Astrill VPN Logo

Astrill VPN Review 2022

Update: 12 september 2022
Hoogtepunten
  • Werkt in China en andere restrictieve regio's zoals Turkije
  • Erg duur
  • Niet betrouwbaar om Netflix en andere diensten te deblokkeren
Score
4.8

Onze Astrill VPN score

  • Snelheid
    4.0
  • Veiligheid
    6.0
  • Gebruiksgemak
    4.0
  • Servers
    5.0

Astrill VPN Review (2022): dure VPN tegen censuur

Astrill VPN is populair omdat de VPN in China werkt en veel functies biedt. Het is helaas een erg dure VPN en niet echt geschikt voor beginnende VPN-gebruikers. We hebben een gedetailleerde Astrill VPN-review uitgevoerd en belangrijke aspecten zoals snelheid, serverbeschikbaarheid, beveiliging en privacy onderzocht. Onze gedetailleerde bevindingen vind je hieronder.

Astrill is gevestigd in de privacy-vriendelijke Seychellen en is een veilige service. We vonden echter dat de VPN enigszins inconsistent presteert. Ook is de VPN best ingewikkeld te gebruiken, waardoor we het niet gebruiksvriendelijk vinden. Het is dus niet de hoge prijs waard aangezien er genoeg top VPN-providers zijn die betere service bieden tegen lagere prijzen.

Lees hieronder verder voor alles wat je moet weten over Astrill VPN en waarom het niet de geschikte VPN is die we de meeste gebruikers zouden aanraden.

Astrill VPN-review in het kort

PluspuntenMinpunten
Werkt in restrictieve regio’s, waaronder China, de VAE, en TurkijeErg duur
Aangepaste protocollen en OpenVPN en WireGuardGeen terugbetalingsbeleid
Veel functiesNiet geschikt voor het unblocken van Netflix en andere diensten
Servers geoptimaliseerd voor P2P-verkeerMoeilijk in gebruik

Een van de belangrijkste redenen om een VPN te gebruiken is om geografisch beperkte websites en diensten zoals Netflix, Hulu en Disney Plus te deblokkeren.

Tijdens onze tests met Astrill kregen we toegang tot de Amerikaanse Netflix, maar het was moeilijk om de juiste server te vinden.

Astrill doet het veel beter als een VPN voor torrenting. Het biedt fatsoenlijke snelheden en we waren in staat om zonder enige problemen bestanden te downloaden. Astrill wordt geleverd met P2P-servers voor torrents en werkt goed met populaire clients zoals BitTorrent en uTorrent. Je moet echter port forwarding inschakelen om te torrenten met Astrill. Dit kan een veiligheidsrisico zijn omdat je bepaalde poorten standaard openzet. Je kunt dit vergelijken met een raam openen, dit maakt het voor inbrekers makkelijker om in te breken. Met het oog op de veiligheid worden niet-gebruikte poorten normaal gesproken standaard door de firewall gesloten. Het is aan te raden om port forwarding terug te draaien als je klaar bent met torrenten.

Astrill VPN is beschikbaar op Windows, macOS, Android, iOS, Linux en VPN-routers. Abonnementen beginnen vanaf $12,50 per maand voor een jaarabonnement. Dit is omgerekend ongeveer €12,50. Het grootste voordeel van Astrill is dat het werkt in China en andere restrictieve landen zoals Turkije. Dit is echter niet voldoende om de hoge prijs te rechtvaardigen. Er zijn andere opties zoals Surfshark die vergelijkbare functionaliteit en beveiliging bieden tegen veel lagere prijzen.

Specificaties Astrill VPN
Besturingssysteem
  • Windows
  • ,
  • Mac
  • ,
  • iOS
  • ,
  • Linux
Gelijktijdige verbindingen
  • 5
Torrents
  • Torrents toegestaan
Protocollen
  • OpenVPN
  • ,
  • Wireguard
Betaalmethoden
  • PayPal
  • ,
  • Creditcard
Werkt ook met
  • Netflix
  • Apple
  • Android
  • Windows
  • Linux

Snelheid – Hoe snel is Astrill VPN?

Scorebalk die de score "4/10" laat zien

Het gebruik van een VPN kan de snelheid van je verbinding vertragen, maar dit mag nooit zo’n groot verschil zijn dat het je browse-activiteit verstoort.

