Torguard Logo

TorGuard Review 2022

Update: 12 september 2022
Hoogtepunten
  • Houdt geen logs bij
  • Groot aanbod aan servers
  • Lastig om streamingdiensten te unblocken
Score
8.3

Onze TorGuard score

  • Snelheid
    7.5
  • Veiligheid
    9.0
  • Gebruiksgemak
    7.5
  • Servers
    9.0

TorGuard Review (2022): Goede VPN om blokkades te omzeilen

Veel mensen denken dat de naam TorGuard iets te maken heeft met het Tor-project. Niets is minder waar. Tor staat hier voor het downloaden van torrents. Dit kun je via TorGuard ook goed doen. In ieder geval, in Nederland. Wil je meer weten over deze VPN-service? We hebben TorGuard uitgebreid getest en de uitkomst lees je in deze review.

TorGuard review in het kort

TorGuard is een goede VPN, maar haalt het niet om in onze top 5 beste VPN’s te komen. Dit zijn de belangrijkste plus- en minpunten:

PluspuntenMinpunten
TorGuard is relatief snelDe website is onoverzichtelijk
De VPN gebruikt veilige encryptieprotocollenDe live chat is niet altijd online
TorGuard houdt geen logs bij met RAM-only serversToegang krijgen tot buitenlandse streamingdiensten is lastig
De app werkt fijn voor beginners en gevorderden
Er zijn veel extra diensten te koop bij TorGuard
TorGuard heeft een groot servernetwerk

TorGuard is een erg veilige VPN die zeker zorgt voor je online anonimiteit. Als je een VPN zoekt om te gamen of streamen, dan is TorGuard niet de beste keuze. In zo’n geval kun je beter kiezen voor Surfshark. Deze VPN is erg snel, heeft een lage ping en weet wereldwijd content te unlocken.

Wel heeft TorGuard meer dan 3000 servers over de hele wereld, inclusief ‘port 443’-servers. Deze verbergen dat je een VPN gebruikt. Dit is heel handig om censuur te omzeilen bijvoorbeeld.

Uiteraard moeten we het bij TorGuard ook hebben over torrenting. Anoniem torrents downloaden gaat in Nederland goed met TorGuard. Het is echter niet toegestaan om te torrenten via dedicated IP’s of Amerikaanse servers.

Al met al verdient TorGuard wat ons betreft een 8,3.

Specificaties Torguard
Besturingssysteem
  • iOS
  • ,
  • Linux
  • ,
  • Android
  • ,
  • Windows
  • ,
  • Mac
Gelijktijdige verbindingen
  • 8
Torrents
  • Torrents toegestaan
Netflix
  • Werkt met Netflix
Logbeleid
  • Zero logs
Protocollen
  • OpenVPN
  • ,
  • IKEv2
  • ,
  • L2TP/IPsec
  • ,
  • Wireguard
Betaalmethoden
  • Sofort
  • ,
  • Alipay
  • ,
  • Giftcards
  • ,
  • Cryptocurrency
  • ,
  • Creditcard
  • ,
  • Bitcoin
  • ,
  • Amazon Pay
Geld-terug-garantie
  • Ja
Werkt ook met
  • Windows
  • Torrent
  • Linux
  • Hide IP
  • Netflix
  • Apple
  • Android

Snelheid –Hoe snel is TorGuard?

Scorebalk die de score "7,5/10" laat zien

De snelheid van een VPN is erg belangrijk. Je wilt natuurlijk niet dat je videostream moet bufferen of dat je download een eeuwigheid duurt. Daarom hebben we TorGuard uitvoerig getest met verschillende snelheidstesten en in dagelijks gebruik. Op basis van deze conclusies geven we TorGuard een 7,5 voor snelheid:

  • Servers dichtbij behouden hun snelheid prima.
  • De ping neemt wel sterk toe in vergelijking met andere goede VPN’s.
  • Je kunt niet gamen met TorGuard.
  • Streamen en browsen gaan prima.

Speedtest resultaten TorGuard

Hieronder zie je de resultaten van onze snelheidstests met TorGuard als VPN. Eerst hebben we onze snelheid getest zonder VPN om een nulmeting te creëren. Ook hebben we op elke server het protocol (WireGuard) gelijk gehouden om zo een goede vergelijking te kunnen maken.

