Perfect Privacy VPN Logo

Perfect Privacy VPN Review 2022

Update: 23 november 2022
Hoogtepunten
  • Veel veiligheidsopties
  • Te gebruiken op een onbeperkt aantal apparaten
  • Redelijk prijzig
Score
7.0

Onze Perfect Privacy VPN score

  • Snelheid
    7.0
  • Veiligheid
    8.0
  • Gebruiksgemak
    7.0
  • Servers
    6.0

Perfect Privacy VPN review (2022): prima VPN voor de power user

Perfect Privacy werd in 2014 opgericht door een Zwitsers bedrijf: Vectura Data Management Limited Company. Vooral privacy en beveiliging zijn hoofdzaken bij deze VPN-dienst. De app heeft veel innovatieve geavanceerde functies die het meest geschikt zijn voor tech-savvy power users – gevorderde gebruikers dus.

Is Perfect Privacy ook geschikt voor de gemiddelde gebruiker? En kan de dienst concurreren met grotere VPN’s? We onderzoeken het in onze uitgebreide Perfect Privacy VPN-review.

Perfect Privacy VPN-review in het kort

In het kort zijn dit onze bevindingen over Perfect Privacy VPN:

PluspuntenMinpunten
Goede beveiligingDuur
Veel extra functies, zoals multi-hop en port forwardingLastig voor beginners
Veel veiligheidsopties, zoals obfuscation en een uitstekende firewallKlein servernetwerk
Te gebruiken op een onbeperkt aantal apparatenGeen dedicated IP’s
Uitstekende firewallWerkt niet met Netflix
Prima logbeleid
Torrenting is toegestaan

Perfect Privacy VPN biedt veel functies om je veiligheid en privacy te garanderen. De dienst heeft AES-256 encryptie, een stealth modus, een goede firewall en tracking blockers. In het privacybeleid stelt Perfect Privacy niets schadelijks te loggen of te delen met andere partijen. Bovendien gebruikt de dienst RAM-only servers, wat extra veilig is.

Hoewel dit uitstekende punten zijn, bieden veel andere VPN-providers dezelfde mogelijkheden – vaak voor minder geld. Ook telt uiteraard het gebruiksgemak mee in de beoordeling van een VPN-provider, en zijn de snelheid en het servernetwerk van belang. Perfect Privacy kon voor ons bijvoorbeeld niet verschillende Netflix-bibliotheken unblocken, wat voor sommige gebruikers een groot minpunt is. We gaan gedetailleerd in op alle onderdelen van Perfect Privacy VPN en oordelen of de dienst genoeg waar voor zijn geld biedt.

Specificaties Perfect Privacy VPN
Besturingssysteem
  • Windows
  • ,
  • Mac
  • ,
  • iOS
  • ,
  • Linux
  • ,
  • Android
Gelijktijdige verbindingen
  • Geen limiet
Torrents
  • Torrents toegestaan
Logbeleid
  • Zero logs
Protocollen
  • OpenVPN
  • ,
  • IKEv2
Betaalmethoden
  • PayPal
  • ,
  • Creditcard
  • ,
  • Bitcoin
  • ,
  • Google Pay
  • ,
  • Sofort
  • ,
  • UnionPay
  • ,
  • MINT
  • ,
  • iDeal
Geld-terug-garantie
  • Ja
Werkt ook met
  • Windows
  • Torrent
  • Linux
  • Hide IP
  • Gaming
  • Android

Snelheid: hoe snel is Perfect Privacy VPN?

Scorebalk die de score "7/10" laat zien

De algemene prestaties van een VPN hangen grotendeels af van hoe snel je verbinding is. Bij een langzame verbinding kan streamen, gamen of downloaden vrijwel onmogelijk zijn. We testen daarom de snelheid van alle VPN’s die we beoordelen. Zo kunnen we de invloed van de VPN-verbinding op onze internetsnelheid bepalen.

Over Perfect Privacy’s snelheid concluderen we het volgende:

  • Perfect Privacy VPN is redelijk snel, ook op servers die ver weg staan.
  • In het dagelijks gebruik merkten we bijna geen snelheidsverlies.

We beoordelen de snelheid van Perfect Privacy VPN met een 7.

Speedtestresultaten

We hebben de snelheid van Perfect Privacy VPN vanuit Nederland getest. Allereerst testten we onze snelheid zonder VPN, zodat deze telt als nulmeting waarmee we de andere resultaten vergelijken. Op deze manier kunnen we de effecten van de verschillende VPN-servers op onze verbinding meten.

