Mullvad PNG Logo

Mullvad Review 2022

Update: 20 september 2022
Hoogtepunten
  • Erg goed op het gebied van privacy en veiligheid
  • Erg snel
  • Relatief prijzig
Score
8.3

Onze Mullvad score

  • Snelheid
    8.0
  • Veiligheid
    9.0
  • Gebruiksgemak
    8.0
  • Servers
    8.0

Mullvad review (2022) – Sterk qua privacy en snelheid

Mullvad VPN maakt onderdeel uit van Amagicom AB en is tevens relaties aangegaan met Mozilla en Malwarebytes. Het is een sterk op privacy gerichte VPN-provider uit Zweden (helaas een van de ’14 eyes’-landen). Dit blijkt alleen al uit het feit dat je geen e-mailadres nodig hebt om een account te registreren. Zo geeft Mullvad je, via zijn website, een unieke code waarmee je kunt inloggen en waar je een abonnement aan kunt koppelen middels betaling. Deze betaling kan uiterst anoniem.

Ook is Mullvad een van de voorlopers op het gebied van VPN-protocollen. Zo bood Mullvad als een van de eerste providers het WireGuard protocol aan voor gebruikers. Dit is een protocol dat nog betere prestaties belooft te leveren dan IPsec en OpenVPN.

We hebben getest hoe privacygericht Mullvad echt is.

Specificaties Mullvad
Besturingssysteem
  • Windows
  • ,
  • Mac
  • ,
  • iOS
  • ,
  • Linux
  • ,
  • Android
Gelijktijdige verbindingen
  • 5
Torrents
  • Torrents toegestaan
Logbeleid
  • Zero logs
Protocollen
  • OpenVPN
  • ,
  • Shadowsocks
  • ,
  • Wireguard
Betaalmethoden
  • PayPal
  • ,
  • Creditcard
  • ,
  • Bitcoin
  • ,
  • Cash
  • ,
  • iDeal
Geld-terug-garantie
  • Ja
Werkt ook met
  • Android
  • Windows
  • Torrent
  • Linux
  • Apple

Mullvad VPN-review in het kort

In deze review bespreken we de snelheid, veiligheid, gebruiksvriendelijkheid en het servernetwerk van Mullvad VPN. Onze voornaamste bevindingen vind je terug in de tabel hieronder.

PluspuntenMinpunten
Extreem goed op het gebied van veiligheid en privacyNetflix werkt niet
Houdt geen logs bijRelatief prijzig
Gebruikt alleen de sterkste VPN-protocollenZit in een ’14 eyes’-land
Snelle serversWebsite niet overal even duidelijk te navigeren
Zeer gebruiksvriendelijke en overzichtelijke software
Klantenservice reageert snel
Heeft optionele WireGuard servers
Torrents toegestaan
Heeft een ingebouwde kill switch
Optie voor split-tunneling en multi-hop

Snelheid – Hoe snel is Mullvad?

Scorebalk die de score "8/10" laat zien

Wil je moeiteloos kunnen surfen, streamen en downloaden terwijl je VPN aanstaat? Dan moet je een VPN hebben die je snelheid nauwelijks beïnvloedt. Daarom hebben we de snelheid van Mullvad uitvoerig getest.

We hadden aanvankelijk onze twijfels bij Mullvad omdat deze VPN-provider zich zo sterk richt op privacy. Toch zijn de snelheden van Mullvad uitstekend en waren we aangenaam verrast. We beoordelen de snelheid van Mullvad met een 8/10. Onze conclusies kort samengevat:

  • Mullvad haalt zeer hoge snelheden tijdens onze uitgebreide snelheidstests.
  • Het maakt voor alledaags internetgebruik qua snelheid vrij weinig uit of Mullvad aan- of uitstaat.
  • Mullvad is een erg snelle VPN-provider.

Speedtest resultaten Mullvad

Voor de test hebben we eerst een nulmeting gedaan van onze eigen verbinding zonder VPN via speedtest.net. Vervolgens hebben we Mullvad aangezet op een Nederlandse server om te kijken hoe erg de download- en uploadsnelheid van onze verbinding werd aangetast.

Dit hebben we vervolgens ook gedaan voor een aantal servers in dichtbij en verafgelegen landen. We hebben hierbij geprobeerd de testvariabelen zo consistent mogelijk te houden. Zo testten we bijvoorbeeld vanuit dezelfde locatie (regio Arnhem-Nijmegen).

