Turbo VPN logo

Turbo VPN Review 2022

Update: 15 november 2022
Hoogtepunten
  • Gratis VPN beschikbaar
  • Bevat waarschijnlijk malware
  • Niet geschikt voor streaming
Score
5.5

Onze Turbo VPN score

  • Snelheid
    8.0
  • Veiligheid
    2.5
  • Gebruiksgemak
    5.5
  • Servers
    6.0

Turbo VPN Review (2022): Snel, maar onveilig

Let op: Turbo VPN bevat mogelijk malware. Ons advies is om deze VPN NIET te downloaden.

Turbo VPN is meer dan 300 miljoen keer gedownload en de VPN-provider omschrijft zichzelf als de snelste VPN op de markt. Verschillende bronnen claimen echter dat het een onveilig programma is met malware. Daarom hebben we besloten om Turbo zelf te testen. Hierbij letten we niet alleen op snelheid, maar ook op veiligheid, gebruiksvriendelijkheid en het servernetwerk.

In deze review van Turbo VPN laten we zien hoe deze VPN-dienst het deed tijdens onze testen. Op basis daarvan weet je of voor deze provider moet gaan of er beter verre van kan blijven.

Turbo VPN review in het kort

PluspuntenMinpunten
Gratis VPN beschikbaarDubieus logbeleid
Goede klantenserviceEr zit malware in de apps
Hoge snelhedenVerdachte links met China
Problemen bij het unblocken van Netflix
Niet geschikt voor torrenting
Betaalde versie is duur
Geen WireGuard protocol
Servers zijn slecht geografisch verdeeld

Turbo VPN is ontwikkeld door Innovative Connecting, een bedrijf gevestigd in Singapore. Het is een van de meest populaire VPN’s in de Google Play Store met meer dan honderd miljoen downloads. Dat is niet gek als je bedenkt dat de provider ook een gratis versie aanbiedt.

Turbo VPN heeft belangrijke features voor veiligheid en privacy, zoals AES-256 encryptie en een automatische kill switch. Daarnaast kun je de app snel installeren en is de software makkelijk in gebruik.

Op verschillende punten kan Turbo VPN qua veiligheid echter niet tippen aan top-VPN’s zoals NordVPN, Surfshark of ExpressVPN. Turbo VPN heeft een verdacht logbeleid en een verdachte geschiedenis. Bovendien heeft de service verbindingen met China en staat er in de privacyvoorwaarden dat Turbo bereid is klanteninformatie te delen met autoriteiten.

Als klap op de vuurpijl markeerde ons antivirusprogramma de gratis software als kwaadaardig. De Windows en de Android versie bevatten verschillende soorten malware, zoals agressieve adware, een verdachte evader en mogelijk spyware. De laptop waarop we de speedtesten voor deze VPN-provider hebben uitgevoerd is zelfs gecrasht door deze malware.

Hoewel Turbo VPN een uitgebreid servernetwerk heeft met servers in 45 landen, concurreert dit niet met het aantal serverlocaties van andere providers. Daardoor is het misschien niet de beste keuze voor geoblocking. Bovendien gaat het unblocken van Netflix niet van harte en werkt Turbo VPN niet met torrenting.

Zoek je veel extra functies? Dan is deze provider niet de beste keuze. Er is geen dedicated IP-adres mogelijk. Daarnaast ontbreken de mogelijkheid voor een dubbele VPN, een ad blocker en de keuze voor het WireGuard-protocol.

Dit is een extra bezwaar, aangezien Turbo VPN wel een hoge prijs heeft. De gratis versie is enkel nuttig voor een korte surfsessie, maar we zouden hiervoor liever een andere gratis VPN aanraden, zoals PrivadoVPN. Vanwege malware en verdachte privacypraktijken raden we Turbo VPN niet aan.

Specificaties Turbo VPN
Besturingssysteem
  • iOS
  • ,
  • Android
  • ,
  • Windows
  • ,
  • Mac
Gelijktijdige verbindingen
  • 5
Protocollen
  • OpenVPN
  • ,
  • IKEv2
  • ,
  • L2TP/IPsec
Betaalmethoden
  • UnionPay
  • ,
  • Cryptocurrency
  • ,
  • PayPal
  • ,
  • Creditcard
  • ,
  • Bitcoin
Geld-terug-garantie
  • Ja
Werkt ook met
  • Apple
  • Android
  • Windows

Snelheid – Hoe snel is Turbo VPN?