ServerDownload (Mbps)Upload (Mbps)Ping (MS)
Geen VPN94,1394,574
Nederland (Amsterdam)86,6490,258
Duitsland (Frankfurt)88,9690,6334
Verenigd Koninkrijk (Londen)87,8589,0846
Amerika Oost (New York)77,7790,49121
Amerika West (Los Angeles)56,3959,82251
Japan (Tokio)63,9472,71237
Australië (Sydney)32,1960,69367

Zoals je ziet is TorGuard niet de snelste VPN op de markt. Als we kijken naar de gemiddelde downloadsnelheid op Nederlandse servers, dan behaalt TorGuard net niet de top 10 snelste VPN’s.

Als we kijken naar servers die ver weg staan, behoudt TorGuard zijn snelheid redelijk goed. Het kan echter niet tippen aan de snelheden die topdiensten, zoals Surfshark of NordVPN, bieden. Zeker de ping van TorGuard nam sterk toe, waardoor je merkt dat webpagina’s langer moeten laden dan normaal.

Snelheid in alledaags gebruik

Het gebruik van TorGuard heeft nauwelijks effect op normaal internetgebruik (het browsen van websites, etc). We merkten dat sommige pagina’s wat langer moesten laden dan normaal, maar dit verschil was (in het geval van Nederlandse VPN-servers) verwaarloosbaar.

Het streamen van videodiensten verliep vlekkeloos. Het laden van films duurde iets langer, maar er waren geen noemenswaardige veranderingen. Over het algemeen konden we zonder problemen alle video’s bekijken.

TorGuard is niet de beste VPN voor gaming. De verbinding via TorGuard verhoogt de ping namelijk. Ping is belangrijk is voor de reactiesnelheid die nodig is in games. Een hoge ping leidt tot veel lag.

Veiligheid – Hoe veilig is TorGuard?

Scorebalk die de score "9/10" laat zien

Veiligheid is een essentieel onderdeel van een VPN. TorGuard neemt dit erg serieus en verdient wat ons betreft dan ook een 9 op dit punt. Onze belangrijkste bevindingen van TorGuard zijn:

  • TorGuard ondersteunt veilige VPN-protocollen en gebruikt sterke encryptie.
  • Er is een automatische kill switch aanwezig.
  • TorGuard logt niets over je VPN-gebruik en heeft RAM-only servers.
  • Je hoeft alleen een e-mailadres en (anonieme) betaalmethode op te geven voor het creëren van een account.

Protocollen

TorGuard ondersteunt op verschillende besturingssystemen andere VPN-protocollen. Op Windows kun je alleen gebruikmaken van de meest veilige VPN-protocollen. Dit is tevens het besturingssysteem waarmee we de meeste van onze tests hebben uitgevoerd.

De VPN voor Windows ondersteunt deze verbindingsprotocollen:

  • OpenVPN (TCP/UDP). Dit is de ‘gouden standaard’ van VPN-protocollen.
  • WireGuard. WireGuard is een veilig en snel protocol dat werkt met slechts weinig code.
  • OpenConnect. Dit is een protocol op basis van Cisco’s AnyConnect. Cisco is een bedrijf dat netwerkapparatuur voor (telecom)bedrijven produceert en verkoopt. Daarnaast zorgt het ook voor certificering van cybersecurityprofessionals.

TorGuard VPN app met protocollen achter "Tunnel Type"

Op mobiele apparaten (Android en iOS) en op macOS ondersteunt TorGuard daarnaast L2TP en IPSec. Als je technisch onderlegd bent, zou je op macOS en iOS zelfs IKEv2 nog kunnen laten werken.

We vinden het erg jammer dat TorGuard de ondersteuning van de verschillende platformen niet op zijn website aangeeft. Momenteel weet je dus niet welk VPN-protocol je op jouw computer kunt gebruiken, tenzij je de software hebt geïnstalleerd.

Wel vind je op de website welke servers de verschillende protocollen gebruiken. Deze webpagina heeft echter geen toegevoegde waarde, omdat elke server alle protocollen ondersteunt. Het enige verschil tussen sommige servers is dat het virtuele of fysieke servers zijn en of ze stealth-mode ondersteunen.