Houd in gedachte dat dit een momentopname is. Afhankelijk van je eigen locatie en verbindingssnelheid kun je andere resultaten krijgen. Deze tabel geldt dus vooral als indicatie.

We testten Perfect Privacy met de standaardinstellingen om zo goed mogelijk te weerspiegelen welke snelheden de gemiddelde gebruiker haalt. Met het protocol IKEv2 haalden we enkele keren hogere snelheden, maar deze hebben we dus niet meegenomen in de resultaten. Wij gebruikten het protocol OpenVPN, welke standaard ingesteld staat.

We hebben de resultaten van onze speedtests in een tabel gezet:

ServerDownloadsnelheid (Mbps)Uploadsnelheid (Mbps)Ping (ms)
Geen VPN93.3494.543
Nederlandse server (Amsterdam)82.1983.8010
Duitse server (Frankfurt)80.4983.9235
Engelse server (Manchester)82.1284.2928
Amerikaanse server (New York)52.535.93103
Japanse server (Tokio)20.4484.10251
Australische server (Sydney)53.9583.02269

Het belangrijkste aspect om naar te kijken is de downloadsnelheid. Uit de tabel blijkt dat de downloadsnelheid afnam als we verbonden met servers van Perfect Privacy VPN. Dit is echter normaal en de daling in snelheid is zo miniem dat het nauwelijks te merken is.

Bij servers verder weg is er uiteraard een lagere snelheid, omdat je internetverkeer een grotere afstand moet afleggen. Toch vielen de resultaten die Perfect Privacy VPN op deze servers behaalde ons ook mee.

Perfect Privacy VPN is niet de allersnelste VPN uit ons lijstje, maar we kunnen de snelheid van deze dienst prima noemen. Wel viel het ons op dat de ping redelijk snel stijgt, ook bij een server die relatief dichtbij ligt, zoals de Duitse server. Dit zul je vooral merken bij het gamen.

Snelheid in alledaags gebruik

In het alledaags gebruik merk je bij Perfect Privacy vrij weinig van het feit dat je een VPN gebruikt. We hebben de dienst getest met browsen, streamen, gamen en downloaden. Hier hebben we een Nederlandse VPN-server voor gebruikt, maar ook een Amerikaanse VPN-server.

Bij beide servers merkten we nauwelijks verschil in snelheid met onze ‘normale’ verbinding zonder VPN. We konden eenvoudig Netflix en Youtube-filmpjes streamen, zonder dat de video’s moesten bufferen. Ook met browsen laadden de webpagina’s net zo snel als we gewend waren. Bovendien hebben we torrents gedownload om de VPN te testen. Ook dit ging prima en zonder enige problemen.

Bij het gamen liepen we wel tegen problemen aan. Met de Amerikaanse server duurde het langer voordat de game gestart was. Bovendien hadden we last van de hoge ping. De game bleef een aantal keer hangen, ook bij de Nederlandse server van Perfect Privacy VPN. Ben je van plan om te gamen met je VPN? Dan raden we je aan om een VPN te kiezen die wel goed werkt voor gaming, zoals NordVPN.

Veiligheid: hoe veilig is Perfect Privacy VPN?

Scorebalk die de score "8/10" laat zien

Het belangrijkste doel van een VPN is voorkomen dat je privégegevens in verkeerde handen vallen. Dit wordt gedaan door je online verkeer te encrypten, door je IP-adres te veranderen en door gevaarlijke logging-praktijken te vermijden.

Perfect Privacy VPN biedt veel beveiligingsfuncties. We geven de dienst daarom een 8 voor internetveiligheid.

Dit zijn onze conclusies:

  • Perfect Privacy VPN ondersteunt de protocollen OpenVPN en IKEv2/IPSec.
  • De dienst logt geen persoonlijke informatie die naar jou te herleiden is.
  • Perfect Privacy heeft een uitstekende firewall.
  • Om te registreren heb je alleen een e-mailadres en betalingsinformatie nodig.
  • Perfect Privacy VPN biedt een aantal functies om je veiligheid te vergroten, zoals TrackStop en Stealth-protocollen.