Hieronder zie je de speedtestresultaten van MullvadVPN:

ServerDownloadsnelheid (Mb/s)Uploadsnelheid (Mb/s)Ping (MS)
Geen VPN94.7894.044
Nederlandse server88.0590.065
Duitse server (Frankfurt)89.2490.4412
Engelse server (Londen)85.2590.619
Amerikaanse server (New York)7891.0682
Australische server (Sydney)6.180.13418
Japanse server (Tokio)17.3414.85261

We zijn erg te spreken over bovenstaande speedtest-resultaten. Nadat we verbinding maakten met een Amsterdamse VPN-server van Mullvad veranderden de upload- en downloadsnelheid nauwelijks. Ook de servers die iets verder weg lagen, gaven nog steeds uitstekende resultaten.

De servers in de VS van Mullvad zijn extreem snel vergeleken met de snelheden van andere VPN-providers. Zoals gebruikelijk is de ping sterk toegenomen, maar de downloadsnelheid blijft zeer hoog. 

Het is wel lastiger om te surfen via servers die erg ver weg liggen. Toen we verbinding maakten met Australië en Japan namen de download- en uploadsnelheid namelijk enorm af.

Snelheid in alledaags gebruik

De speedtest-resultaten van Mullvad zijn uitstekend. Daarom verbaast het ons ook niks dat we eigenlijk niet merkten dat Mullvad aanstond tijdens dagelijks internetgebruik. Streaming via YouTube en gaming via Steam werden niet beïnvloed. Ook het downloaden vanuit de browser en via torrentnetwerken ging prima. Overig internetgebruik werd vrijwel niet beïnvloed door Mullvad.

Alles ging vrijwel net zo snel met Mullvad aan als uit. Hiermee is Mullvad één van de snelste VPN’s die we hebben getest.

Veiligheid – Hoe veilig is Mullvad VPN?

Scorebalk die de score "9/10" laat zien

Beveiliging is wellicht het belangrijkste aspect van VPN-providers. Om precies te zijn: veiligheid en privacy. Wat dat betreft is Mullvad een absolute topper. Niet alleen gebruikt het de veiligste protocollen, het heeft ook een uniek systeem bedacht om met accounts om te gaan. Zo hoeft het bedrijf zo min mogelijk persoonsgegevens te verwerken.

Mullvad is een zeer veilige VPN, misschien wel een van de veiligste premium VPN’s die we tot nu toe zijn tegengekomen. We geven Mullvad dan ook een 9 uit 10 voor veiligheid. Dit zijn onze bevindingen:

  • Mullvad maakt enkel gebruik van de zeer veilige protocollen OpenVPN en WireGuard.
  • Mullvad houdt absoluut geen logs bij.
  • Je hebt geen e-mailadres nodig om een VPN-account bij Mullvad aan te maken.
  • Het sturen van e-mails naar support kan middels een PGP-encrypted e-mail.
  • Mullvad heeft een kill switch.
  • Voor het omzeilen van hardnekkige firewalls heeft Mullvad Bridge-servers.
  • Enige kanttekening is dat Mullvad in een 14 eyes land zit. Hierdoor kan er nu of in de toekomst druk op het bedrijf worden uitgeoefend om toch data te loggen en zelfs te openbaren.

Protocollen

Mullvad ondersteunt twee protocollen voor de VPN-tunnel:

  • OpenVPN
  • WireGuard

Mullvad kiest ervoor om enkel de veiligste protocollen te gebruiken: OpenVPN en WireGuard. OpenVPN is zo’n beetje de standaard geworden van VPN-providers. WireGuard is een relatief nieuw protocol dat nog steeds wordt doorontwikkeld. Het belooft een beter protocol te zijn dan IPsec en OpenVPN. Mullvad is wat dat betreft een voorloper op het gebied van VPN-protocollen.

Daarbij gebruikt het Shadowsocks, een open-source proxyproject dat bedoeld is om censuur te omzeilen. Als je een zogeheten bridge-server gebruikt, gaat je internetdata eerst langs een server die op Shadowsocks draait en daarna via een andere VPN-server die op OpenVPN of WireGuard draait.