Scorebalk die de score "8/10" laat zien

De snelheid van Turbo VPN heeft ons verrast. Jammer genoeg bleven sommige servers (New York en Zuid-Afrika) ons doorsturen naar andere serverlocaties.

Dit zijn onze conclusies over de snelheid:

  • Turbo VPN heeft uitstekende upload- en downloadsnelheden
  • We merkten geen verschil in snelheid bij dagelijks gebruik

Daarom geven we Turbo VPN op het gebied van snelheid een acht.

Speedtest resultaten Turbo VPN

We hebben meerdere testen gedaan met servers uit verschillende landen om de snelheid van Turbo VPN te testen. We hebben gekeken naar de impact van het gebruik van de VPN op download- en uploadsnelheden en op de latentie van je internetverbinding (ping). Je vindt in de tabel hieronder een samenvatting.

Let op: snelheid is ook afhankelijk van locatie en snelheid van je internetprovider. De waarden in onze tabel geven vooral een indicatie van de verandering in snelheid die je kan verwachten bij het gebruik van Turbo VPN.

De eerste rij geeft aan wat onze internetsnelheid is zonder VPN. De tweede rij geeft aan wat de snelheid is met een verbinding met de snelste server. Turbo verbindt hier automatisch mee. De andere rijen tonen de snelheid in verschillende andere landen.

ServerDownloadsnelheid (Mb/s)Uploadsnelheid (Mb/s)Ping (MS)
Geen VPN94.7194.733
Snelste server (Amsterdam)87.0087.5910
Duitse server (Frankfurt)81.3087.8811
Engelse server ( London)82.8887.9017
Amerikaanse server (North Bergen)40.7089.2888
Australische (Sydney)8.4087.28363
Japanse server (Tokyo)66.1085.19230

Onze speedtesten laten zien dat Turbo VPN het op dit gebied goed doet en inderdaad een snelle VPN-verbinding geeft. Het is echter niet dusdanig snel dat deze provider het redt tot in onze lijst met snelste VPN-providers.

Met servers in Nederland, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk is het snelheidsverlies niet groot genoeg om impact te hebben op onze ervaring bij het streamen of browsen. Ook zijn we onder de indruk van de uploadsnelheden.

De downloadsnelheden met servers in de Verenigde Staten laten echter te wensen over. Deze zijn beduidend lager dan de snelheden van concurrenten als Surfshark en ExpressVPN.

Snelheid in alledaags gebruik

We testten Turbo VPN bij het uitvoeren van alledaagse bezigheden en waren erg tevreden over de performance. Bij het browsen, e-mailen, openen van websites, het downloaden van bijlagen of het scrollen op sociale media merkten we geen verschil in snelheid.

Ook bij online gamen of streamen merkten we geen vertraging of buffering. YouTube werkte naar behoren. We konden echter geen toegang krijgen tot Netflix en waren ook niet in staat om torrents te downloaden.

Al met al is de snelheid van Turbo VPN prima voor dagelijks gebruik. Zorg er wel voor dat je verbonden bent met een een server bij jou in de buurt voor de beste performance.


Veiligheid – Hoe veilig is Turbo VPN?

Scorebalk die de score "2,5/10" laat zien

Al jaren heeft Turbo VPN het slechts mogelijke logbeleid waarbij allerlei soorten persoonlijke data worden verzameld. De VPN-aanbieder heeft echter recent zijn privacyvoorwaarden gewijzigd. Of dat een verbetering is, is nog onderwerp van discussie. De vraag “Hoe veilig is TurboVPN?” is niet makkelijk te beantwoorden.

Dit zijn onze observaties over de veiligheid van Turbo VPN in een notendop:

  • Turbo VPN verzamelt niet meer veel persoonlijke data, maar er zijn wel zorgen over de connectie met China.
  • De gratis versie bevat adware en biedt trackingmogelijkheden voor tal van bedrijven.
  • De app bevat daarnaast mogelijk ook andere malware.
  • Turbo VPN heeft AES-256 encryptie.
  • Je hebt de keuze uit OpenVPN en IKEv2, maar er is geen WireGuard als protocol.
  • Je kunt een kill switch gebruiken om je privacy te beschermen.
  • Om een account aan te maken is enkel je e-mailadres en een wachtwoord nodig.

