Bitdefender logo

Bitdefender VPN Review 2021

Update: 21 juli 2021
Hoogtepunten
  • Supersnel en gebruiksvriendelijk
  • Degelijke beveiliging
  • Vaag logbeleid
Score
7.5

Onze Bitdefender VPN score

  • Snelheid
    8.0
  • Veiligheid
    7.0
  • Gebruiksvriendelijk
    8.0
  • Servers
    7.0

Bitdefender VPN review (2021) – Snel, veilig en betaalbaar

Bitdefender bestaat al sinds 2001 en heeft sindsdien al een half miljard gebruikers verkregen. Het Roemeense techbedrijf is een van de grootste namen in de cybersecurity wereld dankzij hun goede antivirussoftware. De Bitdefender VPN daarentegen is een stuk minder bekend. De VPN werd vaak weggezet als het kleine broertje van Hotspot Shield en alleen als gratis add-on gebruikt bij premium antivirussoftwarepakketten. Maar langzamerhand heeft de VPN zich ontwikkeld tot een opzichzelfstaande service van het tech merk.

Ondanks wat slechte pers heeft Bitdefender VPN een boel dingen voor zich werken. Geweldige snelheden, solide beveiliging en een lage prijs zijn er pas een paar. Uit onze testen blijkt dat het in ieder geval niet zomaar een white-label versie van Hotspot Shield is. Het is werkelijk een complete VPN met enkele verrassende extra’s.

Alles over deze nieuwe VPN-service lees je hieronder.

Korte review Bitdefender VPN

Voordelen

  • Super snel Catapult Hydra protocol
  • 1,300+ servers in 42 landen
  • AES-256 encryptie
  • Split-tunneling
  • Automatische kill switch
  • Makkelijk te installeren
  • Gebruiksvriendelijke interface
  • Werkt met Netflix
  • Torrents toegestaan
  • Laag prijskaartje

Nadelen

  • Onduidelijk privacybeleid
  • Geen dedicated IP’s
  • Onvoldoende customer service
  • Geen crypto betaalmethode

BitdefenderVPN is betaalbaar en gebruiksvriendelijk. De apps werken intuïtief en zijn eenvoudig te gebruiken, zonder verwarrende opties of cryptische menu’s. Het Catapult Hydra protocol van Hotspot Shield verzorgt perfecte snelheden. In combinatie met AES-256 encryptie biedt het optimale beveiliging. De VPN maakt gebruik van het server netwerk van Hotspot Shield dat bestaat uit 1300+ servers in 42 landen. Bitdefender VPN houdt geen activiteit logs bij en deelt nooit technische informatie met derden. Fervent VPN-gebruikers missen misschien features, maar voor beginners is Bitdefender VPN ideaal. Daarnaast maakt de prijs missende features goed.

Specificaties Bitdefender VPN
Besturingssysteem
  • Android
  • ,
  • Windows
  • ,
  • Mac
  • ,
  • iOS
Gelijktijdige verbindingen
  • 10
Torrents
  • Torrents toegestaan
Netflix
  • Werkt met Netflix
Protocollen
  • Catapult Hydra
Betaalmethoden
  • PayPal
  • ,
  • Creditcard
Geld-terug-garantie
  • Ja
Werkt ook met
  • Netflix
  • Android
  • Windows
  • Torrent
  • Gaming

Snelheid – Hoe snel is Bitdefender VPN?

Naast veiligheid is snelheid voor de meeste gebruikers het belangrijkste aspect van een VPN. Stevige versleuteling vertraagt je verbinding altijd tot op zekere hoogte, maar bij de beste premium VPN’s is dat nauwelijks merkbaar.

Maar wanneer je verbinding al niet geweldig is en je wilt verbinden met een server aan de andere kant van de wereld, kan snelheid wel een probleem worden. Daarom testen wij snelheid altijd met verschillende servers van een VPN. Op deze manier kunnen we zien of er grote verschillen zitten tussen de serverlocaties.

We beginnen altijd met een nulmeting van ons reguliere internet zonder VPN en vergelijken dat met de snelheden die we via de verschillende servers van de VPN-service behalen. Verder testen we de snelheden ook tijdens normaal dagelijks gebruik om te zien of de snelheden per moment van de dag nog veel verschillen.

Onze conclusies na het testen van de snelheden van Bitdefender VPN zijn als volgt:

  • Met de VPN kunnen we de originele snelheid voor het grootste gedeelte behouden.
  • We ondervonden geen grote snelheid schommelingen tijdens dagelijks gebruik.