Je kunt de protocollen selecteren onder het tabblad ‘geavanceerd’:

Opties voor protocollen in de Mullvad VPN app

Logbeleid en privacy

Mullvad hanteert een strikt ‘no log’-beleid. Het privacybeleid is duidelijk verwoord en de provider geeft aan wat het wel en niet bijhoudt. Over het algemeen houdt Mullvad VPN zo min mogelijk, tot niets, van je bij.

Het bedrijf geeft bovendien aan hoe de eventuele gegevens worden opgeslagen en voor hoelang.

Mullvad is uniek in deze openheid over zijn beleid. Hoewel meerdere providers tegenwoordig meer open zijn over hun beleid is Mullvad misschien wel de enige die er zó open over is. Op zich niet zo gek als je je realiseert dat het bedrijf sowieso vrijwel niets logt. Het enige dat het nodig heeft voor je account is immers een betaling.

Zelfs een e-mailadres is niet nodig bij deze provider. Mocht je Mullvad toch mailen voor bijvoorbeeld support, dan kun je PGP-encrypted e-mail gebruiken. Mullvad heeft wat dat betreft aan alles gedacht op het gebied van privacy.

Informatie die Mullvad verzamelt

Als je gebruikmaakt van specifieke betaalmethodes, zoals bankoverschrijving of PayPal, dan krijgt Mullvad toegang tot meer informatie over je dan wanneer je met bijvoorbeeld cash of Bitcoin betaalt. Hierover zegt de provider dat het de volgende informatie ontvangt:

  • Bankoverschrijving: naam afzender, adres, bankrekeningnummer en Mullvad-rekeningnummer
  • PayPal: transactie-ID (deze wordt 40 dagen na betaling verwijderd), naam afzender, land van herkomst en e-mailadres

Mullvad raadt aan om betalingen via bankoverschrijving te vermijden als je niet wilt dat jouw Mullvad-rekening naar jou herleidbaar is.

Ook wanneer je een e-mail stuurt of een probleem meldt kan Mullvad bepaalde gegevens verwerken. De dienst geeft in het privacybeleid duidelijk aan welke gegevens het mogelijk verzamelt:

  • Ondersteuning per e-mail: jouw e-mailadres en informatie die in het e-mailbericht staat.
  • Probleemmelding in app: programmalogs, e-mail en IP-adressen worden verwijderd. Mullvad raadt aan om geen persoonlijke gegevens in te voeren bij het melden van een probleem in de app.

Onafhankelijke audit

In mei 2022 is er een onafhankelijke beveiligingsaudit uitgevoerd door het in Göteborg gevestigde Assured AB. Bij deze audit werden geen informatielekken of logging van klantgegevens gevonden.

Kill switch

Mullvad heeft een ingebouwde kill switch. Je vindt deze optie onder het tabblad ‘Voorkeuren’. De kill switch is standaard ingeschakeld en kan niet worden uitgeschakeld. Voor je privacy is het prettig dat de kill switch automatisch is ingeschakeld. Het zou wel iets gebruiksvriendelijker zijn als de gebruiker de optie had om de kill switch uit te schakelen.

Kill Switch optie van Mullvad VPN in de app

Wanneer de verbinding met je VPN om wat voor reden dan ook even wegvalt, dan sluit de kill switch de internetverbinding automatisch af. Mullvad beschermt automatisch jouw gegevens totdat je verbinding weer is hersteld.

Welke gegevens heeft Mullvad nodig?

Mullvad heeft niets nodig, zelfs je e-mailadres niet. Dit is bijzonder, omdat zelfs de meest private VPN-providers een e-mailadres nodig hebben om je account te beheren.

Bij Mullvad is er echter geen account om te beheren. Het enige wat je nodig hebt is de unieke code (het accountnummer) die je van Mullvad meekrijgt. Aan deze code kun je een betaling koppelen.

Mullvad VPN informatie over het genereren van een accountnummer

Gebruiksgemak – Hoe gebruiksvriendelijk is Mullvad

Scorebalk die de score "8/10" laat zien

Het gebruiksgemak van Mullvad is in orde. Veel van de VPN-software lijkt tegenwoordig op elkaar en Mullvad is geen uitzondering. Mullvad is wat dat betreft een zeer gebruiksvriendelijke VPN-provider.