Als het gaat om encryptie is Turbo VPN een veilige keuze. Als we echter kijken naar de privacyvoorwaarden, dan kunnen we concluderen dat dit geen goede keuze is qua privacy en veiligheid. Daarom geven we Turbo VPN slechts een 2,5 op een schaal van 10.

Protocollen

Zoals veel andere VPN biedt Turbo VPN AES-256 encryptie, een code die nagenoeg onkraakbaar is. Daarnaast biedt Turbo VPN de keuze uit verschillende VPN-protocollen, namelijk:

  • OpenVPN (TCP/UDP): de beste keuze als je de VPN op verschillende apparaten gebruikt.
  • IKEv2: beste combinatie van snelheid en veiligheid voor smartphones en andere mobiele apparaten.
  • L2TP/IPSec: relatief zwakke bescherming.
  • SSR: laatste keuze als alle andere protocollen niet werken.

TurboVPN kiest automatisch een protocol, maar je kunt dit ook handmatig aanpassen. We raden OpenVPN aan voor algemeen gebruik en IKEv2 voor mobiel gebruik. L2TP/IPSec en SSR zijn minder veilig en we raden aan om deze protocollen alleen te gebruiken als je geen andere keuze hebt.

Jammer genoeg heeft Turbo VPN geen WireGuard, een modern en supersnel protocol met weinig code. Dit relatief nieuwe protocol heeft wellicht de toekomst en wordt aangeboden door de beste VPN’s op de markt, zoals NordVPN en Surfshark. Hoewel OpenVPN zeker een goed (én veilig) alternatief is, is het vreemd dat een provider die beweert de snelste te zijn, geen WireGuard aanbiedt.

Logbeleid en privacy

Turbo VPN had een van de slechts denkbare logbeleiden. De nieuwste versie van het privacybeleid suggereert dat de VPN privacy nu serieuzer neemt, maar het is nog altijd één van de slechtste logebeleiden die we gezien hebben. Je bent veel beter af met een van de beste ‘no log’-VPN’s.

Turbo VPN verzamelt geen persoonlijke data, connectielogs en geen data over online activiteiten zoals browsergeschiedenis, IP-adres en tijdstippen van verbindingen. Wel verzamelt de provider de volgende logs:

  • Gegevens die je hebt gegeven aan Turbo VPN: e-mailadres.
  • Data om de service te verbeteren: VPN-server waarmee je verbinding maakt, locatie, de hoeveelheid data die verzonden wordt en je internet service provider (ISP).

Problematisch is de volgende zin uit het privacybeleid: “may be compelled to disclose your data where [it is] served with a valid court order.” Dit is vooral zorgwekkend omdat Turbo VPN banden heeft met China. De VPN-provider is een van de gratise services van Innovative Connecting, een bedrijf van de Chinese ondernemer Danian Chen. Dit kan betekenen dat de Chinese overheid inzage heeft in je data als je Turbo VPN gebruikt.

Daar komt bij dat Turbo geen VPN-servers heeft die alleen gebruik maken van RAM-geheugen. Ook is er niets bekend over onafhankelijke audits door gerennomeerde bureaus.

Malware en tracking

Een ander punt dat zorgen baart, is het gebruik van adware. Turbo VPN meldt in de algemene voorwaarden dat de gratis versie van de VPN werkt met advertentiepartners. Deze derden kunnen zelf cookies, pixel tags en andere technische instellingen doorvoeren in de VPN. Daarnaast mogen ze ook data over gebruikers verzamelen.

Het resultaat hiervan is dat de gratis versie vol staat met adware. Je zult constant advertenties te zien krijgen, terwijl de bedrijven waarvan deze advertenties afkomstig zijn informatie over je verzamelen. Deze advertenties en de tracking die eraan gekoppeld is, is niet echt privacyvriendelijk te noemen.

Toen we Turbo VPN gratis wilden downloaden, kregen we een melding van onze antivirussoftware. Bitdefender blokkeerde de installatie van het bestand omdat het mogelijk besmet is met malware. Tijdens de speedtests crashte onze laptop zelfs, vermoedelijk ten gevolge van de malware in de app van Turbo VPN. We kregen een blauw scherm en moesten de laptop volledig resetten om hem opnieuw te gebruiken.