Protocollen

Perfect Privacy ondersteunt de volgende VPN-protocollen:

  • OpenVPN: dit protocol biedt een uitstekende balans tussen snelheid en veiligheid, en biedt daarnaast mogelijkheden voor geo-unblocking. OpenVPN is de gouden standaard in de VPN-wereld en voldoet aan de behoeftes van de meeste gebruikers.
  • IKEv2/IPSec: dit protocol is sneller dan OpenVPN en is minder CPU-intensief. IKEv2/IPSec is vooral populair onder mobiele gebruikers. Het protocol is kwetsbaarder voor aanvallen dan OpenVPN, vooral voor man-in-the-middle-aanvallen.

Perfect Privacy geeft zelf ook uitleg over de protocollen in de app:

Perfect Privacy VPN software tabblad "Perfect Privacy Settings"

Een ander bekend en veelvoorkomend protocol is WireGuard. De meeste van onze best beoordeelde VPN-providers bieden WireGuard aan. Helaas ondersteunt Perfect Privacy VPN WireGuard niet. OpenVPN en IKEv2/IPSec zijn echter prima protocollen, dus hier rekenen we de dienst niet te veel op af.

Als je OpenVPN gebruikt, kun je kiezen uit verschillende opties voor versleuteling, waaronder de sterkste encryptiemethode AES-256. Deze vorm wordt veel gebruikt door het leger, banken en andere instellingen die gevoelige gegevens moeten beschermen.

Perfect Privacy VPN software tabblad "Program Settings"

Logbeleid en privacy

Perfect Privacy VPN is eigendom van een Zwitsers bedrijf genaamd Vectura Data Management Limited Company. Zwitserland staat bekend als een VPN-vriendelijk land vanwege de vele wetten rondom gegevensbescherming. Bovendien valt Zwitserland buiten de 14 eyes-alliantie.

Iedere VPN moet echter minimale gegevens verzamelen om zijn diensten te kunnen leveren. We onderzochten welke informatie Perfect Privacy VPN opslaat:

  • Persoonlijke gegevens: je inloggegevens en e-mailadres worden opgeslagen. Je mag een anoniem e-mailadres gebruiken.
  • Betaalinformatie: Perfect Privacy slaat geen creditcardgegevens of andere betalingsinformatie op. Echter, als je een van de betalingsopties kiest die door Paymentwall worden aangeboden, worden de gegevens die je invult met dit bedrijf gedeeld.
  • Data wanneer je de site bezoekt: technische data, zoals je browser en je besturingssysteem, worden door Perfect Privacy opgeslagen.

Uit het privacybeleid van Perfect Privacy blijkt dat de dienst niet onnodig gegevens opslaat. Je IP-adres, de sites die je bezoekt, timestamps en andere informatie die tot jou te herleiden is, worden niet geregistreerd.

De website van Perfect Privacy lijkt minder privacyvriendelijk te zijn dan de app. Via de website worden verschillende persoonsgegevens van je verzameld. Zo gebruikt de site Google Maps als een tool om de exacte locatie van de servers weer te geven. Om dit op te site te kunnen gebruiken, moet de dienst je IP-adres opslaan.

Aangezien de website van Perfect Privacy VPN naar eigen zeggen niet kan werken zonder enige persoonsgegevens op te slaan, raadt de dienst gebruikers aan om de VPN in te schakelen bij het bezoeken van de website. Op deze manier blijven je gegevens veiliger. Dat Perfect Privacy zijn eigen VPN aanraadt bij het bezoeken van zijn eigen website vinden wij wat omslachtig. Als de dienst de privacy van gebruikers wil beschermen, vinden wij het persoonlijk logischer om bijvoorbeeld geen Google Maps aan te bieden, zodat IP-adressen al in eerste instantie niet opgeslagen hoeven te worden.

Een positief punt is dat Perfect Privacy een regelmatig bijgewerkte Warrant Canary bijhoudt. Hieruit blijkt dat het bedrijf nul nationale veiligheidsbrieven, gerechtelijke bevelen, bevelschriften of backdoor requests heeft ontvangen.

Kill switch

Als je VPN om wat voor reden dan ook niet goed werkt, blokkeert een kill switch al het verkeer totdat de veiligheid van de VPN-tunnel is hersteld. Zo voorkom je dat je verkeer via een onbeveiligde internetverbinding loopt. Perfect Privacy heeft geen expliciete kill switch, maar heeft wel een soortgelijke functie: een firewall.

Je kunt selecteren dat je alleen de firewall activeert als je met een VPN-server bent verbonden. In dat geval wordt de firewall uitgeschakeld zodra je de VPN-verbinding verbreekt, maar niet als de verbinding wegvalt of als de verbinding mislukt. Je internetverkeer blijft dus veilig als er iets misgaat.