Toch zijn er opties die we missen ten opzichte van providers als NordVPN. Dit zit hem voornamelijk in kleine dingetjes, zoals dat je niet kunt zien hoe drukbezet een server is en welke servers wel of niet geschikt zijn voor torrents of streaming. Mullvad krijgt van ons een 8 uit 10 voor gebruiksgemak. Dit zijn onze conclusies aangaande het gebruiksgemak:

  • Mullvad is een minimalistische maar zeer gebruiksvriendelijke VPN-provider.
  • De software van Mullvad is snel onder de knie te krijgen.
  • Het aanmaken van een account kan snel en is vrij simpel.
  • Mullvad is eenvoudig te installeren.
  • De klantenservice van Mullvad reageert bijzonder snel via e-mail.
  • Met een prijs van €5,- per maand is Mullvad niet de goedkoopste VPN.
  • Mullvad heeft een 30-dagen niet-goed-geld-terug-garantie.

De Mullvad-website

Mullvad heeft een erg overzichtelijke website voor mensen die op zoek zijn naar basale informatie. De meeste informatie is terug te vinden op de homepage. Wat meer diepgaande, specifieke informatie moet je echter nazoeken op de help/FAQ-pagina. Dit is niet altijd even handig.

Hoewel de site een ‘Over’-pagina heeft over het bedrijf achter Mullvad en de visie van de VPN-provider, missen we wat informatie die je bij andere VPN-providers zou terugvinden op een ‘Features’-pagina. Informatie over specifieke features vind je op de FAQ-pagina als je weet waar je naar zoekt.

Mullvad VPN homepage

Wat wel verwarrend is aan de website, is dat niet elke pagina in het Nederlands beschikbaar is. Je kunt bijvoorbeeld wel over het bedrijf lezen in het Nederlands, maar het privacybeleid is alleen in het Engels beschikbaar.

Als je naar beneden scrolt op de website, zie je het kopje ‘starten met Mullvad’. Hieronder wordt kort en duidelijk uitgelegd hoe je aan de slag gaat met Mullvad.

Mijn Mullvad VPN-account

Om in te loggen op het ‘My Account’ gedeelte van de website heb je alleen de code nodig die je ook gebruikt voor je VPN-account. Wat betreft privacy erg handig, maar het probleem is dat iedereen met die code in principe overal bij kan.

Account-pagina op de Mullvad VPN website

Dit maakt verder weinig uit, omdat je bij het accountgedeelte alleen ports kunt managen en een betaling kunt doen. Toch is het iets om je bewust van te zijn. Zorg ervoor dat je je accountcode dus nooit zomaar met iemand deelt. Let er ook op dat je deze code niet vergeet. Je kunt je accountgegevens immers niet zomaar opvragen via de e-mail.

Voor het downloaden van Mullvad hoef je overigens niet eerst in te loggen. Je kunt de software gewoon downloaden. Het is even zoeken naar de ‘Download’-knop. Je vindt deze helemaal links onderaan op de website onder het kopje ‘Mullvad’.

Je kunt de software downloaden op Windows, macOS, Linux, iOS, Android en Firefox.

Screenshot van de ondersteunde besturingssystemen van Mullvad VPN

De Mullvad-installatieprocedure

Je kunt Mullvad eenvoudig installeren:

  1. Klik op ‘Aan de slag’ rechtsboven op de homepage. Je krijgt nu onderstaand stappenplan te zien.
  2. Mullvad VPN stappenplan voor installatie
  3. Klik onder stap 1 op ‘Accountnummer genereren’. Je komt nu op een pagina met een uniek nummer dat je nodig hebt om de VPN in gebruik te nemen. Dit nummer is alles wat je nodig hebt om te kunnen inloggen en om je account mee te beheren. Bewaar deze dus goed.
  4. Voeg tijd toen aan je account (kies een maand, twee maanden, drie maanden, zes maanden of een jaar) en kies een betaalwijze.
  5. Download de Mullvad VPN-software door het .exe-installatiebestand te downloaden voor jouw besturingssysteem.
  6. Doorloop de installatiewizard van de Mullvad VPN.
  7. Open na installatie de Mullvad-software.
  8. Voer je accountnummer in en je zult meteen kunnen verbinden met een VPN-server naar keuze!
  9. Scherm om je accountnummer in te vullen op de Mullvad VPN software

Uitstraling en gebruiksgemak Mullvad-software

Hoewel Mullvad lijkt op de meeste andere premium VPN’s, onderscheidt het zich door de minimale keuzemogelijkheden die de VPN-software je voorlegt. Deze beperking in keuze tussen protocollen en andere opties zorgt ervoor dat de software gemakkelijk in gebruik is.