TorGuard VPN serverlijst op de website

Proxy servers

Naast VPN-servers, heeft TorGuard ook een hele hoop proxyservers. Het verschil tussen een proxy en een VPN is dat een VPN je gegevens versleutelt middels sterke encryptie. Zo werkt OpenVPN met AES-encryptie (in het geval van TorGuard met AES-256), ook wel ‘military-grade encryption’ genoemd. WireGuard werkt met ChaCha20.

TorGuard biedt daarnaast twee soorten proxyservers aan: SSL proxy’s en Socks5 proxy’s. SSL-proxyservers worden ook wel HTTPS-proxyservers genoemd. Het gaat hier dus om een HTTP-proxy met SSL-versleuteling.

Meer informatie over HTTP- en Socks5-proxy’s vind je in ons artikel ‘VPN vs Proxy’. Het belangrijkste verschil tussen een VPN-server en een proxyserver is dit: een proxyserver leidt je internetverkeer alleen om, terwijl een VPN je gegevens ook versleutelt. Met een proxy wordt je IP-adres dus wel verborgen, maar je bent niet zo goed beveiligd als met een VPN.

Kill Switch

TorGuard heeft ook een ‘kill switch‘ functie. Deze kill switch blokkeert je internettoegang wanneer de VPN-verbinding onverhoopt wegvalt. Zo voorkomt de VPN dat je onbeveiligd online gaat.

TorGuard VPN Network Settings met de Kill Switch-optie uitgelicht

Daarnaast heeft TorGuard een feature genaamd ‘App Kill‘. Dit is een soort combinatie tussen split-tunneling en de kill switch. Je creëert hiervoor een lijst met apps die niet online mogen gaan zonder VPN-verbinding. Als de verbinding wegvalt, kun je dus bijvoorbeeld wel Netflix blijven kijken, terwijl je browser niet meer online mag.

Je kunt zelfs een permanente kill switch gebruiken met TorGuard. Deze functie staat niet automatisch aan, dus je zult dit aan moeten zetten onder ‘Network‘. Een permanente kill switch zorgt ervoor dat je internetverbinding ook weg is als je zelf de VPN uitzet. Zo ben je ook veilig tijdens het opstarten van je computer bijvoorbeeld.

TorGuard VPN App Kill optie

Logbeleid en privacy

Het hoofdkantoor van TorGuard is gevestigd in de Verenigde Staten. Dit land maakt deel uit van de ‘5, 9 en 14 eyes’-alliantie die onderling data van burgers uitwisselen. Gelukkig heeft de VS geen strikte data-opslagwetgeving, waardoor TorGuard niet verplicht is logs bij te houden. Dit doet het daarom ook niet.

Wel verzamelt TorGuard enkele gegevens:

  • Betalingsinformatie. Hierbij vermeldt de VPN-dienst dat het geen creditcardnummers opslaat.
  • Geanonimiseerde Matomo analytics data. Dit is een open-source analytics platform dat door TorGuard zelf gemanaged wordt. Je kunt jezelf altijd uitschrijven voor tracking via analytics.torguard.net.
  • Logs van de Apache Webserver. Het gaat hier om cookies en foutrapporten vanuit de TorGuard-website.
  • Contactinformatie die je prijsgeeft binnen de live chat of supporttickets. Daarnaast bewaart TorGuard de e-mails die je naar de dienst stuurt.

TorGuard maakt het mogelijk om zo min mogelijk logs bij te houden door logging op zijn servers uit te zetten. Ook werkt de dienst met veel RAM-only servers. Op deze servers kan data niet permanent opgeslagen worden, waardoor TorGuard wel een ‘no log’-VPN genoemd kan worden.

Welke gegevens heeft TorGuard nodig?

Voor het aanmaken van een account heeft TorGuard een e-mailadres nodig en moet je een betaalmethode kiezen. Zolang je ervoor zorgt dat jouw opgegeven e-mailadres niet tot jouw naam is te herleiden blijf je anoniem. TorGuard vraagt namelijk om geen enkele andere informatie.