Ook kun je de firewall los van de VPN-verbinding gebruiken, of permanent activeren. De permanente firewall blokkeert al het internetverkeer dat niet via een VPN-tunnel loopt. Je zult dus geen toegang tot het internet hebben zonder een VPN. Dit blijft het geval als je het programma afsluit of je apparaat opnieuw opstart. Perfect Privacy VPN raadt deze instelling alleen aan voor gevorderde gebruikers.

Perfect Privacy VPN software tabblad "Firewall and DNS"

RAM-only servers

Net als veel andere betrouwbare VPN-providers doen, werkt Perfect Privacy uitsluitend op diskless RAM-only servers. Iedere keer als deze servers worden gereset, wordt alle geregistreerde informatie van de servers gewist. Dit is dus goed nieuws voor je privacy.

TrackStop

TrackStop is de adblocker van Perfect Privacy waarmee je ongewenste domeinen op VPN-niveau kunt blokkeren. De servers gebruiken vooraf ingestelde zwarte lijsten om ongewenste domeinen te filteren. Je hoeft alleen maar specifieke filters te activeren om de domein-gerelateerde zwarte lijsten in te schakelen.

De functie omvat de volgende filters:

  • Bescherming van kinderen
  • Tracking en reclame
  • Fraude
  • Nepnieuws
  • Facebook
  • Google (deze filter blokkeert alle Google-domeinen)
  • Sociale media

TrackStop beschermt je tegen ransomware-aanvallen, tracking cookies, phishing-websites, malware, browser fingerprinting en vele andere online bedreigingen. Ook kun je je kinderen beschermen tegen ongepaste inhoud, en vervelende advertenties blokkeren.

Meer opties: de Cascading and Stealth-tab

Onder het tabje ‘Cascading and Stealth’ vind je meer veiligheidsopties. Dit zijn vooral opties voor de meer gevorderde gebruiker. We noemen enkele van deze functies op:

  • Stealth-protocollen: Stealth, ook wel obfuscatie genoemd, stelt je in staat om Deep Packet Inspection en censuur te omzeilen. Het laat je VPN-verkeer lijken op normaal browse-verkeer. Met Perfect Privacy kun je kiezen tussen Obfsproxy3, SSH en Stunnel op de poorten 22, 53, 443, 8085, 9009 en 36315. Als je geen expert bent op dit gebied, kun je de client automatisch de beste poort voor je laten kiezen.
  • HTTP- of SOCKS5-proxy’s: je kunt proxy’s gebruiken om verbinding te maken met een Perfect Privacy VPN-server. Met de proxy-instellingen kun je je inloggegevens en verificatiemethode instellen. Alle proxy’s werken met .onion (Tor) adressen. Je kunt de proxy’s die Perfect Privacy VPN aanbiedt, niet gebruiken terwijl Stealth actief is.
  • Multi hop-functie (‘Cascading’): met multi-hop (Perfect Privacy noemt dit ‘Cascading’) kun je je internetverkeer via meerdere VPN-servers leiden. Hierdoor kun je vervelende VPN-filters omzeilen en ben je beschermd tegen geavanceerde aanvallen. Bij Perfect Privacy kun je je verkeer door maximaal vier servers leiden. Dit zal je verbindingssnelheid echter nog meer vertragen. We raden multi-hop dus niet aan tenzij het noodzakelijk is.

Perfect Privacy VPN software tabblad "Cascading and Stealth"

Welke gegevens heeft Perfect Privacy nodig?

Voor het aanmaken van een account bij Perfect Privacy hoef je alleen een e-mailadres op te geven en een betaalmethode te kiezen. We raden je aan om een anoniem e-mailadres te gebruiken, zonder persoonlijke identificatiegegevens. Je kunt met Bitcoin betalen om te voorkomen dat je betalingsinformatie met betalingsverwerkers van derde partijen wordt gedeeld.

Gebruiksgemak: hoe gebruiksvriendelijk is Perfect Privacy VPN?

Scorebalk die de score "7/10" laat zien

Perfect Privacy heeft erg veel geavanceerde opties, waar vooral gevorderde gebruikers, ofwel power users, veel profijt van zullen hebben. Aan de andere kant is het voor beginnende VPN-gebruikers misschien lastig om hun weg te vinden en door alle ingewikkelde opties te navigeren. We geven Perfect Privacy daarom een 7 voor gebruiksvriendelijkheid.