Daar komt bij dat er verschillende berichten online zijn te vinden van gebruikers van Turbo VPN die te maken kregen met andere malware. Joe Security geeft aan dat de Androidversie niet alleen adware bevat, maar ook evaders en spyware en zelfs mogelijk Trojaanse paarden.

Kill switch

Turbo VPN heeft een kill switch, hoewel je er alleen bij de betaalde versie gebruik van kan maken. De kill switch is dan wel meteen beschikbaar op de meeste besturingssystemen en apparaten, waaronder Windows, Mac, iPhone en Android.

Een kill switch is een must have voor een VPN, omdat het je internetverbinding blokkeert zodra de verbinding met de VPN verbroken wordt. Daardoor kun je niet ongemerkt gebruik maken van een onbeveiligde verbinding en blijft je privacy gewaarborgd.

Welke gegevens heeft Turbo VPN nodig?

Alles wat je nodig hebt om een account aan te maken bij Turbo VPN is je e-mailadres en een wachtwoord. Als je volledig anoniem wilt blijven, kun je een anoniem e-mailadres aanmaken. Als anonimiteit je doel is, is het echter verstandig om voor een andere VPN-provider te kiezen. Een VPN-provider die veiligheid en privacy hoog in het vaandel heeft staan is PIA (Private Internet Access).

Turbo VPN geeft je de mogelijkheid om te betalen met Bitcoin. Als je kiest voor een andere betalingsmethode, zoals via creditcard, dan zul je persoonlijke details zoals je volledige naam en locatie in moeten vullen. Je wordt daarna doorverwezen naar een derde partij om de betaling af te ronden.

Formulier van Turbo VPN waar je je persoonlijke informatie dient in te vullen


Gebruiksgemak – Hoe gebruiksvriendelijk is Turbo VPN?

Scorebalk die de score "5,5/10" laat zien

Turbo VPN is snel te installeren en makkelijk in gebruik. Het user interface is niet zo strak en modern als andere VPN’s, maar het is functioneel en duidelijk.

Hier is een samenvatting van onze bevindingen:

  • Downloaden en installeren van Turbo VPN is in een paar minuten gepiept.
  • Het user interface ziet er ouderwets uit, maar werkt prima.
  • De gratis versie bevat veel advertenties.
  • De website biedt een kennisbank met veel vragen en antwoorden.
  • Je kunt betalen met creditcard, Bitcoin en verschillende andere opties.
  • De klantenservice van Turbo VPN is snel en behulpzaam.
  • Tijdens het testen crashte de app en tijdens de speedtest crashte zelfs onze laptop.

We geven Turbo VPN daarom een 5,5 als het gaat om gebruiksgemak.

Turbo VPN website en installatieprocedure

Let op: Gezien de reactie van onze virusscanner, het crashen van onze laptop en de externe berichten over malware in de Android app, raden we op dit moment aan om de software van Turbo VPN niet te downloaden.

Turbo VPN houdt de website simpel. Er staat niet teveel informatie op en het menu is duidelijk. Je zult dus geen problemen ervaren met navigeren op de website. Het kleurenpalet (wit en oranje) maakt de website aantrekkelijk. De website is beschikbaar in het Nederlands. De vertaling laat echter te wensen over. Nederlandse zinnen lopen soms krom en niet alles is vertaald. Dit maakt geen professionele indruk en kan het moeilijk maken wanneer je alleen Nederlands spreekt.

Turbo VPN website homepage waarbij de 3 stappen om Turbo VPN te krijgen te zien zijn

Turbo heeft apps voor de belangrijkste besturingssystemen:

  • Windows
  • macOS
  • Android/Android Lite
  • iOS

Het installeren van Turbo VPN is eenvoudig. Je kunt het installatieproces in enkele minuten afronden. Voor smartphones en tablet ga je naar de app store om de app te downloaden. Voor Windows en macOS ga je naar de website. Hieronder beschrijven we het proces voor Windows.

  1. Klik op de knop met ‘Krijg Turbo VPN’.
  2. Turbo VPN website homepage waarbij de "Krijg Turbo VPN" knop is uitgelicht
  3. Kies een abonnement.
  4. Turbo VPN abonnementen met prijs
  5. Kies een betalingsmethode en vul de gevraagde betalingsinformatie in. Op deze pagina vul je ook je e-mailadres in en kies je een wachtwoord.
  6. Afrekenpagina van Turbo VPN
  7. Download Turbo VPN en doorloop de stappen van de installatiewizard.
  8. Turbo VPN website, pagina "Download"
  9. Open de app en vul je inloggegevens in. Dit zijn het e-mailadres en wachtwoord dat je eerder opgegeven hebt.
  10. Turbo VPN app login-scherm

Nu ben je klaar om de app te gebruiken.