Als je helemaal anoniem je VPN wilt kopen, biedt TorGuard zelfs de mogelijkheid om met Bitcoin of Litecoin te betalen. Wanneer je betaalt via creditcard of Amazon Pay, geef je je persoonlijke betalingsinformatie namelijk alsnog weg. TorGuard zelf slaat je creditcardgegevens misschien niet zelf op, maar de betalingsprocessor wel.

De gebruiksvriendelijkheid van TorGuard

Scorebalk die de score "7,5/10" laat zien

Het is altijd fijn als je een app gemakkelijk kunt gebruiken, ook als beginner. Als het om de VPN-app van TorGuard gaat, dan waarderen we de gebruiksvriendelijkheid met een 7,5 en wel om deze redenen:

  • De website is wat onoverzichtelijk en mist informatie.
  • De installatieprocedure spreekt voor zich, maar de eerste keer inloggen kan misgaan.
  • TorGuards app is fijn in gebruik voor zowel beginners als gevorderden.
  • Er zijn een hele hoop verschillende abonnementsprijzen, wat verwarrend is.
  • Je kunt gebruikmaken van een proefperiode van 7 dagen.
  • De klantenservice is kundig, maar niet altijd aanwezig via live chat.
  • TorGuard biedt handige extra features: zakelijke VPN’s, VRF, VPN-routers en een veilige e-mailservice.

De TorGuard website

De website van TorGuard is op het eerste oog overzichtelijk weergegeven. Op de homepage vind je direct een hoop nuttige informatie, waaronder de abonnementsvormen die je kunt afsluiten. Door op ‘Join‘ (in sommige versies van de website ‘Get Started‘) te klikken, kun je de VPN meteen kopen.

TorGuard VPN homepage

Zodra je je hebt geregistreerd, krijg je toegang tot een persoonlijke omgeving. Hier kun je verschillende zaken regelen, waaronder port forwarding aanvragen, je gegevens wijzigen, add-ons kopen of de service cancelen.

TorGuard VPN website persoonlijk dashboard

Het grootste nadeel van de site is dat het lastig is om specifieke informatie te vinden. Zo is er op de website zelf weinig informatie over de add-ons beschikbaar bijvoorbeeld. Deze info vind je in sommige gevallen wel op de TorGuard-blog, maar deze is moeilijk te navigeren.

Een ander nadeel is dat TorGuard op de website niet duidelijk is over de prijzen van de service. Zo zie je andere prijzen op de homepage en onder ‘Join now’, dan onder ‘Buy VPN’ onderaan de pagina. Bovendien werkt TorGuard met kortingen die het de ene keer niet en de andere keer wel al verrekent in het overzicht. Zo zie je op de screenshot hieronder dat een Standaard Plan per jaar duurder zou zijn dan een Pro Plan. Op het Pro Plan is echter de 50% korting al verrekend, terwijl dit bij Standard en Premium niet het geval is.

TorGuard VPN prijzen

Installatieprocedure

De installatieprocedure van TorGuard is zeer eenvoudig. Voor bijna alle besturingssystemen en apparaten is een app. Zo gebruik je TorGuard VPN op Windows, macOS, Linux, Android en iOS. Daarnaast zijn er browserextensies beschikbaar voor Google Chrome, Mozilla Firefox en Microsoft Edge.

Deze helpen je de VPN razendsnel te installeren. Het installatieproces gaat als volgt:

  1. Kies een abonnement naar wens.
  2. Voltooi de betaling en vul de vereiste informatie in.
  3. Download het programma op je apparaat.
  4. De installatiewizard wijst zichzelf. Je wordt wel gevraagd welke onderdelen je wilt installeren. Zorg ervoor dat je de TAP-driver installeert, anders kun je alsnog niet via de VPN-tunnel online.
  5. TorGuard VPN installatiewizard met de TAP optie uitgelicht
  6. Log in met je accountgegevens.
  7. Selecteer de gewenste beveiligingsmethode (of laat deze op standaard).
  8. TorGuard VPN app met protocollen achter "Tunnel Type"
  9. Klik op ‘Connect’ om direct verbinding te maken. Je kunt ook eerst op de landsnaam onderin beeld klikken om zelf een locatie te kiezen.