Astrill VPN vertraagde onze snelheid behoorlijk en de verbinding was instabiel. Dit belemmerde het streamen en gamen. Hierdoor scoort Astrill VPN bij ons een 4 uit 10.

De snelheden waren iets beter wanneer we verbinding maakten met servers die geografisch dichterbij stonden.

Hieronder delen we enkele van onze algemene observaties:

  • Astrill VPN verminderde de snelheden aanzienlijk wanneer we verbinding maakten met bepaalde servers.
  • We hadden een onstabiele verbinding die browsen en streamen onderbrak.
  • We merkten een hoge ping op bij het spelen van online games.

Speedtest resultaten voor Astrill VPN

De volgende tabel vat onze Astrill VPN speedtestresultaten samen. Houd er rekening mee dat snelheden kunnen variëren afhankelijk van jouw regio. Deze resultaten zijn er slechts om je een algemeen idee te geven over de snelheden die we met Astrill VPN bereikten.

ServerDownloadsnelheid (Mb/S)Uploadsnelheid (Mb/s)Ping (MS)
Geen VPN94.7794.432
Nederlandse server58.8094.706
Duitse server – Düsseldorf46.3893.2313
Engelse server (Londen)65.1294.8112
Amerikaanse server (New-York)70.3394.1180
Japan59.5393.98231
Australische server (Sydney)59.4094.39285

Zoals je kunt zien, waren de snelheden redelijk consistent. De downloadsnelheid nam over het algemeen iets af en de uploadsnelheid bleef vrijwel gelijk wanneer we verbinding maakten met servers die verder weg lagen. Zoals je in de tabel hierboven ziet is de ping iets gestegen toen we verbinding maakten met een Astrill VPN-server in Nederland. Toen we verbinding maakten met een server in Amerika, Brazilië, Zuid-Afrika, Australië en Japan, steeg de ping logischerwijs nog harder. Voor streamen zal dit niet veel problemen geven. Het zal mogelijk wel merkbaar zijn tijdens het gamen of videobellen.

Snelheid in alledaags gebruik

Astrill VPN presteerde naar behoren zolang we verbinding maakten met een snelle server. Het was moeilijk te voorspellen welke servers het beste zouden werken. Soms konden we vloeiend browsen en streamen, maar andere keren waren er vertragingen of viel de verbinding weg.

Bovendien gaven niet alle servers toegang tot Netflix. Dit was een tegenvaller. De snelheden schommelden en waren onbetrouwbaar. Astrill lijkt mede hierdoor het hoge prijskaartje niet waard te zijn.

Veiligheid – Hoe veilig is Astrill VPN?

Scorebalk die de score "6/10" laat zien

Veilig browsen is een primaire functie van een VPN. Het is dus essentieel dat providers veilige protocollen en gegevensversleuteling gebruiken die je online kunnen beschermen. Astrill VPN biedt de nodige veiligheidsprotocollen om je veilig te houden, en scoort volgens ons een 6 uit 10. Hier zijn onze belangrijkste takeaways over Astrill VPN’s veiligheid:

  • Het ondersteunt vier protocollen. OpenVPN, WireGuard, en twee aangepaste protocollen uitgevonden door Astrill: OpenWeb en StealthVPN.
  • Astrill scoort hoog op veiligheid. Alle protocollen maken gebruik van industriestandaard AES 256-bit data-encryptie om je informatie te beveiligen.
  • Astrill heeft een automatische kill switch om IP-lekken te voorkomen op zijn desktop-apps.

Protocollen

Astrill biedt de zeer veilige protocollen OpenVPN en WireGuard. Daarnaast biedt Astrill twee aangepaste protocollen die door de provider zelf zijn ontwikkeld, namelijk OpenWeb en StealthVPN.

OpenVPN is momenteel het industriestandaardprotocol dat wij normaal gesproken aanraden, omdat het een balans biedt tussen veiligheid en prestaties. OpenVPN op Astrill werkt met P2P clients zoals BitTorrent, maar het is niet mogelijk om met OpenVPN te verbinden met China. Als je de VPN dus wilt gebruiken voor het omzeilen van censuur, zul je een ander protocol moeten selecteren.