Hieronder zie je een screenshot van de software. Zoals je op onderstaande afbeeldingen ziet is het erg duidelijk te zien wanneer je een beveiligde of een niet-beveiligde verbinding hebt.

Screenshots van de Mullvad VPN software waarbij de VPN links aan staat en rechts uit staat

Het enige jammere is dat er weinig informatie is over de verschillende servers. Denk hierbij aan bezetting en of ze goed werken voor torrents downloaden of voor het deblokkeren van de Amerikaanse Netflix-database. Informatie over het offline zijn van de servers vind je wel op de website.

Mullvad VPN website pagina "Servers"

Toch is er weinig aan te merken op het gebruiksgemak van Mullvad. De software ziet er niet speciaal uit, maar alles is duidelijk en werkt. Ook is het prettig dat de software Nederlandstalig is.

Wel vinden we het jammer dat de software vastzit in de taakbalk en minimaliseert wanneer je ergens anders klikt dan op de software zelf. Je ziet onder in beeld een rood slotje dat openstaat als de VPN uitstaat. Wanneer de VPN aanstaat, zie je een groen dicht slotje.

Al met al vinden we Mullvad een prima, minimalistische VPN in termen van uitstraling en gebruiksgemak.

Blokkeringsfilter

Mullvad biedt de optie om websites op DNS-niveau te blokkeren. Naast advertenties, trackers en malware is het sinds kort ook mogelijk om goksites en sites met volwassen content te blokkeren. Mullvad hoopt hiermee een bijdrage te leveren aan het voorkomen van of stoppen van gok- en seksverslavingen.

Deze functies kunnen door de gebruiker zelf worden ingeschakeld in de desktop- en iOS-apps. Als je met Android werkt, dan is er een aangepaste DNS-invoer.

Je vindt deze functies onder ‘Voorkeuren’.

Opties om zaken te blokkeren in de Mullvad VPN app

Multi-hop en split-tunneling

Logischerwijs ondersteunt de dienst ook multi-hop. Hierbij leid je jouw data via verschillende VPN-servers. Hiermee bescherm je jouw privacy nog meer, ook al vertraagt het wel je snelheid.

Een andere feature die Mullvad VPN aanbiedt, is split-tunneling. Met deze functie kun je zelf kiezen welk internetverkeer je door een beveiligde verbinding laat lopen en welk internetverkeer je via de gewone internetverbinding laat lopen. Als je de software gebruikt op Android, Linux of Windows, zit deze functie al in de app. Op macOS moet je hiervoor een aparte OpenVPN-terminal gebruiken.

Prijzen en betaalmogelijkheden

Mullvad VPN heeft een relatief hoog prijskaartje van €5,- per maand. Deze prijs verandert niet, ongeacht of je een abonnement afsluit voor langere tijd. Het is niet mogelijk om in termijnen te betalen. Voor het jaarabonnement betaal je dus €60. Alleen als je het maandabonnement steeds apart afsluit, betaal je €5 per maand.

Mullvad VPN prijzen

Wat betreft betaalmogelijkheden kun je kiezen uit de volgende opties:

  • Privacyvriendelijk: Contant en voucher
  • Cryptovaluta: Bitcoin, Bitcoin Cash, Monero
  • Credit- of debetkaart: PayPal, Creditcard
  • Overig: Bankoverschrijving, Swish, Giro, Eps transfer, Bankcontact, iDEAL, Przelewy24

Betaalopties van Mullvad VPN

Mullvad probeert anonieme betalingen met Bitcoin, Bitcoin Cash en Monero te stimuleren door je tien procent korting te geven als je daarmee betaalt. Hoewel dit geen torenhoge korting is, loont het zich wel om deze opties te bekijken als je langdurig gebruik wilt maken van Mullvad.

Betaling via Bitcoin of cash is waarschijnlijk de meest anonieme optie. Ook is het mogelijk om geld over te maken vanaf je bankrekening direct naar Mullvad. Hierbij moet je wel wat van je accountinformatie overdragen bij de overboeking.