Installatieprocedure gratis Turbo VPN

Turbo VPN Free is gratis, maar bevat in ieder geval aggressieve adware en mogelijk ook nog andere malware. Veilig browsen en je online identiteit verbergen zit er dus niet echt in. We raden daarom af om gebruik te maken van deze gratis VPN. In onze lijst met de beste gratis VPN’s vind je providers die je veel meer veiligheid en privacy geven zonder vervelende ads.

Wil je de gratis VPN toch proberen? Dan volg je de volgende stappen waarbij je niet je betalingsgegevens hoeft door te geven.

  1. Klik op de homepage op ‘Free VPN’ in het menu.
  2. Klik vervolgens op de oranje knop met ‘Free Download’.
  3. Turbo VPN website, pagina "Free VPN"
  4. Kies je apparaat en klik op ‘Download’.

Houd in gedachten dat je antivirusprogramma de download van zowel de gratis als de betaalde versie kan blokkeren of onderbreken. Dat gebeurde bij ons, omdat de virusscanner malware ontdekt had. Daarom raden we aan om deze VPN niet te downloaden.

Uitstraling en gebruiksgemak Turbo VPN software

Net als de website heeft de app van Turbo VPN een overzichtelijk design. Als je de app opent, zie je dat de focus meteen ligt op het maken van een verbinding. De makkelijkste manier is door direct op de verbindingsknop te klikken. Er wordt dan een optimale server gezocht gebaseerd op je locatie. Het duurt wel tot twee minuten voor deze verbinding tot stand gebracht wordt. Quick connect is dit dus niet.

Turbo VPN app quick connect scherm

Zodra je verbinding hebt, geeft Turbo VPN je de volgende informatie over je verbinding:

  • Informatie over de server: IP, belasting, latentie
  • Informatie over de snelheid; topsnelheid, downloadsnelheid en uploadsnelheid.

Als je niet automatisch wilt verbinden, kun je ook via het paneel aan de linkerkant zelf een server uitzoeken. Deze zijn ingedeeld in twee categorieën: global en special. Kies je voor global dan zie je een lijst met de wereldwijde servers van Turbo VPN.

Kies je voor special dan krijg je servers te zien die geoptimaliseerd zijn voor specifieke streamingdiensten. Er zijn servers voor Netflix, Sling TV, Fubo TV, YouTubeTV en Hulu. Met de zoekbalk bovenaan kun je zoeken naar jouw favoriete streamingdienst. Het is alleen jammer dat deze servers zelden daadwerkelijk de content kunnen unblocken van de bewuste streamingdiensten.

Turbo VPN app waarbij de Special Servers te zien zijn

Via het dashboard van de app kun je ook de instellingen aanpassen. Je kunt hier kiezen voor een ander protocol. Ook kun je wifi-bescherming aanzetten, de kill switch activeren en split-tunneling opzetten.

Settings van de Turbo VPN app

Je kunt er ook voor kiezen om Turbo VPN meteen te openen bij het opstarten van Windows. Zo maak je onmiddelijk verbinding wanneer je begint met het gebruiken van je laptop of desktop.

We moeten hier wel opmerken dat de app crashte tijdens onze test. Met hulp van de klantenservice hebben we dit op kunnen lossen. De antwoorden van de klantenservice lieten echter wel doorschemeren dat dit vaker voorkomt. Daarom vragen we ons af waarom er nog geen permanente oplossing voor dit probleem gevonden is.

Prijzen en betaalmogelijkheden

Het meest populair is de gratis versie van Turbo VPN. Deze geeft toegang tot servers op vier locaties: Duitsland, India, Singapore en de Verenigde Staten. Hoewel dit een mooi aantal is voor een gratis VPN, zijn er gratis VPN’s die meer leveren. TunnelBear bijvoorbeeld geeft in zijn gratis versie toegang tot maar liefst 49 verschillende servers.