Bovendien maakt het StealthVPN-protocol Astrill bijzonder effectief tegen censuur. Het voegt een extra laagje verduistering toe bovenop OpenVPN om je VPN-verkeer te verhullen. Het is speciaal ontworpen om Deep Packet Inspection (DPI) en firewall-blokkades te omzeilen, wat de twee belangrijkste censuurmethoden zijn die door de ‘Great Firewall’ van China worden gebruikt.

StealthVPN is echter niet beschikbaar op iPhone of iPad, dus we raden niet aan om Astrill te gebruiken op iOS-apparaten in China. In plaats daarvan raden we aan om een van de toonaangevende providers zoals Surfshark of NordVPN te gebruiken.

Een ander protocol van Astrill is OpenWeb, ontworpen voor snel streamen en browsen. OpenWeb tunnelt alleen verkeer van populaire webbrowsers zoals Google Chrome, Firefox, Internet Explorer, Opera en Safari. Dit beperkt de beveiliging, maar maakt OpenWeb een geweldige oplossing om netwerkbeperkingen te omzeilen. Als sociale mediasites bijvoorbeeld geblokkeerd zijn door je werkplek, kun je ze openen met het OpenWeb-protocol van Astrill. Dit kan overigens ook met de andere VPN-protocollen.

Logbeleid en privacy

Astrill VPN beweert een strikt ‘no log’-beleid te hebben, maar het houdt zich hier niet volledig aan. Astrill bewaart namelijk sommige gebruikersinformatie en verbindingslogs om optimale prestaties te behouden.

We keken naar Astrill’s privacybeleid en ontdekten dat het gevoelige identificeerbare gegevens logt, maar deze worden permanent verwijderd wanneer je jouw sessie beëindigt. Deze gegevens omvatten:

  • Verbindingstijd
  • IP-adres
  • Gebruikte bandbreedte
  • Type apparaat
  • Applicatieversie
  • Verbindingstijd
  • Duur van de verbinding
  • Land
  • Versienummer van Astrill-clienttoepassing

Bovendien logt Astrill jouw laatste 20 verbindingsdata.

Het bedrijf zegt dat deze gegevens worden gebruikt door de klantenservice om problemen te identificeren en op te lossen. Er is echter geen twijfel dat Astrill meer informatie verzamelt dan nodig is. Dit betekent dat Astrill geen echte ‘‘no log’-VPN is zoals onder meer Private Internet Access.

Hoewel er geen ernstige gevolgen voor de privacy zijn, denken we dat Astrill zijn vertrouwen verder moet versterken door een onafhankelijke audit te laten uitvoeren naar zijn logging-praktijken.

Kill switch

Een kill switch is een handige VPN-functie die je veilig houdt wanneer je plotseling de verbinding met een server verliest. Het sluit automatisch je internetverbinding als de VPN-verbinding wegvalt om te voorkomen dat jouw IP-adres en andere informatie ‘lekt’.

Astrill VPN biedt een betrouwbare kill switch op zijn desktop apps. We waren blij om te zien dat de kill switch ook beschikbaar is op macOS, aangezien veel VPN’s voor Mac deze geavanceerde functie missen.

Bovendien heeft Astrill op Windows een App Guard-functie die functioneert als een ‘verbeterde’ versie van een kill switch. Deze functie blokkeert apps die je niet wilt bezoeken zonder een beveiligde VPN-verbinding, zoals BitTorrent. Dit wordt automatisch ingeschakeld bij het opstarten van het systeem. Het werkt zelfs wanneer de Astrill desktop app niet geopend is. Deze functie blokkeert de apps als de verbinding wegvalt.

Welke gegevens heeft Astrill VPN nodig?

Hier is de informatie die je nodig hebt om je Astrill VPN account aan te maken:

  • Naam
  • E-mailadres
  • Betalingsinformatie (een credit-/debitkaart of PayPal)

Voor anonimiteit zou je een valse naam en e-mailadres kunnen gebruiken. Het is helaas niet mogelijk om anoniem te betalen met cryptocurrency’s.

Gebruiksgemak – Hoe gebruiksvriendelijk is Astrill VPN?