Toen we probeerden in te loggen via de app kregen we de melding dat we een verkeerd wachtwoord zouden gebruiken. Toen we eenmaal zeker wisten dat het wachtwoord correct was, hebben we de klantenservice benaderd. Deze was zeer behulpzaam en vertelde dat het een probleem was waar meer TorGuard-gebruikers tegenaan lopen. We moesten ons wachtwoord opnieuw instellen en konden toen de app gebruiken.

Uitstraling en gebruiksvriendelijkheid TorGuard software

De app was in het verleden wat onduidelijk vormgegeven. Tegenwoordig is de software sterk verbeterd, waardoor TorGuard zowel voor beginners als experts een geschikte VPN is.

Als beginner hoef je eigenlijk niet in de instellingen te komen. Je kunt op de grote ‘Connect’-knop klikken om direct verbinding te maken met de VPN. Ook kun je het encryptieprotocol gemakkelijk veranderen door op de drie streepjes linksboven in beeld te klikken of de serverlocatie veranderen door op de landsnaam onder in beeld te klikken.

TorGuard VPN app client

Als technisch onderlegde gebruiker, kun je ook je hart ophalen met TorGuard. Als je het instellingenmenu opent, kun je veel verschillende zaken zelf regelen. Zo kun je je eigen scripts instellen of de MTU (maximale transmissie unit) aanpassen. Zo heb je zelf heel wat invloed op de snelheid en werking van TorGuards VPN.

TorGuard VPN app General Settings

We raden je wel aan om in de instellingen ‘Show-Disconnected Warning’ uit te schakelen. Als je niet verbonden bent met een VPN-tunnel krijg je anders namelijk elke 5 minuten een irritante pop-up.

Prijzen

TorGuard heeft drie verschillende abonnementen: TorGuard Standaard, TorGuard Pro en TorGuard Premium. Dit zijn de verschillen tussen de drie abonnementen:

FeatureTorGuard StandaardTorGuard ProTorGuard Premium
Gelijktijdige verbindingen81230
Ondersteunde besturingssystemenWindows, macOS, Linux, Android, iOSWindows, macOS, Linux, Android, iOSWindows, macOS, Linux, Android, iOS
Ongelimiteerde bandbreedte en snelheid
Ad- en malwareblocker
Port forwarding
Dedicated IP
Shadow VPN Router

Door een langer lopend abonnement af te sluiten, kun je bovendien een hoop geld besparen. In de tabel hieronder zie je de prijzen per abonnementsduur. Bij elke optie krijg je bovendien een 50% recurring discount. De goedkoopste optie is dus omgerekend 1,94 dollar (ongeveer €1,91) per maand voor een driejarig abonnement.

Alsof dat niet genoeg is, test je de service gratis uit door gebruik te maken van de free trial van 7 dagen. Let hierbij wel op dat je de service binnen 7 dagen moet opzeggen, anders moet je alsnog betalen.

BetaaltermijnTorGuard StandaardTorGuard ProTorGuard Premium
Maandelijks$9,99$12,99$14,99
Per kwartaal$19,99$34,99$40,99
Halfjaarlijks$29,99$69,99$70,99
Jaarlijks$59,99$119,00$129,99
Elke twee jaar$99,99$179,98$180,00
Elke drie jaar$139,99$249,99N.v.t.

Je kunt nog extra add-ons toevoegen:

  • Dedicated streaming IP: 7,99 dollar per maand.
  • Dedicated Residential streaming IP: 13,99 dollar per maand.
  • Virtual routing and forwarding (VRF). TorGuard noemt dit Dedicated VPN Instance: 14,99 dollar per maand.

Betaalmogelijkheden

TorGuard biedt de volgende betaalmogelijkheden:

  • Amazon Pay
  • Creditcard
  • Paymentwall (creditcard, Sofort, Alipay, MINT, Direct Debit)
  • Bitcoin en Litecoin
  • TorGuard gift card

Als je gebruik wilt maken van de 7 dagen gratis proefperiode, dan moet je met creditcard betalen. Betaal je op een andere manier, dan kun je wel je abonnement opzeggen en je geld terugkrijgen. Dit zul je binnen een week moeten doen.

Klantenservice

Zoals eerder beschreven, is de website van TorGuard niet heel gebruiksvriendelijk. Je vindt er niet gemakkelijk de informatie waar je naar zoekt. Sowieso worden niet al je vragen in de FAQ of kennisbank beantwoord. Daarom is de klantenservice extra belangrijk.