Naast de gratis VPN, heeft Turbo VPN vier verschillende abonnementen. Elk van die abonnementen geeft je toegang tot alle servers en kan gebruikt worden op vijf apparaten:

  • Maandabonnement: $11,99 per maand (omgerekend €11,62)
  • Halfjaarabonnement: $6,67 per maand (omgerekend €6,47)
  • Jaarabonnement: $5,00 per maand (omgerekend €4,85)
  • Tweejaarabonnement: nu $4,17 per maand (omgerekend €4,04)

Vergeleken met andere VPN’s zijn de abonnementen van Turbo VPN relatief duur, zeker gezien de app niet dezelfde features en performance heeft als de beste VPN’s op de markt. Zowel NordVPN als Surfshark bieden meer mogelijkheden en een veel beter privacybeleid tegen een lagere prijs.

Alle abonnementen van Turbo VPN hebben een 30-dagen geld-terug-garantie. Je kunt de volledige kosten terugkrijgen als je binnen dertig dagen na je aankoop hierom vraagt.

Je kunt bij Turbo VPN op veel verschillende manieren betalen, waaronder:

  • Creditcard (VISA, Mastercard, Discover en American Express)
  • PayPal
  • Regionale betaalmethoden, meestal Aziatisch (OVO, Dana, GrabPay)
  • Cryptocurrency (o.a. Bitcoin, Ethereum, Tether)

Betaalmethoden die mogelijk zijn bij Turbo VPN

Met cryptocurrency kun je anoniem betalen. Voor de betaling met Bitcoins wordt gebruik gemaakt van Coinify.

Klantenservice

Turbo VPN heeft een uitgebreide supportwebsite vol met vragen en antwoorden. De vragen zijn onderverdeeld in drie verschillende categorieën: algemene informatie, betalingen en account en troubleshooting van basisproblemen. Deze website is helaas niet in het Nederlands beschikbaar.

Kun je in deze informatie niet vinden wat je zoekt? Dan kun je via live chat of e-mail contact opnemen met de klantenservice. Dat kan volgens de website 24/7 in alle talen. Als we contact opnemen in het Nederlands, krijgen we inderdaad een Nederlands bericht terug. Het gaat echter om een automatische vertaling en het is mogelijk om te switchen naar de originele tekst.

Toen de app tijdens onze test crashte hebben we via de live chat contact opgenomen. Binnen een minuut kregen we een reactie van een medewerker met het advies om de app te herstarten. Hoewel dit werkte, is het natuurlijk wel problematisch dat de app crasht. De klantenservice was aardig en attent en de medewerker nam de tijd om ervoor te zorgen dat we weer verder konden.

Turbo VPN live chat in e-mail


Servernetwerk Turbo VPN

Scorebalk die de score "6/10" laat zien

Hoe groter het servernetwerk, hoe beter een VPN in staat is om censuur en geoblocks te omzeilen. Daarbij voorkom je met een groot serveraantal dat teveel mensen tegelijkertijd gebruik maken van dezelfde server. Op dit gebied levert Turbo VPN redelijke diensten.

Hieronder lees je een samenvatting van onze bevindingen:

  • Turbo heeft meer dan 21.000 VPN-servers in 45 landen.
  • Sommige IP-adressen komen echter niet van de beloofde locatie.
  • De provider biedt geen dedicated IP’s aan.
  • Servers zijn niet geschikt voor torrenting of streaming.

Hoewel het aantal VPN-servers indrukwekkend is, zijn de mogelijkheden ervan beperkt. Daarom geven we het servernetwerk van Turbo VPN maar een 6.

Aantal servers en locaties

Het totale aantal server van Turbo VPN is indrukwekkend, namelijk 21.000. Deze servers zijn verspreid over maar 45 landen. Dat valt in vergelijking met andere VPN’s dan weer tegen. Ter illustratie: NordVPN heeft servers in 65 landen en ExpressVPN zelfs in 94 landen.

In deze landen heeft TurboVPN servers:

RegioLanden
Noord- en Zuid-AmerikaArgentinië, Brazilië, Canada, Mexico, Venezuela en de Verenigde Staten
EuropaBulgarije, Denemarken, Duitsland, Finland, Frankrijk, IJsland, Ierland, Italië, Letland, Nederland, Noorwegen, Polen, Oekraïne, Oostenrijk, Roemenië, Slowakije, Spanje, Tsjechie, Turkije, Verenigd Koninkrijk, Zweden en Zwitserland
Azië en OceaniëAustralië, Cambodja, China, Filippijnen, Hong Kong, Indonesië, Japan, Maleisië, Nieuw-Zeeland, Pakistan, Rusland, Singapore, Taiwan, Thailand, Zuid-Korea
Midden-Oosten en AfrikaIran, Saudi-Arabië, Zuid-Afrika en de Verenigde Arabische Emiraten

Sommige van de servers zijn geoptimaliseerd voor streaming. Daarover staat hieronder meer.