Scorebalk die de score "4/10" laat zien

Astrill VPN heeft een gedetailleerde website, en de app is eenvoudig te downloaden en te installeren. Het heeft echter een enigszins verouderde interface. Ook is de VPN ingewikkeld te gebruiken, vooral voor beginners. Vandaar onze score van 4 uit 10. Hier zijn enkele algemene observaties:

  • De website is goed ontworpen en gemakkelijk te navigeren.
  • Het installatieproces is snel en eenvoudig op alle apparaten.
  • De Astrill VPN-apps hebben een ietwat verouderde gebruikersinterface en zijn ingewikkeld in gebruik.
  • Het is een van de duurste VPN-diensten.

Astrill VPN-website en installatieprocedure

De Astrill VPN-website ziet er professioneel en goed ontworpen uit. Het beschikt over een call-to-action om je e-mail in te voeren zodat je jezelf kunt aanmelden voor de service. Bovenaan is er een menu om door te bladeren naar de functies, downloads, prijzen en ondersteuningspagina’s.

Astrill VPN website homepage

Er is ook een optie om de taal te selecteren waarin je de website wilt bekijken, zoals te zien is in de schermafbeelding hieronder. De website is helaas niet beschikbaar in het Nederlands.

Astrill VPN website taalmenu

We waarderen ook dat er een handige chatknop rechtsonder op de startpagina staat om in contact te komen met het klantenserviceteam van Astrill VPN.

Astrill VPN installeren

Astrill VPN is erg eenvoudig te installeren:

  1. Ga naar de prijzenpagina van de Astrill VPN-website en kies een abonnement.
  2. Voeg een of beide van de extra functies toe indien nodig, namelijk Private IP en de VIP add-on.
  3. Astrill VPN extra opties die je kunt selecteren bij het afsluiten van een abonnement
  4. Maak een account aan door je naam, e-mailadres en een zelfgekozen wachtwoord in te voeren.
  5. Astrill VPN "Create account" formulier
  6. Ga akkoord met de servicevoorwaarden en het privacybeleid.
  7. Astrill VPN scherm "One more thing..."
  8. Nu moet je je e-mailadres bevestigen. Hiervoor moet je je e-mail controleren en op de knop in de welkomstmail klikken die Astrill heeft verzonden.
  9. Astrill VPN "confirm e-mail"-pagina
  10. Astrill VPN welkomst-e-mail
  11. Voltooi je betaling met een creditcard/debitkaart, PayPal, of een van de andere opties.
  12. Astrill VPN factuur met mogelijke betaalopties
  13. Zodra je betaling is verwerkt, kun je op het menu ‘Download‘ in de Memberzone klikken om de Astrill VPN-app voor je apparaat te krijgen.
  14. Astrill VPN accountpagina waarbij de downloads zijn uitgelicht
  15. Open het gedownloade bestand en volg de instructies op het scherm om de VPN-client op je systeem te installeren.
  16. Astrill VPN installatiewizard stap 1

Uitstraling en gebruiksgemak Astrill VPN software

Wanneer je de Astrill VPN-app opstart na de installatie ervan, moet je je aanmelden met je accountgegevens. Je meldt je aan met het e-mailadres en wachtwoord dat je hebt ingesteld tijdens het aanmeldingsproces dat hierboven is uitgelegd.

Astrill VPN loginscherm

We hebben de Astrill VPN-app getest op macOS. Het hoofdvenster ziet eruit als een kleine rechthoek met een grote AAN-/UIT-knop in het midden. Bovenaan is er een menu waarmee je een van de vier protocollen kunt kiezen.

Astrill VPN app waarbij de VPN-protocollen zijn uitgelicht

Onderaan het venster is er een vervolgkeuzemenu voor het selecteren van de server waarmee je verbinding wilt maken. Wanneer je op het vervolgkeuzemenu klikt, zie je drie categorieën servers: Aanbevolen, Favoriet en Alle.

Astrill VPN app met de serverlijst

Nadat je een server uit de lijst hebt geselecteerd, kun je de schakelaar aanzetten om verbinding te maken met de VPN.

Astrill VPN app verbonden

Er is ook een Instellingen-menu aan de bovenkant met verschillende opties om je gebruik aan te passen. Je kunt hier bijvoorbeeld de kill switch inschakelen door te klikken op ‘Privacy’ in het menu. Vervolgens vink je ‘Internet Kill Switch’ aan.