Speed test resultaten Bitdefender VPN

We hebben de snelheid van Bitdefender VPN vanuit onze locatie in Nederland getest. Het kan zijn dat de snelheid van je verbinding door je locatie verschilt van die van ons. De tabel met snelheden hieronder is dus voornamelijk een indicatie van de snelheden van Bitdefender VPN. Toch kan dit een duidelijk beeld geven van de impact van de versleuteling van een VPN op jouw internetsnelheden.

Dit zijn de resultaten van onze speedtesten met Bitdefender VPN:

ServerDownload (MBPS)% DownloadUpload (MBPS)% UploadPing (MS)
Geen VPN123,06100%148,95100%5
Nederland121,4998,7%142,6995,8%7
Het Verenigd Koninkrijk121,5898,8%92,1461,9%13
De Verenigde Staten121,6998,9%41,8428,1%96
Duitsland121,3998,6%145,7797,9%12
Frankrijk121,4798,7%146,2598,2%19
Japan103,5084,1%17,1311,50%254

Zoals je kunt zien is Bitdefender VPN ontzettend snel. Verbinding maken met de verschillende servers kostten telkens enkel seconden, met uitzondering van de server in Japan. De ping nam toe naarmate we servers verder weg selecteerde waardoor de snelheid afnam. Maar dit valt ook te verwachten.

Verder valt op dat de uploadsnelheid sneller afneemt dan de downloadsnelheid. Toch bleef deze, ook bij servers verder weg, prima bruikbaar.

Na het testen kunnen we zeggen dat Bitdefender VPN een goede keuze is wanneer je erg gesteld bent op snelheid. Je kunt met deze VPN streamen, downloaden, en online gamen zonder al te veel snelheidshinder tegen te komen. Mocht je intensieve multiplayer games willen spelen zouden we je wel aanraden om een server te selecteren met een lage ping niet te ver bij jou vandaan.

Snelheid tijdens dagelijks gebruik

Het was totaal geen straf om Bitdefender VPN in dagelijks gebruik te testen. We genoten van naadloze streaming, snelle downloads en soepel browsen zonder enige vertraging of plotselinge verbroken verbindingen. Het streamen van video’s op Netflix, YouTube en Crunchyroll verliep zonder ook maar een enkele buffer. Voor online gamen raden we echter aan dat je de app automatisch een server laat kiezen. Dit is meestal degene die het dichtst bij u in de buurt is, met de laagste ping.

Veiligheid – Hoe veilig is Bitdefender VPN

VPN’s versleutelen je data en anonimiseren je browsegedrag. Bitdefender maakt gebruik van een simpel maar soliede pakket aan veiligheidsinstellingen. Hieronder lees je alles over hun protocollen, logbeleid, en registratiedata.

De belangrijkste veiligheidsmaatregels van Bitdefender VPN zijn:

  • Bitdefender VPN maakt gebruik van AES-256 encryptie.
  • Ze maken gebruik van het Catapult Hydra protocol, dat bekend staat om goede snelheden.
  • Deze VPN-provider biedt een kill switch optie.

Protocollen

Bitdefender VPN maakt enkel gebruik van een protocol: Catapult Hydra. Dit protocol is ontwikkeld door Hotspot Shield nadat ze de meer gebruikelijke protocollen OpenVPN en IPSec achter zich lieten. Het belangrijkste doel van Catapult Hydra was om de VPN-latentie zoveel mogelijk te verlagen. Anders gezegd vermindert het het snelheidsverlies dat veroorzaakt wordt door een sterke codering.

Deze aanpak heeft enkele voordelen:

  • Verbinden met servers gaat veel sneller.
  • Lagere datatransmissie zorgt voor betere prestaties bij tragere verbindingen.
  • Je snelheden kunnen wel 2.4x hoger liggen dan met OpenVPN bij langeafstandsverbindingen.

Wanneer je VPN automatisch voor je verbindt, kiest het de dichtstbijzijnde server. Bij grote afstanden schiet de ping omhoog en keldert je snelheid. Catapult Hydra is het antwoord van Hotspot Shield op dit veelvoorkomende probleem. Het protocol heeft meer dan 30 patenten en is onafhankelijk getest door AV-Test. Bitdefender is niet het enige andere bedrijf dat Catapult Hydra gebruikt. Het wordt ook gebruikt door Betternet, McAfee, Cheetah Mobile, KDDI, Telefonica en vele anderen.

