streaming. Hiermee kun je dus bijna altijd streamen!

Werkt de server die je gebruikt niet met Netflix? Kies dan een andere server uit de lijst binnen het PIA-dashboard of vraag de klantenservice om een server die werkt.

Private Internet Access biedt geen gratis service aan. De laagste prijs die je betaalt is 1,85 euro per maand (+ 4 maanden gratis), wanneer je een tweejarig abonnement afsluit.

Gratis VPN’s werken vaak met data-, snelheids- en breedbandlimieten. Bovendien zijn ze niet allemaal even veilig. Als je toch meer geïnteresseerd bent in een gratis VPN, kies dan een goed beveiligde gratis provider.

PIA biedt drie abonnementen aan:

  • Twee jaar + vier maanden voor €1,85 per maand.
  • Zes maanden voor €6,79 per maand.
  • Een maand voor €10,69.

PIA’s prijzen worden vastgesteld in dollars en zijn dus deels afhankelijk van de wisselkoers.

PIA biedt een redelijk goede snelheid tijdens het alledaags gebruik. Wel blijken de servers in de buurt – in ons geval de Nederlandse servers – veel sneller dan servers die verder weg zijn, zoals een server in de Verenigde Staten.

We hebben vele VPN’s getest en kwamen op deze manier op de top 10 snelste VPN’s uit. Hier staat PIA wel tussen.

PIA is erg gebruiksvriendelijk:

  • De website van PIA is informatief en overzichtelijk.
  • Het installatieproces van PIA is snel en eenvoudig.
  • De PIA-software werkt vanaf de taakbalk of het systeemvak en is gemakkelijk te navigeren en in het Nederlands beschikbaar.
  • PIA heeft vele extra handige features.

Je kunt volledig anoniem een account aanmaken bij PIA. Je bent enkel verplicht een werkend e-mailadres op te geven, maar dit kan ook een anoniem e-mailadres zijn. Daarnaast biedt PIA ook anonieme betaalmethoden zoals betaling via Bitcoin.

Persoonlijke meningen experts VPNgids.nl

“PIA heeft een sterke focus op privacy en security. Snelle servers, stabiele verbindingen, scherp geprijsd!”
Onze score
8.6
Tamara van Seggelen
Tamara van Seggelen
PIA is een erg fijne VPN om mee te werken die je echt anoniem houdt. Je betaalt er bovendien niet eens een hoofdprijs voor.
PIA is een erg fijne VPN om mee te werken die je echt anoniem houdt. Je betaalt er bovendien niet eens een hoofdprijs voor.
26
Reacties
Plaats een reactie
  1. Ik probeer al 14 dagen een betalingsprobleem te regelen met de klantenservice en krijg voortdurend vragen om aanvullende gegevens of vragen of het gaat om een technisch probleem e.d.. het lijkt alsof de mensen van de klantenservice net zolang wachten tot de 30 dagen geld terug periode verstreken is.

  2. In de instellingen zie ik ook dat router/wireless icoontje staan. Wat moet ik hiermee doen? Ook is het aanbevolen om OpenVPN in te stellen. Laat nu eens in hemelsnaam iemand mij de volledige instellingen tonen voor 100% veilig met PIA VPN te werken op mijn iPad, iPhone en Macbook pro.

    • Hier zijn een aantal instellingen die je kunt aanhouden om zo gemakkelijk en veilig mogelijk het internet op te gaan:
      1. Kies het protocol OpenVPN. Dit kan door bij de ‘Settings’ onder ‘Connection’ op ‘Protocol’ te klikken en deze te wijzigen naar ‘OpenVPN’.
      2. Zet de kill switch aan. Deze optie zorgt ervoor dat je nooit zonder de beveiliging van PIA online gaat. Let er wel op dat je internet het dus in zijn geheel niet zal doen als PIA geen verbinding met de server kan maken. Voor meer informatie kun je ons algemene artikel over de kill switch lezen.
      3. Zorg dat de VPN aan staat voor je online gaat en controleer eventueel of je IP-adres en locatie inderdaad veranderd zijn door onze IP-adres tool uit te proberen.

      We weten niet helemaal wat je bedoelt met het router/wireless icoontje. Als je daar nog meer informatie over wilt, zou je ons uit kunnen leggen welk icoontje dit precies is en wat de opties zijn die de software je geeft? We hopen je zo voldoende geholpen te hebben!

  3. Kan ik op curaçao ook gebruik maken van PIA VPN?

    • Je kan een VPN vanaf bijna elke locatie gebruiken. VPN’s hebben echter niet altijd servers in het land waar je bent. Zo heeft PIA geen servers op Curaçao staan. De dichtstbijzijnde servers zitten in Mexico of Brazilië. Dit zal invloed hebben op je internetsnelheid. Ik vrees echter dat er geen goede VPN-services zijn die servers hebben staan op Curaçao. Wel konden we vinden dat NordVPN servers heeft in Costa Rica. Dit is dus nog enigszins dichtbij vergeleken met de andere opties. Mocht je de VPN alleen willen gebruiken om verbinding te maken met een Nederlandse server dan is PIA wel een prima optie voor op Curaçao.

  4. Goedemorgen,

    Bij mij werkt PIA in het buitenland niet op mijn Android telefoon, soms wel verbonden, maar geen IP adres.

    Moet ik als ik in het buitenland ben een instelling wijzigen?

    Alvast bedankt.

    Met vriendelijke groet.

    • PIA zou in het buitenland gewoon moeten werken zonder verdere aanpassingen. Mocht het niet werken dan kun je het beste kijken op de site van PIA onder “support” of contact opnemen met hun klantenservice.