Hier zijn enkele belangrijke punten over het gebruiksgemak van Perfect Privacy VPN:

  • De website van Perfect Privacy is erg eenvoudig om te gebruiken.
  • De app kan lastig zijn voor beginners.
  • De installatie is eenvoudig en snel.
  • Perfect Privacy is erg duur en heeft een korte geld-terug-garantie.
  • De klantenservice is prima, maar er is geen live chat.
  • Perfect Privacy biedt handige functies om je ervaring te optimaliseren, zoals NeuroRouting.
  • Je kunt met Perfect Privacy port forwarding inschakelen.

Perfect Privacy VPN’s website

De website van Perfect Privacy VPN is erg eenvoudig en makkelijk te navigeren. Je ziet snel welke functies de VPN heeft, wat de prijzen en abonnementen zijn, en waar de dienst servers heeft. Ook kom je eenvoudig bij de app en het besturingssysteem waar je moet zijn en vind je er fijne installatiehandleidingen.

De app en de website zijn niet in het Nederlands beschikbaar.

Perfect Privacy VPN homepage

Je kunt (wanneer je geregistreerd bent) je persoonlijke dashboard zien als je naar ‘My Account’ gaat. Hier kun je verschillende geavanceerde functies aanpassen, je accountgegevens controleren, Perfect Privacy-software voor je apparaat downloaden en toegang krijgen tot de klantenservice.

Perfect Privacy VPN website accountpagina

Perfect Privacy VPN is te gebruiken op alle grote besturingssystemen, maar biedt alleen native apps voor Windows, macOS en Android. Er zijn op dit moment geen browserextensies beschikbaar.

Perfect Privacy VPN lijst met ondersteunde besturingssystemen

Je kunt Perfect Privacy gebruiken op een onbeperkt aantal apparaten. Dit zien we niet vaak bij VPN’s, dus dit is een groot pluspunt van Perfect Privacy.

Installatieprocedure Perfect Privacy

Voor deze review van Perfect Privacy VPN hebben we de Windows-app getest. We leggen de installatieprocedure stap voor stap voor je uit:

  1. Ga naar de officiële website van Perfect Privacy.
  2. Klik op ‘Pricing‘ om een abonnement af te sluiten.
  3. Kies het abonnement dat je wilt afsluiten.
  4. Vul je e-mailadres in.
  5. Perfect Privacy VPN website stappen om je in te schrijven
  6. Kies een betaalmethode en doorloop het betaalproces.
  7. Download de VPN-app en volg de installatieprocedure.

Let op: Perfect Privacy VPN geeft jou je inloggegevens (gebruikersnaam en wachtwoord). Deze kun je dus niet zelf kiezen. Zorg dat je de gegevens veilig opslaat en niet kwijtraakt. Je kunt ervoor kiezen om de inloggegevens naar je e-mailadres gemaild te krijgen.

Perfect Privacy VPN melding "Save login credentials"

Uitstraling en gebruiksgemak Perfect Privacy software

De client van Perfect Privacy VPN biedt een heleboel geavanceerde opties, wat lastig kan zijn voor beginners. Gevorderde power users kunnen echter veel plezier aan de app beleven. Wat we extra fijn vinden aan de app – en tevens de website – van Perfect Privacy is dat er uitgebreide uitleg bij iedere functie staat. Dit vergroot het gebruiksgemak en maakt het makkelijker te navigeren.

Als je niet bent verbonden, laat het hoofdscherm je IP-adres zien, met daaronder een lijst met de beschikbare servers. Als je wel bent verbonden, zie je het IP-adres van de VPN-server. Met de knoppen onderaan de app kun je de ping van alle servers meten, naar instellingen gaan, of de app afsluiten of minimaliseren.

Perfect Privacy VPN software waarbij links de VPN niet verbonden is en rechts wel

Wij vinden het vooral fijn dat je de serverbelasting van iedere server in real time ziet. Dit helpt je de beste VPN-locaties te kiezen en voorkomt serverdrukte. Je kunt instellen in de app dat deze opstart als Windows wordt gestart, dat de app geminimaliseerd opstart of dat het automatisch met een server verbindt bij het opstarten van je apparaat.

Perfect Privacy VPN software tabblad "Program Settings"

Wat we minder fijn vinden is dat de app naar de achtergrond verdwijnt als je het minimaliseert. Dit lijken we niet te kunnen veranderen. Bovendien heet de app niet ‘Perfect Privacy VPN’, zoals je zou verwachten, maar ‘VPN Manager’. Dit maakt het lastig om de app te vinden als er geen snelkoppeling op je bureaublad staat.