Astrill VPN app waarbij de instelling om de kill switch aan te zetten is uitgelicht

Hoewel er tal van configuratieopties zijn, wordt er geen uitleg gegeven over wat deze opties eigenlijk doen. Dit maakt Astrill minder geschikt voor beginners die niet bekend zijn met VPN-terminologie.

Bovendien vinden we dat de gebruikersinterface nogal verouderd en niet gebruiksvriendelijk is. Hoewel het op het eerste gezicht rechttoe rechtaan lijkt, is het onhandig in gebruik. Het is een uitdaging om de verschillende beschikbare opties uit te vogelen. Het zou fijn zijn als de ontwikkelaars de zaken vereenvoudigden en de opties begrijpelijker maakten voor alle gebruikers. Ook is het jammer dat de app niet in het Nederlands beschikbaar is.

We hebben ook de app voor iOS en Android bekeken. Deze mobiele apps zijn helaas nogal beperkt in functionaliteit.

Smart Mode

De Windows-app van Astrill VPN heeft een speciale functie genaamd Smart Mode. Hiermee kun je een lokaal IP-adres gebruiken voor lokaal verkeer en een internationaal IP-adres om toegang te krijgen tot geo-blocked content. Het doel hiervan is om te verbergen dat je een VPN gebruikt door het verkeer ook op je oorspronkelijke IP-adres te houden.

In plaats van al je netwerkverkeer via de servers van Astrill te routeren, kun je bepaalde apps of websites selecteren om de VPN-verbinding te gebruiken. Zo kun je bijvoorbeeld je browserverkeer via Astrill routeren terwijl apps zoals Zoom of Skype op je netwerk blijven draaien zonder de VPN.

Dit is voordelig in landen zoals China met een hoog niveau van censuur. Je kunt dan lokale Chinese apps en websites bezoeken terwijl de VPN aan staat zonder dat je bang hoeft te zijn dat je IP-wordt geblokkeerd. De autoriteiten zien het niet als een probleem, terwijl gebruikers toch internationale websites kunnen bezoeken wanneer dat nodig is. Dit is een behoorlijk geavanceerde functie die Astrill VPN bijzonder goed maakt om te gebruiken in zeer restrictieve regio’s.

Smart Mode werkt alleen wanneer het OpenWeb-protocol van Astrill wordt gebruikt. Maar je kunt de Site Filter-functie gebruiken met elk van de andere protocollen, en het werkt op een vergelijkbare manier.

Site filter

Astrill’s Site Filter is een split-tunneling functie waarmee je kunt selecteren welke websites via de VPN worden gerouteerd. Het kan helpen wanneer je een lokaal IP-adres wilt gebruiken om lokaal te browsen en een buitenlands IP voor internationale websites. Het is alleen beschikbaar voor websites. Alle apps zullen automatisch door de VPN worden gerouteerd wanneer ze verbonden zijn.

Je kunt toegang krijgen tot de Site Filter via het Instellingen-menu op de Astrill VPN-app. Er zijn vijf tunnelingopties beschikbaar zoals te zien is in de onderstaande schermafbeelding.

Astrill VPN app met de optie "Tunnel all sites" uitgelicht

Hoewel dit een geweldige functie is om te hebben, is het in de praktijk vrij ingewikkeld om te gebruiken. Tijdens onze tests bleek deze functie ook niet erg betrouwbaar te zijn. Het vereist handmatige configuraties en tunnelt niet daadwerkelijk de sites zoals verwacht. We hebben bijvoorbeeld enkele uitsluitingen ingesteld met de optie ‘Deze sites uitsluiten’, maar ze werden nog steeds door het VPN geleid. Daarom moet deze functie worden gerepareerd en verbeterd.

Adblocker

Astrill biedt ook een ingebouwde adblocker om de vervelende advertenties die je online ziet te verbergen. Om het uit te testen, hebben we de adblocker van onze browser uitgeschakeld en de optie ‘Block ads‘ in het Instellingen menu van de Astrill VPN app ingeschakeld.

Astrill VPN app waarbij de "Block ads" setting is uitgelicht

Helaas blokkeerde het niet alle advertenties of pop-ups tijdens het browsen. Het is dus duidelijk dat het verbeterd moet worden. We raden je daarom aan om een vertrouwde adblocker op je browser te blijven gebruiken om opdringerige online advertenties te vermijden.