Wat prettig is, is dat Mullvad een 30-dagen niet-goed-geld-terug-garantie heeft. Als je hiervan gebruik wilt maken, dan raden we af om de VPN geheel anoniem te kopen. Mullvad moet immers gegevens over jou hebben om je geld terug te storten.

Let op: Mullvad heeft laten weten geen termijnbetalingen meer te accepteren. Als je nu een abonnement afsluit, moet je de betaling in één keer aflossen. Dit doet de dienst uit privacyoverwegingen: op deze manier hoeft Mullvad geen gegevens van jou te bewaren.

Je kunt een Mullvad VPN-account op maximaal vijf apparaten tegelijk gebruiken.

Klantenservice

Mullvad heeft een goede klantenservice. Hoewel de dienst niet te bereiken is via on-site chat, reageren de medewerkers snel op e-mails. We kregen binnen een uur een antwoord op onze vraag. Via e-mail hebben we geïnformeerd naar de mogelijkheden om een gratis trial te krijgen. Deze optie is op de website niet beschikbaar. We hebben hierbij niet vermeld dat we de VPN testen voor een review.

De medewerker stuurde ons via de e-mail een accountcode die 24 uur geldig is, zodat we de software konden testen. Ook wees hij ons ook nog eens op de optie om de service 30 dagen te testen en geld terug te vragen.

We hebben ook contact gezocht met de klantenservice toen we tegen problemen aanliepen met Netflix. We kregen opnieuw erg snel reactie, na 15 minuten al. De medewerker kon ons helaas niet helpen met het unblocken van Netflix. We kregen alleen de tip om verschillende servers te proberen.

Servernetwerk Mullvad

Scorebalk die de score "8/10" laat zien

Het is prettig als een VPN een uitgebreid servernetwerk heeft. Je kunt dan zelf kiezen met welk land je verbinding maakt en wisselen tussen de verschillende servers. We zijn tevreden over het servernetwerk van Mullvad.

Dit zijn onze bevindingen in het kort:

  • Mullvad heeft 878 servers, verdeeld over 39 landen.
  • Mullvad werkt niet met Netflix.
  • Torrents downloaden met Mullvad is mogelijk, voor BitTorrent zijn er extra beveiligingsopties.

Mullvad heeft een redelijk groot servernetwerk van 878 servers verdeeld over 39 landen. Dit servernetwerk verandert regelmatig. We raden dan ook aan om de website te controleren voor het actuele serveraanbod.

Het servernetwerk van Mullvad is niet zo groot als bij ExpressVPN of CyberGhost, maar toch beschikt Mullvad over een redelijk aantal servers. Mullvad heeft zijn servers verdeeld in drie categorieën:

  • OpenVPN-servers. Dit zijn de ‘standaard’ VPN-servers.
  • WireGuard-servers. Het ‘nieuwe’ soort VPN-servers. Deze zouden sneller moeten zijn dan OpenVPN-servers.
  • Bridges. Een speciaal soort VPN-server die draait op ShadowSocks als de andere servers niet te bereiken zijn vanwege censuur.

Mullvad maakt verder geen onderscheid tussen streaming- of P2P-servers. Daarnaast lijken er ook geen speciale ‘Onion’-servers te zijn voor het Tor-netwerk.

Aantal servers en locaties

Mullvad heeft in totaal 878 servers verdeeld over 68 steden in 39 landen.

Serveraantallen van Mullvad VPN

De locaties van de verschillende servers zijn als volgt:

Mullvad OpenVPN servers

Mullvad heeft OpenVPN servers in 35 landen.

LandAantal ServersLocaties
Albanië1Tirana
Australië13Adelaide, Brisbane, Canberra, Melbourne, Perth, Sydney
België5Brussel
Brazilië1São Paulo
Bulgarije2Sofia
Canada15Montreal, Toronto, Vancouver
Denemarken5Kopenhagen
Duitsland13Frankfurt
Finland7Helsinki
Frankrijk7Parijs
Griekenland1Athene
Hongarije2Boedapest
Hong Kong6Hong Kong
Ierland2Dublin
Israël1Tel Aviv
Italië4Milaan
Japan5Tokio
Letland1Riga
Luxemburg2Luxemburg
Moldavië1Chisinau
Nederland7Amsterdam
Nieuw-Zeeland1Auckland
Noorwegen10Oslo, Stavanger
Oostenrijk6Wenen
Polen6Warschau
Roemenië4Boekarest
Servië2Belgrado
Singapore2Singapore
Spanje5Madrid
Tsjechië7Praag
Verenigde Staten85Ashburn, Atlanta, Chicago, Dallas, Denver, Los Angeles, Miami, New York, Phoenix, Raleigh, Salt Lake City, Seattle
Verenigde Arabische Emiraten1Dubai
Verenigd Koninkrijk20Londen, Manchester
Zweden45Göteborg, Helsingborg, Malmö, Stockholm
Zwitserland12Zürich

Mullvad WireGuard servers

Mullvad VPN heeft WireGuard servers in 36 landen.