Perfect Privacy VPN bureaublad icoon

De client van Perfect Privacy ziet er ietwat gedateerd uit. Doordat er veel technische opties en ingewikkelde menu’s zijn, raden we Perfect Privacy VPN niet aan voor beginners. Als je nog nooit een VPN hebt gebruikt, raden we aan om met een eenvoudigere provider te beginnen, zoals Surfshark.

NeuroRouting

NeuroRouting is een unieke functie van Perfect Privacy die AI (Artificial Intelligence) gebruikt om de meest optimale route voor je online verkeer te vinden. Het systeem is gebaseerd op TensorFlow, die de huidige internetroutering analyseert. Op basis van deze gegevens bepaalt het algoritme van Perfect Privacy VPN de meest veilige routes door het internet.

NeuroRouting heeft een aantal voordelen:

  • Het kiest de VPN-server die zich het dichtst bij jouw bestemming bevindt.
  • Je verkeer blijft zo lang mogelijk in het versleutelde VPN-netwerk.
  • Het externe IP-adres van de VPN verandert afhankelijk van de bestemming.
  • In sommige gevallen is je internetverkeer op geen moment blootgesteld aan het internet zelf.
  • Het aantal punten dat kwetsbaar is voor aanvallen wordt sterk verminderd.
  • Het is lastiger om gebruikers te volgen.
  • Het algoritme leert en reageert als de routering verandert.

Je kunt NeuroRouting activeren in je persoonlijke dashboard op de website. Dit kan niet in de client. NeuroRouting is wellicht niet optimaal als je de hoogste snelheid wilt behalen tijdens bijvoorbeeld torrenting. In dat geval is het beter om het te deactiveren en handmatig een server te kiezen.

Port forwarding

Perfect Privacy VPN biedt ook port forwarding aan. Port forwarding wordt meestal gebruikt om je snelheid te optimaliseren voor bepaalde games of P2P-software zoals torrent clients. Ook kun je hiermee toegang krijgen tot je computer als je zelf op een andere locatie bent. Zonder al te technisch te worden, laat port forwarding inkomende gegevens je NAT-firewall omzeilen.

Let erop dat browsen met open poorten je kan blootstellen aan verschillende aanvallen. Port forwarding is zeker een handige functie om te hebben, maar we raden aan om geen poorten te openen tenzij je weet wat je doet.

Perfect Privacy VPN software tabblad "IP and Ports"

Prijzen en betaalmogelijkheden

Perfect Privacy is niet alleen gevestigd in Zwitserland, maar werkt ook met een Zwitsers prijskaartje. De dienst behoort zeker niet tot de goedkoopste VPN’s die er zijn. Ook is de geld-terug-garantie van zeven dagen in onze ogen erg beperkt.

Perfect Privacy VPN biedt de volgende abonnementen:

  • Een maandabonnement: deze kost €12,99 per maand.
  • Een jaarabonnement: deze kost €9,99 per maand.
  • Een abonnement voor twee jaar: deze kost €8,95 per maand.

Perfect Privacy VPN prijzen

Je kunt op de volgende manier betalen:

  • PayPal
  • Bitcoin
  • Stripe: dit omvat MasterCard, VISA, Google Pay, Apple Pay en UnionPay
  • Meer dan 50 betaalmethodes via Paymentwall (creditcards, Giropay, Sofort, iDeal, etc. afhankelijk van je land)

Er is geen gratis versie van Perfect Privacy. Als een soort proefperiode kun je de geld-terug-garantie van zeven dagen gebruiken.

Klantenservice

Bij het beoordelen van de klantenservice kijken we naar de volgende aspecten:

  • De kwaliteit van de kennisbank op de website
  • De beschikbaarheid van verschillende manieren van communicatie (e-mail, live chat, telefoon)
  • De reactietijd en deskundigheid van het team.

Perfect Privacy heeft een enorme hoeveelheid nuttige informatie op zijn website. Er zijn verschillende installatiegidsen, FAQ’s en handleidingen voor het oplossen van problemen. Je kunt de meeste problemen die je tegenkomt oplossen met informatie die op de website te vinden is.

Helaas is de communicatie met de klantenservice niet optimaal. Als je hulp nodig hebt, kun je terecht bij het ticketsysteem. Verder kun je de dienst benaderen via een contactformulier en via e-mail. Perfect Privacy VPN heeft geen live chat.