Prijzen en betaalmogelijkheden

Een groot nadeel van Astrill VPN is de prijs. Het is een van de duurste VPN-aanbieders die er zijn, met drie abonnementsopties:

  • $25,00 (omgerekend zo’n €25) per maand
  • $16,67 (omgerekend zo’n €16,70) per maand voor een abonnement van zes maanden
  • $12,50 (omgerekend zo’n €12,50) per maand voor een jaarabonnement

Astrill VPN prijzen

Je kunt een enkel abonnement op maximaal vijf apparaten tegelijk gebruiken. Maar als je onbeperkte gelijktijdige verbindingen wilt krijgen, kun je de VPN op je router installeren.

Voor $10,00 extra per maand kun je Astrill VIP krijgen voor toegang tot multi-hop servers die extra beveiliging en premium bandbreedte bieden. Je kunt ook een dedicated IP krijgen voor $5,00 extra per maand.

Gezien de hoge prijs zou het goed zijn als deze extra functies in een standaardabonnement zouden worden opgenomen. Bovendien biedt Astrill geen gratis proefversie of een geld-terug-garantie zoals de meeste andere VPN’s. Er is dus geen manier om het uit te testen voordat je je verbindt aan een abonnement.

Astrill VPN accepteert credit- en debitkaarten (Visa, MasterCard, American Express), PayPal en een paar andere betaalmethoden (maar geen cryptocurrency’s). Dit kan een nadeel zijn omdat betalen met crypto handig is wanneer je anoniem een VPN wilt kopen zonder persoonlijke betalingsinformatie te verstrekken.

Klantenservice

Astrill VPN biedt een vrij goede klantenservice die gemakkelijk te bereiken is. Er is een chatoptie op de homepage van de Astrill VPN-website.

Deze live chat is 24/7 beschikbaar en de medewerkers zijn vriendelijk, beleefd en goed geïnformeerd. We kregen een snelle respons en duidelijke antwoorden op onze vragen. We vroegen bijvoorbeeld om opheldering over de verschillende beschikbare protocollen, en de medewerker leidde ons door elke optie.

Naast de live chat kun je het klantenserviceteam ook bereiken door een contactformulier op de website in te vullen of door een e-mail te sturen naar [email protected]. De klantenservice reageert snel, welke methode je ook kiest om contact met hen op te nemen.

Verder is er een uitgebreide Astrill Wiki op de website met uitgebreide informatie en handige video tutorials. Wij vonden dit heel nuttig en gemakkelijk te begrijpen.

Servernetwerk Astrill VPN

Scorebalk die de score "5/10" laat zien

Astrill VPN heeft een prima servernetwerk. Het servernetwerk is echter bescheiden vergeleken met andere grote VPN-spelers. Er is een specifieke focus op Aziatische locaties. Astrill VPN heeft een server in elk continent, zodat je gemakkelijk een server bij jou in de buurt kunt vinden. We gaven Astrill een 5 uit 10. Hieronder sommen we onze belangrijkste observaties op:

  • Astrill VPN heeft alle fysieke servers in 107 steden verspreid over 57 landen.
  • Dedicated IP’s of Private IP’s zijn beschikbaar tegen een meerprijs.
  • Astrill-apps op verschillende apparaten hebben verschillende soorten servers beschikbaar zoals China-geoptimaliseerd, P2P-geoptimaliseerd en multi-hop (tegen een extra vergoeding).
  • Astrill deblokkeert Netflix als je verbinding maakt met de juiste servers.
  • We konden andere grote streamingdiensten zoals Disney Plus, Amazon Prime Video en meer, niet deblokkeren.
  • Astrill heeft geoptimaliseerde P2P-servers voor effectief torrenten.

Aantal servers en locaties

Astrill VPN heeft een uitgebreid netwerk van fysieke servers verspreid over de hele wereld. Het heeft een aanwezigheid in meer dan 107 steden in 57 landen op verschillende continenten, zoals hieronder samengevat.