Bij het testen kwamen we erachter dat er iets vreemds aan de hand is met sommige servers. De VPN-servers die volgens de app in New York en Zuid-Afrika staan hebben een IP-adres uit Nederland en het Verenigd Koninkrijk. Dit is kwalijk, omdat je op deze manier niet zeker bent welke server je toegewezen krijgt. Dit kon problemen opleveren met het omzeilen van geoblokkades.

Dedicated IP-adres

Turbo VPN biedt geen dedicated IP-adressen aan. Dat wil zeggen dat alle IP-adressen door meerdere gebruikers gedeeld worden. Daardoor zijn je online activiteiten minder makkelijk te tracken, maar het heeft ook nadelen.

Je kunt te maken krijgen met meer verificatieverzoeken en reCAPTCHAs. Ook is de kans kleiner dat streamingdiensten zoals Netflix werken met de VPN-server. Je kunt zelfs een IP-adres toegewezen krijgen dat geblacklist is, waardoor je sommige sites niet kan bezoeken.

Zoek je een betrouwbare VPN-aanbieder met dedicated IP-adressen? NordVPN is dan de beste optie. Ze bieden dedicated IP’s in de VS, het VK, Frankrijk en Duitsland. Je lees meer in onze uitgebreide review van NordVPN.


Wat kan Turbo VPN?

VPN’s helpen anderen om veilig en anoniem te blijven online door gevoelige gegevens te beschermen. Sommige VPN’s bieden echter ook extra mogelijken, bijvoorbeeld als het gaat om streamen en torrenten. We hebben deze extra mogelijkheden voor Turbo VPN onderzocht en dit zijn onze bevindingen:

  • Turbo VPN werkt niet met Netflix.
  • Turbo VPN is niet geschikt voor torrenting.
  • De split-tunnelingfunctie van Turbo VPN is nuttig, maar kan profiteren van een extra optie om URL’s uit te sluiten.

Kortom: hoewel Turbo VPN een paar extra opties aanbiedt, zijn de mogelijkheden beperkt. Turbo VPN is dus geen goede keuze voor unblocking.

Turbo VPN en streaming (Netflix)

We hebben getest of Turbo VPN de Amerikaanse bibliotheek van Netflix kan unblocken. Daarvoor hebben we eerst verbinding gemaakt met verschillende servers van Turbo VPN geoptimaliseerd voor Netflix. Tot onze teleurstelling was het echter niet mogelijk om de geoblocking van Netflix te omzeilen.

Ook met geoptimaliseerde servers uit andere landen was het niet mogelijk om toegang te krijgen tot Netflix. Deze geoptimaliseerde servers zijn overigens alleen te bereiken via de Windows-app, en niet via de Android-app.

Wil je een VPN voor het unblocken van Netflix en andere streamingdiensten? Onze lijsten met beste VPN’s voor Netflix en beste gratis VPN’s voor Netflix kunnen je op weg helpen.

Turbo VPN en torrents

Turbo is ook geen goede keuze als je een VPN zoekt om mee te torrenten. We konden geen P2P-servers voor torrenting vinden. We probeerden om toegang te krijgen tot torrenting platforms zoals uTorrent en BitTorrent met de normale servers van Turbo VPN, maar we waren niet in staat om de applicaties te openen. In plaats daarvan ontvingen we een bericht dat ons account geblokkeerd kan worden als we de VPN gebruiken.

Om te torrenten raden we aan om gebruik te maken van een van de VPN’s de lijst met beste VPN’s voor torrenting. We raden aan om niet illegaal te torrenten, omdat hier een boete op kan staan. Controleer dus altijd of torrenting in jouw land tot problemen kan leiden.

Split-tunneling

Split-tunneling is een standaardoptie geworden bij veel VPN’s en het is dan ook geen verrassing dat Turbo VPN dit aanbiedt. De optie is bij Turbo VPN beschikbaar voor desktop en mobiel, hoewel het soms niet werkte in de Windows-app.