De extra snelheid gaat niet ten koste van de veiligheid. Bitdefender VPN maakt gebruik van AES-256 encryptie die ook gebruikt wordt door banken, het leger en andere VPN-providers. Deze code is vrijwel onbreekbaar door brute-force aanvallen. Het is nog nooit gekraakt en dat zal waarschijnlijk ook niet gaan gebeuren.

Een andere beveiligingsmethode die we graag zien bij VPN’s is (perfect) forward secrecy. Na wat speurwerk ontdekten we dat Bitdefender VPN dit ondersteunt. De coderingsreeksen hebben ECDHE- of DHE-prefixen. De laatste “E” staat voor “ephemeral”, wat betekend dat de sessiesleutels steeds veranderen en niet statisch zijn.

Je kunt encryptie zien als een combinatie van slot en sleutel. Deze sloten en sleutels kunnen altijd hetzelfde zijn (statisch) of veranderen bij elke gebruik. Bij forward secrecy is het zo dat je elke keer als je je VPN opstart een nieuwe encryptie sleutel krijgt. Dus zelfs wanneer iemand de sleutel kan achterhalen is deze niet meer bruikbaar wanneer de sessie afloopt.

Logging en privacy

Het hoofdkwartier van Bitdefender bevindt zich in Boekarest, Roemenië. Dit betekent dat het buiten de 14 eyes landen valt en geen strikte wetten heeft voor het bewaren van data. Roemenië is onderdeel van de EU en daardoor moet het zich houden aan de AVG. Dit betekent dat je de door het bedrijf verzamelde gegevens over jou mag inzien, wijzigen en verwijderen. Bitdefender mag ook geen privégegevens van jou delen zonder jouw expliciete toestemming.

In hun privacy policy is te lezen:

“We collect for this service only randomly generated or hashed user and device IDs, IP addresses, and randomly generated tokens to establish VPN connection for the sole purpose of providing the VPN service.”

Dit is best wel vaag en het wordt alleen maar verwarrender wanneer we kijken naar de partners van Bitdefender. Hun gegevensverwerker is Pango Inc. (ex-AnchorFree), de maker van Hotspot Shield VPN. Bitdefender gebruikt ook het eigen protocol en servernetwerk van deze andere VPN-provider. Met andere woorden, al jouw verkeer wordt omgeleid via de servers van Hotspot Shield.

Pango is eigendom van een Amerikaans bedrijf genaamd AURA (ex-iSubscribe), dat ook eigenaar is van Betternet en TouchVPN. In haar privacybeleid stelt AURA dat “Pango Inc. onderworpen is aan de autoriteit van de V.S. Federale Handelscommissie “. Dit is doorgaans geen ideale situatie voor een VPN.

Dat gezegd hebbende, beweert Bitdefender dat het nooit gegevens deelt met andere entiteiten, inclusief zijn partners. Ze delen het echter wel voor marketingdoeleinden, zoals vermeld in het privacybeleid. Het goede nieuws is dat Bitdefender VPN geen activiteitenlogs bijhoudt. Dit betekent dat de sites die jij bezoekt en jouw interactie ermee niet wordt opgeslagen. Ook je locatie wordt niet opgeslagen.

Informatie die Bitdefender wel verzamelt:

  • Persoonsgegevens die je zelf verschaft.
  • Technische data die de software verstuurt.
  • Informatie verkregen via datalekken.

Zoals veel andere VPN-providers anonimiseert Bitdefender je data voordat ze deze versturen. Jammer genoeg is dit niet waar dit verhaal eindigt. Wanneer je een VPN gebruikt wil je niet dat er informatie op de een of andere manier naar jou verwijst. Vandaar dat het volgende stukje in hun privacy policy ons ook zorgen baart.

“In cases where perfect anonymization of technical data is not possible, the potential identification of a user could be possible only in very limited cases and only by highly skilled IT specialists.”

Zelfs de kleinste kans dat dit kan gebeuren is te groot. Wanneer hackers jouw computer kunnen linken aan je online activiteiten verlies je het complete doel van het hebben van een VPN. Okay, de kans is erg klein maar hebben liever dat hij er überhaupt niet is.

Kill switch

Alle Bitdefender VPN software voor de verschillende besturingssystemen heeft een automatische kill switch.