De klantenservice is net als de website en de app alleen in het Engels en Duits beschikbaar. Wij benaderden de klantenservice via het ticketsysteem en kregen een dag later een duidelijk, volledig en nuttig antwoord. Hoewel de support van Perfect Privacy VPN wat ons betreft wat verbetering kan gebruiken – vooral in de vorm van een live chat – is de ondersteuning voldoende om je te helpen bij problemen.

Servernetwerk Perfect Privacy

Scorebalk die de score "6/10" laat zien

Hoe groter het servernetwerk van een VPN-provider, hoe beter. Als je meer serverlocaties hebt, kun je vaak censuur beter omzeilen en geografisch beperkte diensten unblocken. Ook voorkomt dit drukbezette servers en vertraging als er veel gebruikers op dezelfde server zijn. Met meer servers zou je dus een hogere snelheid kunnen halen. We geven Perfect Privacy een 6 voor het servernetwerk.

We concluderen het volgende:

  • Perfect Privacy VPN heeft 50+ servers in 26 landen.
  • We kunnen geen andere Netflixbibliotheken unblocken met Perfect Privacy VPN.
  • Torrenting werkt prima en de servers ondersteunen P2P-verkeer.
  • Perfect Privacy biedt geen dedicated IP-adressen.

Aantal servers en locaties

Het servernetwerk van Perfect Privacy VPN is erg bescheiden. Er zijn slechts 50+ servers in 26 landen. Ter vergelijking: CyberGhost heeft een netwerk van 9000+ servers in 90+ landen. Perfect Privacy heeft servers in de volgende landen:

WerelddeelLanden
EuropaDenemarken, Duitsland, Frankrijk, IJsland, Italië, Letland, Nederland, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Roemenië, Rusland, Servië, Spanje, Tsjechië, Verenigd Koninkrijk, Zweden, Zwitserland
AziëChina, Israël, Japan, Singapore, Turkije
AmerikaCanada, de Verenigde Staten
OceaniëAustralië

Op de website kun je de totale bandbreedte, evenals de drukte op de servers, zien. In de app kun je de servers sorteren op naam, ping, hoeveelheid verkeer of land.

Dedicated IP-adres

Perfect Privacy VPN biedt geen dedicated IP-adressen aan. Naar eigen zeggen worden de IP-adressen van de servers door alle klanten gebruikt om de anonimiteit van de klanten te vergroten. Je deelt je toegewezen IP-adres dus met honderden andere gebruikers op hetzelfde moment. Op deze manier verdwijn je als het ware tussen de anderen en ben je anoniemer. Wil je wel graag een VPN die een dedicated IP aanbiedt? Dan verwijzen we je naar NordVPN. Bekijk de NordVPN-review voor meer informatie.

Perfect Privacy VPN en Netflix

Wij hebben Perfect Privacy VPN getest met Netflix en konden wel streamen, maar helaas geen Netflix-bibliotheken unblocken. We kregen met de VPN aan niet eens toegang tot het Netflix-aanbod van ons eigen land. Netflix blokkeerde ons niet, maar we kregen simpelweg alleen het internationale aanbod te zien en dus geen specifieke bibliotheken. We konden dus niet de Amerikaanse Netflix bereiken vanuit Nederland, of het aanbod aan films en series op de Britse Netflix bekijken.

Ook als we de stealth-functie inschakelden, waarmee we ons VPN-verkeer verborgen voor Netflix, kregen we geen toegang tot andere bibliotheken. Perfect Privacy VPN is dus niet de beste VPN voor Netflix.

Perfect Privacy VPN en torrents

Anoniem P2P-downloaden is op bijna alle servers van Perfect Privacy toegestaan. De dienst is dus geschikt voor anoniem downloaden met torrents. We hebben torrenting getest en we konden dit probleemloos doen. Ook de snelheid van Perfect Privacy VPN is prima geschikt voor torrenting.

Op een aantal servers van Perfect Privacy is het verboden om torrents te downloaden. Momenteel gaat het om servers in Frankrijk, de VS en Australië. Je kunt op de website vinden om welke servers het precies gaat. Volgens Perfect Privacy heeft het blokkeren van P2P-verkeer te maken met strenge regulaties in de betreffende landen. De dienst geeft aan geen problemen te hebben met torrenting op de andere servers.