LandAantal ServersLocaties
Australië11Melbourne, Sydney
België4Brussel
Brazilië3São Paulo
Bulgarije4Sofia
Canada21Montreal, Toronto, Vancouver
Denemarken6Kopenhagen
Duitsland28Düsseldorf, Frankfurt
Estland3Tallinn
Finland3Helsinki
Frankrijk12Marseille, Parijs
Hongarije3Boedapest
Hong Kong5Hong Kong
Ierland2Dublin
Israel3Tel Aviv
Italië8Milaan
Japan14Osaka, Tokio
Letland1Riga
Luxemburg2Luxemburg
Moldavië1Chisinau
Nederland12Amsterdam
Nieuw-Zeeland2Auckland
Noord-Macedonië1Skopje
Noorwegen8Oslo, Stavanger
Oostenrijk9Wenen
Polen7Warschau
Portugal2Lissabon
Roemenië7Boekarest
Servië2Belgrado
Singapore8Singapore
Slowakije2Bratislava
Spanje6Madrid
Tsjechië7Praag
Verenigde Staten241Ashburn, Atlanta, Chicago, Dallas, Denver, Houston, Los Angeles, Miami, New York, Phoenix, Raleigh, Salt Lake City, San Jose, Seattle, Secaucus
Verenigd Koninkrijk37Londen, Manchester
Zweden24Göteborg, Malmö, Stockholm
Zwitserland25Zürich

Mullvad Bridges

Mullvad VPN heeft bridge servers in 17 verschillende landen.

LandAantal ServersLocaties
Australië1Sydney
België1Brussel
Canada2Montreal, Toronto
Frankrijk2Parijs
Hong Kong1Hong Kong
Japan1Tokio
Nederland1Amsterdam
Noorwegen1Oslo
Polen1Warschau
Roemenië1Boekarest
Singapore1Singapore
Spanje1Madrid
Tsjechië1Praag
Verenigde Staten11Atlanta, Dallas, Los Angeles, Miami, New York, Phoenix, Raleigh, Salt Lake City, Seattle
Verenigd Koninkrijk3Londen, Manchester
Zweden4Göteborg, Malmö, Stockholm
Zwitserland2Zürich

Dedicated IP-adres

Mullvad VPN doet niet aan dedicated IP’s. Alle IP-adressen zijn shared en we verwachten niet dat dit gaat veranderen. Mullvad richt zich namelijk op privacy en veiligheid, en statische IP-adressen zijn makkelijker te herleiden tot één persoon. Mocht je wel graag een dedicated IP willen, dan verwijzen we je naar NordVPN. NordVPN biedt deze mogelijkheid namelijk wel.

Mullvad en Netflix

Netflix-achtige interface op een computerscherm met daarnaast de Amerikaanse vlagMullvad werkt op het moment van testen niet met de Nederlandse Netflix. We hebben ook getest of we via een Amerikaanse VPN-server naar de Amerikaanse Netflix met een uitgebreid aanbod series en films kunnen kijken. Ook dit werkte niet op het moment van testen. Netflix probeert VPN-gebruikers actief te weren en ook de Mullvad-servers lijken ons geen toegang te geven tot Netflix USA.

Bij navraag laat Mullvad alleen weten dat we andere servers kunnen proberen. Hier komen we dus niet veel verder mee.

Mullvad en torrents

Laptop met daarbovenop een downloadknop-icoonHoewel Mullvad geen speciale P2P-servers heeft, lijken de lokale servers wel gewoon te werken met het downloaden van torrents. Bestanden worden snel binnengehaald vanwege de hoge snelheid van de Mullvad-servers.

Op de site van Mullvad kun je extra instructies vinden voor het beveiligen van de BitTorrent-client. Andere clients worden niet ondersteund, omdat ze niet open source zijn, adware of junkware bevatten of gewoon geen goede privacysettings hebben.