Een kill switch voorkomt dat je data lekt wanneer je VPN je, om welke reden dan ook, even in de steek laat. Het stopt tijdelijk je internetverkeer tot er weer verbinding gemaakt kan worden met een VPN-server. Zoals alle software, kan een VPN soms even uitvallen, waardoor je tijdelijk niet-versleutelde informatie verstuurd. Wanneer dit gebeurt blokkeert de kill switch dus even al het internetverkeer, waardoor er ook geen onbeveiligde data van jou in verkeerde handen kan vallen.
Bitdefender settingsIn feite voorkomt de kill switch dat je verbinding maakt met het internet zonder de beveiliging van je VPN. Bitdefender VPN heeft deze onmisbare feature in 2020 toegevoegd nadat veel gebruikers hierom vroegen.

Welke informatie heeft Bitdefender VPN nodig?

Elke VPN moet wel iets van je weten om je hun service te kunnen bieden. Het liefst zien we dat je bijvoorbeeld alleen een e-mailadres en betalingsmethode nodig hebt om een account aan te kunnen maken. Sommige VPN’s vragen naar meer informatie om zo een “betere service” te kunnen bieden. Maar wat ons betreft gaat privacy voorop en is het beter wanneer je zo min mogelijk informatie over jezelf hoeft te verschaffen.

Bitdefender VPN vraagt je naar de volgende informatie wanneer je een account aanmaakt:

  • E-mailadres
  • Volledige naam
  • Land
  • Betaalgegevens

We snappen niet waarom een VPN-provider jouw volledige naam en land nodig heeft. ExpressVPN bijvoorbeeld, vraagt alleen naar je e-mailadres en betaalgegevens. Hoewel je bij het gebruiken van je creditcard wel je hele naam in moet vullen, kun je ook gaan voor een betaling in Bitcoin waardoor je helemaal anoniem blijft. Bitdefender VPN accepteert helaas ook geen crypto betaalmethodes. Dit is eveneens iets waar ze nog op kunnen verbeteren.
Wanneer je als bedrijf Bitdefender VPN wilt gebruiken moet je nog veel meer informatie doorgeven. Naast wat we eerder al noemde moet je dan ook de naam van het bedrijf, een adres, TIN en telefoonnummer opgeven.

Gebruiksvriendelijkheid – Hoe gebruiksvriendelijk is Bitdefender VPN?

Bitdefender VPN is een van de meest gebruiksvriendelijke VPN-providers die we zijn tegengekomen. Hieronder kun je alles lezen over hun website, installatieproces, software, prijzen en klantenservice.

Dit zijn de belangrijkste conclusies over de gebruiksvriendelijkheid van Bitdefender VPN:

  • De Bitdefender VPN website is fijn en overzichtelijk.
  • Installatie is zo gebeurd en eenvoudig op alle apparaten en systemen.
  • De software werkt intuïtief en is daardoor ideaal voor beginner.
  • Bitdefender is een van de meest betaalbare VPN’s.
  • Ze bieden alleen basis betaalmethodes (geen crypto).
  • De klantenservice laat te wensen over.

Bitdefender VPN website en installatie process

De Bitdefender website is overzichtelijk en eenvoudig te navigeren. Door op de “My Account” knop te klikken open je je persoonlijke dashboard. Hier kun je je abonnement informatie vinden, je verbonden apparaten controleren, contact opnemen met de klantenservice en je aansluiten bij het support forum.
Bitdefender websiteDoor in de rechterbovenhoek op je naam te klikken open je het account menu. Hier kun je je accountgegevens aanpassen en je sessies in de gaten houden. Helaas houdt de Session Monitor je besturingssysteem, browser, IP-adres, locatie en timestamp (datum/tijd) bij. We zien niet graag dat er zoveel technische data bijgehouden wordt omdat dit nou niet bepaald je privacy verhoogt.

Het installeren van Bitdefender VPN gaat snel en gesmeerd op alle apparaten. Op de “My Account” pagina kun je de VPN op je apparaat installeren of een download link versturen naar een ander apparaat.

Bitdefender installeren

Om Bitdefender VPN te installeren volg je de volgende stappen:

  1. Gaan naar de Bitdefender VPN pagina.
  2. Klik op “My Account” in de rechterbovenhoek.
  3. Selecteer “Bitdefender Central” in het korte drop-down menu.
  4. Log in met je gegevens (e-mail en wachtwoord).
  5. Klik op “Install protection on your device”.
  6. Kies “VPN” op het scherm dat verschijnt.
  7. Kies “This device” om Bitdefender VPN op je huidige apparaat te installeren. Kies “ Other device” om een installatie link te versturen naar een ander apparaat via e-mail of sms.
  8. De app downloadt nu automatisch.
  9. Klik op de Bitdefender app en volg de instructies.