Gelukkig heeft TorGuard een live chat. Deze is niet altijd online, maar als de chat online is, zijn de medewerkers erg behulpzaam.

LiveChat met TorGuard

Mocht de live chat niet aanwezig zijn, dan kun je altijd een supportticket aanmaken. Wij kregen hier telkens binnen een dagdeel reactie op. Ook hier waren de medewerkers erg behulpzaam en wisten ze waar ze het over hadden.

TorGuard voor bedrijven

TorGuard heeft ook speciale pakketten voor bedrijven. Het gaat om vier verschillende zakelijke VPN’s die aan de Health Insurance Portability and Accountability Act (HIPAA) voldoen. Het verschil zit hem vooral in het aantal werknemers dat je de VPN kunt laten gebruiken.

FeatureStarterSmallMediumLarge
Prijs per maand$32,-$69,-$110,-$169,-
Gedekte gebruikers5101520
Dedicated IP’s13510
TorGuard VPN
TorGuard e-mailservice
Eigen server (Custom Server Setup)
Speciale communicatiekabel (Dedicated Line)

Je krijgt ook een gemakkelijk configuratiescherm (zie afbeelding hieronder). Hierin zie je gemakkelijk welke accounts zich in jouw netwerk bevinden en kun je accounts verwijderen of toevoegen. Het is bovendien mogelijk de zakelijke VPN als whitelabel VPN aan te schaffen. Je kunt dan je eigen bedrijfslogo aan de software toevoegen.

Business admin-panel TorGuard

Dedicated VPN Instance (VRF)

Je kunt naast je VPN-abonnement bij TorGuard een ‘dedicated VPN Instance’ aanschaffen. Dit is een andere naam voor Virtual Routing and Forwarding (VRF). VRF is een technologie die ervoor zorgt dat routers verschillende virtuele netwerken tegelijkertijd kunnen opzetten. Zo kun je binnen één huishouden verschillende groepen devices hebben.

VRF is vooral voor bedrijven handig. Het maakt namelijk mogelijk dat je een aparte groep computers binnen je HR-afdeling hebt die hun eigen digitale omgeving hebben en een aparte groep voor je sales-afdeling. Beide afdelingen gaan via dezelfde router online, maar kunnen met elkaars netwerk meekijken.

TorGuard routers

Als je het TorGuard Premium abonnement afsluit voor een halfjaar of een jaar, krijg je er een gratis Gli shadow router GL-AR300M router bij. Wel moet je hier nog extra verzendkosten voor betalen. Binnen de VS betaal je hiervoor 10 dollar en buiten de VS 20 dollar.

TorGuard verkoopt via privaterouter.com ook pre-flashed routers. Waar je een normale router nog moet flashen om er een VPN op te installeren, kun je de VPN hier dus direct op instellen. Privaterouter is echter een Amerikaanse service. In ons artikel over de beste VPN-routers vind je pre-flashed routers die ook in Nederland verkocht worden.

Anonieme e-mailservice

TorGuard heeft sinds enkele jaren ook een versleutelde e-maildienst. Deze maildienst staat in onze top 15 van veiligste e-maildiensten, maar niet erg hoog. Het is namelijk een relatief dure service, zeker in vergelijking met ProtonMail.

Private Mail, zoals de e-maildienst van TorGuard heet, is wel erg gebruiksvriendelijk. Naast gewoon e-mails versturen vanaf verschillende apparaten, kun je er zelfs wachtwoorden mee opslaan. Private Mail heeft namelijk een speciale ‘Keyring Management’ feature, wat vergelijkbaar is met een simpele wachtwoordmanager.

Private-Mail homepage met logo

Servernetwerk TorGuard

Scorebalk die de score "9/10" laat zien

Een groot servernetwerk heeft vele voordelen, waaronder meer mogelijkheden om censuur te omzeilen en streamingdiensten te unlocken. TorGuard verdient op dit punt een 9 wat ons betreft. Dit zijn onze belangrijkste bevindingen:

  • TorGuard beschikt over meer dan 3000 servers in ongeveer 50 landen.
  • TorGuard biedt dedicated IP’s aan.
  • Je kunt toegang krijgen tot de Amerikaanse Netflix, maar andere services zijn lastig te unblocken.
  • Je kunt prima torrents downloaden met Nederlandse TorGuard-servers.