Conclusies – Onze ervaringen met Mullvad

Al met al is Mullvad een uitstekende, veilige VPN-provider. Mullvad is een VPN zonder veel toeters en bellen. Toch zit daar ook wel de kracht van Mullvad. De dienst richt zich op privacy en veiligheid; al het andere is bijzaak. Wat ons betreft is Mullvad absoluut een van de betere VPN’s.

Het enige jammere is dat Mullvad relatief prijzig is en dat deze VPN niet werkt met Netflix. Dit zal voor sommige gebruikers een reden zijn om toch te kiezen voor een goedkopere VPN die toegang geeft tot Netflix.

Mullvad VPN: veelgestelde vragen

Heb je een vraag over Mullvad VPN? Hieronder vind je enkele veelgestelde vragen beantwoord. Klik op de vraag om het antwoord te zien.

Mullvad VPN is een van de koplopers wat betreft veiligheid en privacy. De provider houdt geen logs bij en vraagt niet eens om een e-mailadres bij het aanmaken van een account.

Daarnaast werken zijn servers op OpenVPN en WireGuard en is het mogelijk om gebruik te maken van multi-hop.

Wil je alles van deze VPN-provider weten? Lees dan onze Mullvad VPN review.

Helaas kregen wij Mullvad niet verbonden met de Amerikaanse bibliotheek van Netflix.

De provider richt zich voornamelijk op privacy, maar is zeker ook erg snel. Lees alle info in onze review.

Mullvad VPN staat torrenting toe. De provider heeft echter geen aparte P2P-servers. Bekijk de details in onze review van Mullvad.

Mullvad is relatief prijzig en kost 5 euro per maand.

Daar krijg je wel een erg snelle én veilige VPN-dienst voor terug. Lees onze review voor meer details over deze provider.

Persoonlijke meningen experts VPNgids.nl

“Mullvad is een zeer veilige VPN met snelle servers. Voor het bewaken van je privacy is er wellicht geen betere keuze.”
Onze score
8.3
6
Reacties
Plaats een reactie
  1. Goede morgen Mw./Mhr,
    Ik heb moeite met installeren van Mullvad vpn, kunt u mij een duidelijk stappenplan geven?
    Ik gebruik Linux mint 20.2

    • Hallo Piet, Mullvad VPN installeren op een Ubunto Linux distro gaat als volgt:
      1. Download de Mullvad app van de website.
      2. In de Linux terminal vervang je “MullvadVPN-XXXX.X_amd64.deb” met de naam van het bestand dat je zojuist hebt gedownload.

      Als het goed is, moet je nu de app kunnen gebruiken. Als je Mullvad VPN helemaal via de terminal wilt gebruiken, verwijzen we je graag naar de instructiepagina van de provider zelf.

  2. Wat wordt bedoeld met geen software voor IOS. Je kunt het toch wel op IOS devices gebruiken?

    • Hiermee wordt bedoeld dat Mullvad geen dedicated software heeft voor iOS. Ze hebben wel de mogelijkheid om via OpenVPN Mullvad in te stellen op iOS. Een Mullvad app voor iOS is er echter niet.

  3. Hallo,

    Ik maak al een aantal jaar gebruik van Mullvad. Bevalt me uitstekend en haal vrijwel dezelfde snelheid als zonder VPN.

    Nu las ik dat vanaf 1 april 2020 in Zweden een nieuwe wet ingaat. Is dit ook van toepassing op Zweedse VPN-providers, zoals Mullvad?

    • Het klopt dat er een nieuwe surveillance-wet in Zweden wordt ingevoerd. Dit zal echter geen invloed hebben op Mullvad, omdat het bedrijf niet geclassificeerd wordt als een service voor electronische communicatie, en dus hebben ze geen rapportageplicht. Mullvad VPN heeft hier zelf een blog over geschreven op hun eigen website. Ze laten hier wel in weten dat het in uitzonderlijke gevallen mogelijk is dat er software of hardware op de apparaten van een verdacht persoon wordt geïnstalleerd, die ervoor zorgt dat data al wordt onderschept voor het ook maar naar de VPN is verstuurd. Hier kunnen zij als service weinig aan doen.

Een reactie plaatsen

Bezoek Mullvad