We zouden liever zien dat de download links op de site zelf staan omdat dit makkelijker is voor nieuwe gebruikers. Maar Bitdefender lost dit op door handige hints en pop-ups. Dus zelfs wanneer dit de eerste VPN is die je downloadt, zal dit je moeiteloos af gaan.
Wanneer je gebruik wilt maken van de 7-dagen gratis trial kun je de software direct downloaden van de Bitdefender VPN pagina.

Bitdefender VPN uiterlijk en gebruik

De Bitdefender app heeft de perfecte balans tussen minimalisme en professionaliteit. De app is duidelijk, werkt intuïtief en is daarmee perfect voor beginners. De software heeft geen gecompliceerde menu’s of extreem technische termen.
Bitdefender app

In het hoofdmenu heb je een grote aan/uit knop en een knop om snel van server te wisselen. In feite is dit voor de meeste mensen alles wat ze nodig hebben.

De verder menu’s aan de linkerzijde van de app bieden nog de volgende opties:

  • Monitoren van je verbindingstijd en bandbreedte.
  • Activeren van de kill switch of split-tunneling.
  • Instellen van je VPN om automatische aan te gaan (bij opstarten, bij gebruik van P2P programma’s etc.)

Een leuke extra feature is de “dark mode”. Zeker als je veel van je tijd achter je computer zit is het erg fijn voor je ogen om deze optie te hebben.
Al met al vinden wij Bitdefender een goede VPN-dienst voor beginners die nog nooit eerder een VPN hebben gebruikt.

Prijzen en betaalmethodes

Bitdefender VPN is een van de meest betaalbare VPN’s van het moment. Daarbij heeft de service een 30-dagen geld-terug-garantie waardoor je de VPN een volle maand rustig uit kunt proberen om te kijken of het wat voor je is.

Bitdefender Premium VPN heeft de volgende twee abonnement opties:

  • Een maand voor $6.99
  • Een jaar voor $29.99 (€2,11 per maand)

Bitdefender prijzenBelangrijk om te vermelden is wel dat de prijs van een jaarlijks abonnement na het eerste jaar omhoog gaat naar $49.99. Mocht je op zoek zijn naar een goedkopere VPN dan is Surfshark een mooie optie want die kost net iets meer dan twee euro per maand.

Bitdefender VPN accepteert de volgende betaalmethodes:

  • Creditcards (Visa, MasterCard, American Express, JCB)
  • PayPal
  • Bankoverschrijving
  • WebMoney
  • Cash betalingen bij 7-Eleven/ACE en checks (in de V.S.)

Zoals we eerder al benoemde accepteert Bitdefender VPN geen cryptocurrencies. Het gebruik van cryptomunten als Bitcoin zorgt ervoor dat je banken en andere finaniele instanties kan omzeilen. Hierdoor kun je, als je goed oplet, anoniem blijven bij de betaling. We hopen dat Bitdefender VPN deze betaalmethode in de toekomst wel accepteert.

Naast de niet-goed-geld-terug garantie heeft Bitdefender VPN ook een 7-daagse gratis proefperiode. Deze heeft wel een aantal beperkingen. Zo kun je alleen met de beste locatie voor jou verbinden en is er een datalimiet van 200MB per dag. Dat is misschien niet veel maar het kan je wel een goede indruk geven van hoe deze VPN je bevalt.

Je kunt de gratis 200MB per dag variant van deze VPN ook krijgen in sommige Bitdefender antivirussoftwarepakketen. Maar wil je Bitdefender Premium VPN dan zul je het als losstaand product aan moeten schaffen.

Klantenservice

We kijken bij de klantenservice van Bitdefender VPN naar de volgende dingen:

  • De kwaliteit van de FAQ-sectie op de officiële website.
  • De verschillende manieren om contact te leggen (telefoon, e-mail, live chat).
  • De reactietijd en expertise van de klantenservice.

Bitdefender VPN heeft een gratis FAQ in combinatie met 24/7 klantenservice via telefoon, live chat en e-mail. Dat klinkt perfect, maar in de realiteit ligt dat toch anders.
De FAQ op de Bitdefender VPN website is teleurstellend en lastig te navigeren. Toen we alleen al “VPN” intikte kregen we een hele reeks aan ongerelateerde artikelen te zien. Ze bieden instructies over het installeren van een VPN op verschillende apparaten maar daar houdt het ook bij op.