Aantal servers en locaties

TorGuard heeft meer dan 3000 servers verspreid over 47 landen. Deze servers zijn verspreid over de hele wereld. Je vindt TorGuard-servers in de volgende landen:

WerelddeelLand
Afrika en Midden-OostenIsraël, Verenigde Arabische Emiraten, Zuid-Afrika
Azië en OceaniëAustralië, Hongkong, India, Indonesië, Japan, Nieuw-Zeeland, Singapore, Taiwan, Thailand, Zuid-Korea
EuropaBelgië, Bulgarije, Denemarken, Duitsland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Hongarije, Ierland, IJsland, Italië, Luxemburg, Moldavië, Nederland, Noorwegen, Oekraïne, Oostenrijk, Polen, Portugal, Roemenië, Rusland, Servië, Slowakije, Spanje, Tsjechië, Turkije, Verenigd Koninkrijk, Zweden, Zwitserland
Noord-AmerikaCanada, Verenigde Staten
Zuid- en Midden-AmerikaBrazilië, Chili, Mexico

Hoewel je wel verbinding kunt maken met een land, kun je niet zelf een server kiezen. Wel word je bij elke verbinding binnen hetzelfde land omgeleid via een andere VPN-server.

Dedicated IP-adres

Zoals eerder beschreven geeft TorGuard, tegen een kleine meerprijs, de optie om gebruik te maken van een dedicated IP. Dit betekent dat de VPN-aanbieder je een IP-adres geeft dat alleen door jou gebruikt kan worden.

Als je eenmaal hebt betaald voor een dedicated IP-adres (TorGuard noemt dit streaming IP’s), krijg je deze meestal direct toegewezen. In sommige gevallen moet je contact opnemen met de klantenservice van TorGuard. De medewerker zorgt er dan voor dat je een persoonlijk IP krijgt op de locatie die jij wilt. Het kan zijn dat je één à twee dagen moet wachten tot je het IP daadwerkelijk krijgt. Je hebt de keuze uit de volgende locaties:

  • Canada: Toronto
  • Frankrijk: Parijs
  • Italië: Milaan
  • Nederland: Amsterdam
  • Spanje: Barcelona en Madrid
  • Verenigde Staten: Boca Raton, New York en San Diego
  • Verenigd Koninkrijk: Londen

TorGuard heeft ook zogenaamde ‘residential IP’s‘. Dit zijn IP-adressen die TorGuard direct van internetproviders huurt. Zo lijkt het alsof je vanuit een huisadres online gaat, in plaats van vanuit een datacentrum. Zo omzeil je geografische blokkades nog gemakkelijker. Deze residential dedicated IP-adressen zijn beschikbaar in deze steden in de Verenigde Staten:

  • Dallas
  • Los Angeles
  • Tampa

Een dedicated IP heeft als voordeel dat je gemakkelijker VPN-blokkades van streamingdiensten omzeilt. Aangezien jij alleen dit IP-adres gebruikt, ziet een service als Netflix immers niet meerdere accounts vanuit hetzelfde IP inloggen.

Het nadeel is dat dit IP-adres direct aan jouw account is gekoppeld. Jij bent de enige die dit IP gebruikt en alles kan zo dus nog naar jouw account herleid worden. Dit zorgt voor minder anonimiteit online dan een gedeeld IP-adres.

TorGuard en Netflix

Tijdens onze tests wisten we met TorGuard vanuit Nederland toegang te krijgen tot de Amerikaanse Netflix. Helaas konden we het aanbod van de Britse Netflix niet bekijken. Ook BBC iPlayer kregen we niet werkend.

De Amerikaanse Netflix unblocken met het standaard-abonnement van TorGuard is best een gedoe. We hebben veel verschillende servers moeten proberen. Als je je VPN vooral wilt gebruiken om internationale series en films te kijken, dan raden we je een van deze Netflix VPN’s aan. Uiteraard helpen de dedicated IP’s van TorGuard ook bij het omzeilen van VPN-blokkades van streamingdiensten.