RegioLanden
EuropaAlbanië, België, Bosnië en Herzegovina, Bulgarije, Cyprus, Denemarken, Duitsland, Estland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Hongarije, Ierland, Italië, Kroatië, Letland, Litouwen, Luxemburg, Moldavië, Nederland, Noord-Macedonië, Noorwegen, Oekraïne, Oostenrijk, Polen, Portugal, Roemenië, Rusland, Servië, Slovenië, Slowakije, Spanje, Tsjechië, Verenigd Koninkrijk, Wit-Rusland, Zweden, Zwitserland
Afrika en het Midden-OostenEgypte, Israël, Turkije en Zuid-Afrika
Noord- en Zuid-AmerikaArgentinië, Brazilië, Canada, Mexico en de Verenigde Staten
Azië en OceaniëAustralië, Hongkong, India, Indonesië, Japan, Maleisië, Nieuw-Zeeland, Singapore, Taiwan, Thailand en Zuid-Korea

Er zijn verschillende soorten servers beschikbaar, zoals China-geoptimaliseerde en P2P-geoptimaliseerde servers. Een aantal servers in de Astrill VPN-app zijn gemarkeerd met een gele ster. Deze servers ondersteunen P2P en port forwarding. Port forwarding is een geavanceerde functie die je in staat stelt om toegang te krijgen tot elk apparaat of server vanaf elke locatie, via VPN IP. Port forwarding stuurt verkeer dat naar de IP- en poortcombinatie van een VPN komt door en leidt dit vervolgens om naar je eigen aangesloten apparaat op dezelfde poort.

Met deze techniek kun je verzoeken naar jouw diensten overal op het internet doorsturen. Deze gegevens worden omgeleid naar een andere locatie op een extern netwerk. Hierdoor is je IP-adres beschermd en kun je veilig internetten.

Bovendien, als je Astrill VIP aanschaft voor $10,00 extra per maand, heb je toegang tot multi-hop servers. Dit is een beveiligingsfunctie die twee of meerdere VPN-servers gebruikt om verbinding te maken met het internet in plaats van slechts één server. Dit zorgt voor extra beveiliging en premium bandbreedte.

Tot slot is het waard om te vermelden dat Astrill’s servers allemaal fysiek zijn in plaats van virtueel. Fysieke servers zijn veiliger dan virtuele servers en de kans op beveiligingsinbreuken is kleiner.

Dedicated IP-adres

Een dedicated IP of privé-IP is een anoniem IP-adres dat exclusief aan jou wordt toegewezen door een VPN-provider. Het kan niet door anderen worden gebruikt. Het dient dus als jouw dedicated IP elke keer dat je verbinding maakt met de VPN-dienst. Astrill biedt een privé-IP tegen een extra vergoeding van $5,00 per maand.

Een dedicated IP kan zorgen voor hogere snelheid en betere toegang tot streamingsites als gevolg van minder congestie. Het gebruik van een dedicated IP-adres betekent dat je niet willekeurig tussen verschillende IP’s schakelt, zodat je nooit ‘verloren in de menigte’ bent. Alles wat je op jouw privé-IP doet, kan naar jou worden herleid. Dit kan een veiligheidsrisico vormen, dus we raden het gebruik hiervan niet aan.

Astrill VPN en Netflix

Astrill VPN beweert dat het de meeste streamingdiensten kan deblokkeren, maar we hadden hier niet veel geluk mee. Na wat foutmeldingen met verschillende servers, konden we Amerikaanse Netflix deblokkeren. Het was niet mogelijk om andere diensten zoals Disney Plus, Hulu, of Amazon Prime Video te deblokkeren.

Bovendien biedt Astrill geen geoptimaliseerde streamingservers aan, waardoor het tijdrovend is om de juiste te vinden. Het is dus niet de juiste keuze als je geografisch beperkte media wilt deblokkeren. In plaats daarvan kunt je kiezen voor andere premium diensten zoals Surfshark die goedkoper en betrouwbaarder zijn.

Astrill VPN en torrents

Astrill richt zich meer op torrenting dan op streaming. Het biedt P2P-geoptimaliseerde servers, port forwarding maatwerk, en robuuste beveiliging. De meeste servers van Astrill VPN ondersteunen P2P-verkeer (aangegeven met een gele ster in de lijst met servers in de app) en stellen je in staat om te torrenten zonder enige beperkingen.

We raden aan om de OpenVPN- of WireGuard-protocollen te gebruiken voor torrenting om maximale veiligheid te garanderen.