We besloten het maar bij de live chat te proberen. Allereerst kwamen we in een wachtrij die volgens de site maar een minuut zou duren, maar vervolgens konden we na een uur nog niemand spreken. We hebben dit een aantal keer geprobeerd, maar zonder succes. Gezien je toch geld betaald voor deze service zou je verwachten dat het beter zou werken. Pas via de e-mail klantenservice hadden we meer geluk. We kregen binnen 24 uur antwoord op onze vraag.

Belangrijk om te vermelden is ook dat Bitdefender een algemeen klantenservice team heeft en niet specifiek voor de VPN-service. Hierdoor kan het soms langer duren om antwoord te krijgen op de meer technische vragen. Het Bitdefender forum heeft een aardig aantal posts, maar er is niet veel activiteit. We verwachten dan ook niet dat je daar al je antwoorden kunt vinden, maar het is een fijne optie om te hebben.

Servernetwerk Bitdefender VPN

Wanneer het over servernetwerken gaat geldt, hoe groter hoe beter. Hoe meer serverlocaties een VPN heeft, hoe groter de kans dat het je lukt om geografische restricties te omzeilen. Zo helpt het verbinden met een VPN-server in de V.S. je om toegang te krijgen tot het gigantische Amerikaanse Netflix aanbod. Uitgebreide servernetwerken helpen ook om hevige internetcensuur te omzeilen. Zo kun je op deze manier in een land als China toch met servers in het buitenland verbinden om een censuurvrije internetervaring te hebben.

Daarnaast zorgt een groot servernetwerk er ook voor dat er niet te veel mensen van dezelfde server gebruik hoeven maken, waardoor je ook geen last hebt van vertragingen op het netwerk.

De belangrijkste conclusies over het servernetwerk van Bitdefender VPN zijn:

  • BitdefenderVPN heeft meer dan 1300 servers in 42 landen.
  • Deze provider biedt vooralsnog geen dedicated IP-adressen aan.

Serveraantallen en locaties

Zoals eerder al aangegeven maakt Bitdefender VPN gebruik van het servernetwerk van Hotspot Shield. Dit netwerk bestaat uit 1300+ servers in 42 verschillende landen. Dit moet voldoende zijn voor soepele verbindingen, weinig vertragingen en goede snelheden.

De lijst met beschikbare serverlocaties is eenvoudig toegankelijk via het beginscherm van de app. Je kunt hier wel alleen de landen zien, en niet de beschikbare steden, bijvoorbeeld. Mocht je specifiekere informatie over het IP-adres nodig hebben dan kun je dit achterhalen met een Wat is mijn IP tool. Verder kun je ook niet terugzien hoeveel anderen er op dat moment gebruik maken van een server.

Bitdefender server locatie

De VPN-servers van Bitdefender zijn te vinden in de volgende landen:

  • Amerika: Argentinië, Brazilië, Canada, Chili, Mexico en de Verenigde Staten.
  • Europa: België, Bulgarije, Denemarken, Duitsland, Estland, Frankrijk, Hongarije, Ierland, IJsland, Italië, Litouwen, Nederland, Noorwegen, Oekrainë, Oostenrijk, Polen, Roemenië, Spanje, Tsjechië, Turkije, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Zwitserland.
  • Azië/Oceanië: Australië, de Filippijnen, Hong Kong, India, Indonesië, Japan, Nieuw Zeeland, Rusland, Singapore, Thailand en Zuid-Korea.
  • Midden-Oosten & Afrika: Verenigde Arabische Emiraten en Zuid-Afrika.

Je kunt zoveel als je wilt wisselen tussen de verschillende servers. Maar wanneer je verandert van server gaat dit niet altijd even makkelijk. De VPN verbreekt eerst de verbinding met de vorige server voordat het van locatie verandert. Hierdoor ben je tijdelijk onbeschermd. Dit is belangrijk om te onthouden wanneer je mogelijk datalekken wilt voorkomen.

De Bitdefender VPN software kan automatisch de beste server voor jou vinden. Dit is vaak de dichtstbijzijnde serverlocatie. Wanneer je voor de automatische optie gaat verschijnt er alleen “Automatic” in beeld, in plaats van de gekozen serverlocatie.