TorGuard en torrents

Torrents downloaden via dedicated IP’s is niet toegestaan. Ook mag je geen torrents downloaden via de Amerikaanse servers. TorGuard heeft in maart 2022 namelijk al het BitTorrent-verkeer geblokkeerd op zijn servers in de VS.

Wel is het mogelijk om met Nederlandse TorGuard-servers te downloaden via peer-to-peer netwerken (oftewel P2P-netwerken). Wij testten dit uit en wisten inderdaad snel torrents binnen te halen. Wel krijg je ook via TorGuard-servers geen toegang tot the Pirate Bay en zul je dus alternatieve torrentsites moeten gebruiken.

Conclusies – Onze ervaring met TorGuard

TorGuard biedt hoge downloadsnelheden, houdt geen logs bij en blijkt een veilige VPN te zijn.

De site is wel van mindere kwaliteit en ook hadden we erg veel moeite om streamingservices te bezoeken. De klantenservice daarentegen is erg goed, al is de live chat niet altijd online.

TorGuard heeft een ontzettend groot aanbod aan servers en biedt ook dedicated IP-adressen. De extra VRF-feature en de VPN-routers die TorGuard aanbiedt, samen met de zakelijke VPN-dienst, maakt TorGuard een goede service voor bedrijven.

TorGuard-review: veelgestelde vragen

Heb je vragen over TorGuard? Kijk of we deze beantwoorden in onze FAQ of stel jouw vraag in de reacties.

TorGuard is een erg veilige en relatief snelle VPN met erg veel servers over de hele wereld en een gebruiksvriendelijke app. TorGuard kun je dus een goede VPN noemen. Toch is het niet de allerbeste VPN op de markt.

Ja, torrenting werkt erg goed via Nederlandse TorGuard-servers. Op Amerikaanse servers is torrenting echter niet toegestaan.

TorGuard is een veilige VPN die je goed beschermt op het dark web. De naam TorGuard heeft echter niets te maken met het Tor-project of het dark web. De naam verwijst naar torrenting, het downloaden van bestanden via P2P-netwerken.

Het is mogelijk om te streamen met TorGuard. Het is wel lastig om verschillende buitenlandse Netflix-bibliotheken te bekijken. Daarvoor kun je beter een goede VPN voor Netflix gebruiken.

Nee, TorGuard is niet gratis. Het is een premium VPN-service. Wel kun je gebruikmaken een gratis proefperiode van 7 dagen. Wil je meer weten over deze VPN? Lees dan onze volledige review van TorGuard.

Persoonlijke meningen experts VPNgids.nl

“TorGuard is een goede VPN voor beginners en techneuten!”
Onze score
8.3
Tamara van Seggelen
Tamara van Seggelen
Hoewel velen me bang maakten met 'TorGuard is erg lastig in gebruik', viel dit reuze mee. De software is goed geüpdatet, waardoor het zelfs voor beginners een goede VPN is.
Hoewel velen me bang maakten met 'TorGuard is erg lastig in gebruik', viel dit reuze mee. De software is goed geüpdatet, waardoor het zelfs voor beginners een goede VPN is.
Bas Teunissen
Bas Teunissen
TorGuard is een topvpn voor zijn doelgroep. En laat ik nou net tot die doelgroep behoren! Snel én anoniem downloaden is waar veel VPNs het moeilijk krijgen. Maar met TorGuard blijven torrents razendsnel (met een Nederlandse server) en zijn er handige functies waar torrentfreaks geen nee tegen zullen zeggen!
TorGuard is een topvpn voor zijn doelgroep. En laat ik nou net tot die doelgroep behoren! Snel én anoniem downloaden is waar veel VPNs het moeilijk krijgen. Maar met TorGuard blijven torrents razendsnel (met een Nederlandse server) en zijn er handige functies waar torrentfreaks geen nee tegen zullen zeggen!
1
Reacties
Plaats een reactie
  1. Ik heb gekozen voor VPN van torguard en gekozen voor Nederland als afkomst land bij de registratie bij de afrekening moest ik 21%BTW boven de gekozen bedrag. Dat vind ik niet oké. Als je van USA KIEST betaal ik niet dat BTW bedrag. Ik vind het vreemd

Een reactie plaatsen

Bezoek Torguard