Conclusie: onze ervaring met Perfect Privacy VPN

Perfect Privacy VPN is eenvoudig te installeren, maar de apps zijn niet bepaald beginnersvriendelijk. Bovendien is het servernetwerk van de VPN redelijk klein. Hoewel het bedrijf achter Perfect Privacy VPN veel geavanceerde functies voor je veiligheid en gebruiksgemak biedt, kon er wat ons betreft meer aandacht worden besteed aan de uitstraling en basisfuncties, zoals een simpele kill switch.

De geavanceerde functies zijn wel fijn voor power users. Vooral qua beveiliging is Perfect Privacy een goede VPN. De dienst gebruikt uitstekende encryptie, biedt proxy-verbindingen en houdt niet onnodig logs bij.

Perfect Privacy VPN is een goede VPN die helaas erg duur is. Om deze redenen kan de VPN wat ons betreft niet concurreren met de beste VPN’s op de markt. De prijs-kwaliteitverhouding is namelijk niet optimaal. Wel zien we potentie in de VPN-dienst en hopen we op verbetering van een aantal punten in de toekomst.

Perfect Privacy VPN review: veelgestelde vragen

Heb je nog vragen over Perfect Privacy VPN? Klik op onderstaande vragen om het antwoord te zien.

Ja, Perfect Privacy VPN richt zich erg op de privacy en veiligheid van de gebruiker. Er zijn verschillende veiligheidsfuncties en ook in het privacybeleid toont de dienst veel respect voor de anonimiteit van de gebruiker. Je leest meer over deze VPN-provider in onze Perfect Privacy VPN-review.

Perfect Privacy VPN is gevestigd in Zwitserland, wat een van de beste locaties voor een VPN-dienst is. Er is geen verplichte gegevensbewaring, en het land houdt zich aan de AVG en verschillende andere wetten die de privacy van gebruikers beschermen. In onze review over Perfect Privacy VPN gaan we hier gedetailleerder op in.

Nee, Perfect Privacy VPN is niet gratis, integendeel: de VPN is best prijzig te noemen. Er is een geld-terug-garantie van zeven dagen, waarmee je de dienst eerst kunt uitproberen. Als je echter op zoek bent naar een goedkope VPN, raden we je aan er eentje te kiezen uit onze lijst van beste goedkope VPN’s.

Nee, Perfect Privacy biedt helaas geen dedicated IP-adressen aan. Wil je deze mogelijkheid toch graag hebben? Dan verwijzen we je naar NordVPN. Neem een kijkje in onze NordVPN-review voor meer informatie over deze provider.

We konden met Perfect Privacy VPN Netflix kijken, maar kregen alleen het internationale aanbod te zien. Specifieke Netflixbibliotheken, zoals het Amerikaanse Netflix-aanbod, konden we niet bereiken. Hoewel Netflix ons dus niet blokkeerde, kregen we geen toegang tot de vele bibliotheken die Netflix wereldwijd heeft.

Persoonlijke meningen experts VPNgids.nl

“Goede VPN voor power users, maar duur en lastig voor beginners.”
Onze score
7.0
Emi van de Ven
Emi van de Ven
Perfect Privacy is wat mij betreft een prima VPN. Aangezien ik veel verschillende VPN's heb getest, kan ik mijn weg door de VPN client vinden. Ik kan me voorstellen dat dit voor de beginnende VPN-gebruiker een ander verhaal is. Voor beginners kan het bij Perfect Privacy VPN al ingewikkeld zijn om van server te wisselen. Daarom raad ik deze VPN alleen aan voor gevorderde gebruikers. Toch is ook hier een kanttekening te plaatsen: Perfect Privacy is erg duur. Alle functies die de dienst biedt - en meer - vind je ook bij goedkopere providers zoals NordVPN. Maak voor jezelf dus de afweging of de voordelen van Perfect Privacy VPN het hoge prijskaartje waard zijn.
Perfect Privacy is wat mij betreft een prima VPN. Aangezien ik veel verschillende VPN's heb getest, kan ik mijn weg door de VPN client vinden. Ik kan me voorstellen dat dit voor de beginnende VPN-gebruiker een ander verhaal is. Voor beginners kan het bij Perfect Privacy VPN al ingewikkeld zijn om van server te wisselen. Daarom raad ik deze VPN alleen aan voor gevorderde gebruikers. Toch is ook hier een kanttekening te plaatsen: Perfect Privacy is erg duur. Alle functies die de dienst biedt - en meer - vind je ook bij goedkopere providers zoals NordVPN. Maak voor jezelf dus de afweging of de voordelen van Perfect Privacy VPN het hoge prijskaartje waard zijn.
Bezoek Perfect Privacy VPN