Verbinding maken met de verschillende servers kostte enkel secondes, zelfs bij de verder verwijderde serverlocaties zoals de V.S. Hoewel de software een lijst van de “top connected locations” bijhoudt, kun je helaas niet direct op deze locaties klikken om er opnieuw mee te verbinden. Deze lijst lijkt alleen een soort reminder te zijn, maar je moet dus helaas wel handmatig op zoek naar je favoriete server. Dit was wel vervelend.

Dedicated IP-adressen

Wanneer je een dedicated IP adres hebt betekent dat dat je, iedere keer wanneer je met je VPN verbindt, hetzelfde IP-adres aanneemt. Dit IP-adres is verbonden aan jouw account en kan niet door anderen worden gebruikt. Dedicated IP-adressen worden minder snel op een blacklist gezet omdat ze niet door honderden mensen tegelijk worden gebruikt. Dit kan bijvoorbeeld belangrijk zijn wanneer je online betalingen wilt doen of eindeloze CAPTCHA’s wilt voorkomen.

Helaas biedt Bitdefender VPN geen dedicated IP-adressen aan. Je hebt bij deze VPN alleen toegang tot gedeelde IP-adressen. Dit is niet heel vreemd en ook niet per se slecht. Voor beide type IP-adressen is wel iets te zeggen. Zo heb je met een gedeeld IP-adres bijvoorbeeld meer online privacy omdat jouw digitale vingerafdruk verdwijnt tussen die van honderden anderen. Dit kan bijvoorbeeld heel erg handig zijn wanneer je torrents wilt downloaden.

Mocht je toch op zoek zijn naar een VPN die dedicated IP-adressen aanbiedt dan kun je eens kijken naar NordVPN.

Mogelijkheden Bitdefender VPN

Bitdefender VPN heeft al grote veranderingen ondergaan om van een add-on bij antivirussoftware te komen tot waar ze nu zijn. Dat gezegd hebbende hebben ze een aardig lijstje extra opties, maar die is nog niet te vergelijken met die van premium VPN-diensten die al langer meegaan. We zien dat de VPN zich goed toespitst op het omzeilen van geografische blokkades. Zo is het met BitdefenderVPN eenvoudig om toegang te krijgen tot het Amerikaanse Netflix aanbod en kun je gemakkelijk anoniem torrents downloaden. Ook voor deze features van de VPN hebben we gekeken hoe deze functioneren.

Bitdefender VPN biedt de volgende extra features:

  • Toegang tot Amerikaanse Netflix aanbod.
  • Moeiteloos torrents downloaden.
  • Split-tunneling.

Bitdefender VPN en Netflix

Bitdefender VPN wordt langzaam maar zeker een streaming powerhouse. Met de manier waarop het toegang biedt tot het omzeilen van Netflix-blokkades, doet het niet onder voor providers in ons lijstje van de beste VPN’s voor Netflix.

We hebben getest of we met de VPN toegang konden krijgen tot verschillende regionale versies van Netflix en de resultaten waren als volgt:

  • De V.S. – Ja
  • Het V.K. – Ja
  • Japan – Ja
  • Nederland – Ja
  • Canada – Ja
  • Australië – Ja
  • Zuid-Korea – Ja
  • Turkije – Ja

Wanneer je content af probeert te spelen kan het soms zijn dat je toch geen toegang krijgt omdat het gedeelde IP-adres door Netflix herkend wordt als VPN. Mocht dit gebeuren kun je het beste even opnieuw verbinden via een ander IP-adres. In onze ervaring krijg je op een gegeven moment altijd wel toegang tot de streaming service.

Bitdefender VPN en torrents

Bitdefender VPN staat het anoniem downloaden van P2P documenten op alle servers toe. Er is zelfs een optie die je een seintje geeft om je VPN aan te zetten wanneer je iets gaat downloaden. Hiermee kun je voorkomen dat je onbeschermd torrents downloadt en per ongeluk gegevens lekt.

Split-tunneling

Bitdefender VPN biedt ook split-tunnelling aan. Deze optie kun je vinden in het “Settings” menu. Dit is een interessante feature waarmee jij precies kunt specificeren welke apps, sites, of apparaten de VPN moeten gebruiken en welke direct met het internet kunnen verbinden. Zo kun je er bijvoorbeeld voor kiezen om alleen Netflix via de VPN te laten lopen, om zo altijd de Amerikaanse Netflix te kunnen kijken terwijl je andere apps en sites via een server in je eigen land lopen.