Split-tunneling werkt bij Turbo VPN alleen op app-niveau: je kunt kiezen welke apps je kunt openen buiten de VPN-verbinding om. Je hebt echter niet de mogelijkheid om specifieke URL’s uit te sluiten. Ter vergelijking, met de Bypasser van Surfshark kun je zowel apps als URL’s uitsluiten. Lees hier meer over in de review van Surfshark.


Conclusie – Onze ervaringen met Turbo VPN

Uit onze test blijkt dat Turbo VPN op veel vlakken tekort schiet. Hoewel ze zelf beweren de snelste VPN-provider te zijn, is dit niet waar. De weliswaar snelle verbinding is zeker niet de snelste. Daarbij schiet deze provider ook te kort als het gaat om het unblocken van streamingdiensten.

Daarnaast zit er niet alleen adware in de gratis app, maar ook malware in de andere apps. Hoewel Turbo VPN zijn privacybeleid aangepast heeft, is deze VPN-provider qua veiligheid verre van ideaal. We raden Turbo VPN daarom zeker niet aan. Er zijn veel betere alternatieven op de markt.

Wil je een snelle VPN voor gaming, kijk dan eens naar ExpressVPN. Deze provider is ontzettend snel én betrouwbaar. Wil je vooral streaming, dan raden we NordVPN aan. Deze provider heeft servers die wel geoblocking kunnen omzeilen én speciale features voor streaming. Zoek je een goedkope all-round VPN? Kijk dan eens naar Surfshark, de beste goedkope VPN uit onze test. Van al deze VPN-provider hebben we uitgebreide reviews:

Turbo VPN review – Veelgestelde vragen

Heb je een vraag over Turbo VPN? Hier staan de meest gestelde vragen over Turbo VPN. Klik op een vraag en de antwoorden verschijnen vanzelf.

Turbo VPN is niet veilig. In het logbeleid staat aangegeven dat de provider bereid is data te delen met autoriteiten. Zeker gezien de banden met China is dat zorgwekkend.

Daarnaast bevat de gratis versie veel adware en levert het downloaden van de app je mogelijk ook nog malware op. Dit weegt niet op tegen de AES-256-encryptie die de provider aanbiedt. Lees meer over de veiligheid en het logbeleid van Turbo VPN in onze review.

Ja, er bestaat een gratis versie van Turbo VPN. Met deze versie heb je echter maar toegang tot vier servers. Daarnaast bevat de gratis versie veel advertenties en hebben partners van Turbo VPN veel opties om je te tracken. Wil je toegang hebben tot meer servers zonder adware, dan heb je de premium versie van Turbo VPN nodig.

Turbo VPN is zelf geen virus. Met het downloaden van de app kun je echter wel ook malware binnenhalen, zoals spyware, evaders en zelfs een Trojan horse. We raden dan ook af om de app te installeren. In plaats daarvan kun je beter kiezen uit een van de beste VPN’s.

TurboVPN heeft zijn logbeleid herzien en verzamelt nu nog maar weinig informatie over gebruikers. Er is echter nog steeds een link met China en in de privacyvoorwaarden is te lezen dat Turbo VPN bereid is data te delen met autoriteiten. Voor je veiligheid kun je beter kiezen voor een van de beste no-log-VPN’s.

NordVPN is veiliger en sneller dan Turbo VPN. NordVPN biedt in tegenstelling tot Turbo VPN ook veel extra features aan, zoals een dubbele VPN, dedicated IP-adressen, het eigen NordLynx-protocol en obfuscated servers. Je leest meer in onze uitgebreide review van NordVPN.

Persoonlijke meningen experts VPNgids.nl

“Turbo VPN is misschien wel snel, maar er zijn serieuze privacy- en beveiligingsissues. Ons advies is om deze VPN absoluut niet te downloaden.”
Onze score
5,5
Lisanne Vroomen
Lisanne Vroomen
Wat mij betreft is deze VPN een absolute no-go. Het risico op malware is te groot en dat voor een VPN die niet veel extra te bieden heeft. Zowel qua snelheid als qua unblocking mogelijkheden zijn er veel betere VPN's op de markt.
Wat mij betreft is deze VPN een absolute no-go. Het risico op malware is te groot en dat voor een VPN die niet veel extra te bieden heeft. Zowel qua snelheid als qua unblocking mogelijkheden zijn er veel betere VPN's op de markt.
Bezoek Turbo VPN