Astrill VPN ondersteunt ook automatische en handmatige port forwarding, wat downloads kan helpen versnellen. Je kunt port forwarding inschakelen via het Instellingen-menu in de Astrill-app.

Astrill werkt goed met populaire torrenting clients zoals uTorrent en BitTorrent. We hadden er geen problemen mee (hoewel de snelheid soms een probleem kan vormen).

Onion over VPN

Astrill biedt een veilige manier om toegang te krijgen tot het dark web met zijn Onion over VPN-functie. Je hoeft de Tor-browser niet te gebruiken aangezien Astrill automatisch verkeer door een systeem routeert dat veilige toegang tot deep web-domeinen mogelijk maakt.

Deze domeinen zijn gemarkeerd als .onion URL’s. Wanneer je een dergelijke website in je gewone browser opent terwijl je met Astrill bent verbonden, wordt het verkeer via het VPN naar het Tor-netwerk geleid en weer terug naar jou. Dit maakt je dark web-activiteit onzichtbaar en houdt je extra veilig.

Bovendien werkt het op alle Astrill-servers zodat je zonder zorgen kunt browsen. Houd er wel rekening mee dat het een speciale configuratie vereist op de Firefox-browser. Je kunt hiervoor een handleiding vinden in de Help-sectie op de Astrill VPN-website.

Conclusie – Onze ervaringen met Astrill VPN

Astrill VPN biedt veel functies, maar je moet al enige kennis hebben van VPN-configuraties en instellingen om het effectief te gebruiken. Het is naar onze mening te duur en ingewikkeld voor de meeste gebruikers.

Bovendien is het lastig om toegang te krijgen tot diensten met geobeperkingen zoals Netflix. Dit komt omdat er geen geoptimaliseerde of duidelijk toegewezen servers zijn voor streaming.

Het is wel positief dat Astrill VPN goed werkt voor torrenting. Het beschikt ook over diverse geavanceerde veiligheidsfuncties. Deze functies maken Astrill een goede keuze in regio’s met hoge niveaus van censuur zoals China. Maar dit geldt ook voor andere premium providers zoals Surfshark en NordVPN, die hogere snelheden en betrouwbaarheid bieden.

De apps van Astrill hebben ook nogal een verouderde interface en de mobiele apps voor zowel iOS als Android zijn nogal beperkt in functionaliteit. Als je een snelle VPN wilt die gemakkelijk geo-restricted content kan deblokkeren, raden we aan om andere opties uit te proberen.

Astrill VPN Review: veelgestelde vragen

Heb je een vraag over Astrill VPN? We behandelen hieronder de meest voorkomende vragen. Klik op een vraag om het antwoord te bekijken.

Astrill VPN is een prima VPN, vooral voor China en andere regio’s die strenge censuur hebben. Het is echter vrij duur en ingewikkeld in gebruik. Er zijn veel andere goede VPN’s zoals Surfshark en NordVPN die goedkoper en betrouwbaarder zijn.

Nee, Astrill VPN is gevestigd op de Seychellen en heeft geen bekende banden met de Chinese overheid. Het is een veilige VPN om te gebruiken in China en andere landen.

Ja, Astrill VPN werkt met Netflix. Het kan echter lastig zijn om de juiste server te vinden om te gebruiken voor Netflix. Alleen bepaalde servers kunnen Netflix deblokkeren en die zijn niet gemarkeerd binnen de Astrill app. Je kunt dus beter gaan voor een VPN zoals Surfshark die speciaal geoptimaliseerde servers heeft voor streaming. Deze VPN is ook nog eens veel goedkoper dan Astrill.

Ja, Astrill VPN werkt in China. Het is echter vrij duur en niet erg gebruiksvriendelijk. Het is dus aan te raden om voor een andere VPN te kiezen. Surfshark is bijvoorbeeld veel betaalbaarder en betrouwbaarder. Lees onze volledige Astrill VPN-review voor meer details hierover.

Nee, Astrill VPN is niet gratis en biedt niet eens een gratis proefperiode of een geld-terug-garantie. Met €12,50 per maand is het een van de duurste VPN’s op de markt. Er zijn veel betere en goedkopere VPN’s waar je voor kunt gaan.

Bezoek Astrill VPN