Met split-tunneling kun je daarnaast ook nog eens bandbreedte besparen en de snelheid van je verbinding verbeteren. Versleuteld verkeer is nu eenmaal trager en verbruikt meer bandbreedte. Hierdoor kan je verbinding erg traag worden en zul je meer last hebben van lag. Door met split-tunneling bewust te kiezen welke onderdelen van je browsen je wilt versleutelen kun je dus meer snelheid behouden.

Conclusie – Onze ervaring met Bitdefender VPN

Zoals we aan het begin van deze review al aangaven, heeft Bitdefender VPN diverse goed opties. Daarnaast heeft deze VPN-provider ook enkele tekortkomingen.

Bitdefender VPN is enorm snel voor zo’n goedkope VPN-dienst. De hoge snelheden worden aangevuld met een sterk pakket aan beveiligingen, zoals de AES-256 encryptie. De verbindingen zijn daarnaast ook stabiel met meer dan 1300 servers over de hele wereld om uit te kiezen.

Wat wellicht het meest verrast zijn de geavanceerde unblocking capaciteiten. Bitdefender VPN werkt goed met alle geteste versie van Netflix en was een genot voor onze anime-liefhebbers die Crunchyroll konden deblokkeren. Daarnaast is ook torrents downloaden mogelijk op alle servers.

Hoewel Bitdefender VPN misschien niet de meeste features heeft werkt alles wat ze wel aanbieden uitstekend. Split-tunneling is makkelijk op te zetten en de kill switch werkt super. De apps zijn daarnaast eenvoudig te gebruiken en overzichtelijk in lay-out. Alles was eenvoudig te vinden om deze service uitgebreid te testen.

Aan de andere kant hebben we wel wat zorgen bij enkele onduidelijkheden in het privacybeleid en de connecties die Bitdefender heeft met een aantal Amerikaanse bedrijven. Daarnaast laat de klantenservice ook nog veel te wensen over. Als laatst is het eigenlijk ook niet meer van deze tijd om geen crypto betaalmethode te hebben.

Al met al is Bitdefender VPN een goedkope, snelle en veilige VPN die we met plezier hebben getest. Het mist nog een aantal features en zou nog verbeteringen kunnen aanbrengen aan hun klantenservice en privacy policy. In andere woorden, er is voor dit bedrijf nog wat werk te verrichten voordat ze kunnen concurreren met onze favoriete VPN-providers, maar het is zeker ook geen slechte VPN.

Bitdefender VPN: Veel gestelde vragen

Heb je nog een vraag over Bitdefender VPN? Wellicht staat je vraag er hieronder bij. Klik op de vraag om het antwoord te zien te krijgen.

Ja. Bitdefender VPN maakt gebruik van het Catapult Hydra protocol van Hotspot Shield. Daarnaast heeft het AES-256 encryptie, die allom bekend staat als de sterkste encryptie op de markt. Het maakt ook gebruik van Perfect Forward Secrecy, wat betekend dat het voor elke sessie een nieuwe encryptie aanmaakt. Als laatst heeft deze VPN een automatische kill switch die er voor zorgt dat je nooit per ongeluk gegevens lekt, wanneer de VPN het door welke reden dan ook even niet doet.

Bitdefender VPN is ontzettend snel, dankzij het Catapult Hydra protocol dat specifiek voor snelheid is ontwikkeld. Iedere VPN zal je verbinding iets langzamer maken, maar bij Bitdefender is het duidelijk een missie om dat tot een minimum te beperken.

Ja! Bitdefender VPN helpt je om het Amerikaanse Netflix aanbod te bereiken, waar je ook bent. Met deze VPN kun je ook andere regionale versies van Netflix bereiken, zoals het aanbod in Japan, Duitsland, Canada of het V.K. Wanneer het toch niet lukt kan het betekenen dat je huidige IP-adres geblokkeerd is. Verbind simpelweg met een andere server om toch toegang te krijgen.

Ja! Bitdefender VPN laat het downloaden van torrents op al haar servers toe. Daarnaast hebben ze zelfs een alarmpje die je laat weten wanneer je op het punt staat iets te downloaden zonder dat je beschermd bent door de VPN.

Bitdefender VPN is een van de meest betaalbare VPN-diensten op de markt. Het eerste jaar kun je Bitdefender VPN al voor €2,11 per maand afnemen. Voor deze lage prijs biedt het hoge snelheden en een degelijke veiligheid.

Persoonlijke meningen experts VPNgids.nl

“Supersnelle VPN met sterke beveiliging en gebruiksvriendelijke apps.”
Onze Score
7.5
Bezoek Bitdefender VPN