  5. Het lukt me niet om pia te laten werken op Windows 10. Krijg wel het symbooltje op startpagina maar hierop drukken geeft geen verdere info.

    • Je kunt dan het beste even contact opnemen met de supportdesk van PIA. Deze kun je vinden op hun site onder ‘support’ of ‘ondersteuning’ in het Nederlands.

  6. Account aangemaakt en zie dat ik beschermd ben. Ik download wel eens via Spotnet (provider Ziggo). Normaal gesproken krijg ik nieuwe spots te zien als ik Spotnet activeer. Sinds ik beschermd ben kan dit niet meer en krijg een foutmelding. Hoe kan dit? Heb de vraag ook neergelegd bij PIA maar nog geen reactie.

  7. Toppie David

    Het is me duidelijk en vriendelijk bedankt voor je tijd en uitleg.
    Ga voor pia qua prijs en wat je er voor krijgt geweldig.

    MVG Fred

  8. Beste David
    Ik ben al weken op zoek naar een VPN Provider via internet.
    Ik weet niet welke ik nemen moet, omdat bij reviews en testen iedere keer de uitslag anders is.
    Maar Pia lijk me een goede keus qua prijs en veiligheid (private kill switch / dns leak protection).
    Mijn vraag is, als je vpn gebruikt kunnen dan je internernet provider en Brein enz ook nog zien wat je doet, of je volgen op internet?
    Is het mogelijk om het ook op de laptop te installeren en tegelijkertijd op mijn desktop te gebruiken?
    Dus het gaat bij mij alleen om privacy, heb niks met streamen enz.
    Of jij moet nog een andere optie hebben, hoor ik dat graag.
    Alvast vriendelijk bedankt voor je antwoord.
    MVG Fred

    • Beste Fred,

      PIA is een goede keus, geen zorgen! Om je vragen te beantwoorden:

      1. Als je VPN gebruikt kan je internetprovider niet meer zien wat je doet online. Ook organisaties als Stichting Brein kunnen niet zien wat je doet op het internet of je volgen.
      2. Je kunt de meeste VPN-aanbieders op meerdere toestellen tegelijk hebben gebruiken, voor PIA geldt dit in ieder geval wel. Dus je kunt PIA tegelijkertijd op de laptop van je vrouw en jouw desktop gebruiken.

      Mvg, David

  9. Kan ik PIA ook op mijn samsung smart tv installeren?

    • Niet direct via de televisie, maar je kan PIA wel op de meeste routers installeren. Zij bijvoorbeeld deze pagina: VPN op de router instellen

  10. Ik vind pia echt een slechte vpn aanbieder.
    Soms reageert internet niet, valt regelmatig uit, kan geen films up of downloaden, zegt regelmatig dat gebruikersnaam of wachtwoord niet klopt.

    Ik heb contact op genomen met klantenservice 4 (dagen geleden)nog steeds geen reactie.
    Dus had ik besloten om gebruik te maken van de 7 dagen niet goed geld terug garantie maar op hun website kan ik niet terug vinden hoe je dit moet aanvragen.

    Ik ben erg ontevreden hierover en zoek wel een andere van aanbieden die duurder is.
    Krijg ik misschien wel waar voor mijn geld.

    Edwin

    • Jammer te horen dat je ervaringen met PIA niet goed zijn. Mogelijk bevalt ExpressVPN of NordVPN beter.

  11. Ik ben heel tevreden over PIA maar sinds kort moet ik iedere keer wanneer ik google opstart bewijzen dat ik geen robot ben. Ik krijg dan de melding dat het IP-adres verdacht is.
    Heeft iemand een oplossing hiervoor?

    • Wellicht dat inloggen bij Google helpt (geen zekerheid). Behoorlijk vervelend die verificatieprocessen van Google soms.

  12. Goedemorgen. Ik heb bij PIA een jaar abbo en ben zeer tevreden over de snelheid en stabiliteit. Wat ik mij af vraag is als ik verbinding maak met mijn macbook naar mijn nas server via het interne netwerk of er gegevens zoals wachtwaarden of gegevens uit excel bestanden dan ook eerst lang de pia server gaat. Waar het mij om gaat is of het ook veilig is en ik me geen zorgen hoef te maken dat mijn “bijv” wachtwoorden gezien worden door PIA.

    Kan iemand mij hier antwoord op geven? thnx alvast.

    • Websites passen ook zekere encryptie toe als er een SSL-certificaat aanwezig is. Dit biedt al enige bescherming tegen het aflezen van je wachtwoorden. PIA houdt verder geen logs bij en monitort je internetverkeer niet. In principe zijn je wachtwoorden veilig bij PIA, maar dat is niet bij elke VPN-aanbieder het geval.

  13. Hoi Justin,weet jij hoe ik PIA op kan zeggen!? Ik weet niet hoe dat werkt! Gr Jaap

  14. Weten jullie misschien of een jaar abbo na een jaar automatisch verlengrcwordt?

    Ik heb per ongeluk een jaar abbo afgesloten op Pia, maar deze is niet compatibel met de mxq pro box Android 6.1 ik kan de app niet downloaden.

    Ik dacht dat ik vyprvpn had, er is iets blijkbaar mis gegaan. Dus heb ik voor niets betaald. Ik heb al van alles geprobeerd.

    • Vaak worden jaarabonnementen verlengd tenzij je deze expliciet opzegt. Lastige situatie, dus je wilde een abonnement VyprVN afsluiten maar hebt per ongeluk een abonnement PIA afgesloten? Dat gebeurt niet elke dag! Even klantenservice contacteren zou ons advies zijn!

    • Het wordt niet automatisch verlengd stond in beeld toen ik een jaarabonnement afsloot.

Een reactie plaatsen

Bezoek PIA