AirVPN PNG Logo

AirVPN Review 2022

Update: 11 juli 2022
Hoogtepunten
  • Zeer transparante VPN provider
  • Geen logs
  • Niet de meest geschikte vpn voor beginners
Score
7.9

Onze AirVPN score

  • Snelheid
    7.5
  • Veiligheid
    9.5
  • Gebruiksgemak
    7.0
  • Servers
    7.5

AirVPN Review (2022) – Onbeperkte data en geen logs

“The air to breathe the real Internet.” Dat is de slogan van AirVPN. Deze dienst van Italiaanse origine wordt gerund door activisten en hacktivisten om netneutraliteit en privacy te beschermen en censuur tegen te gaan.

Het hoofdkantoor zit echter in Italië, lid van de 14 eyes alliantie. Hoe goed beschermt AirVPN je privacy dus? En werkt de dienst eigenlijk met streamingdiensten, zoals Netflix? Wij zochten het voor je uit.

AirVPN review: in het kort

AirVPN is een veilige, op privacy en internetvrijheid gerichte VPN-aanbieder. Je kunt de VPN anoniem kopen via de overzichtelijke website en direct veilig het internet op gaan.

Het heeft sterke encryptieprotocollen, haalt behoorlijke snelheden en heeft een transparant privacybeleid. Je kunt anoniem een account kopen en ervoor betalen met cryptocurrency. Met AirVPN kun je je favoriete Netflix-shows streamen. Het garandeert helaas geen toegang tot verschillende Netflix-bibliotheken. Ook is het mogelijk om zonder problemen torrents te downloaden.

Qua uiterlijk zien de AirVPN webpagina en interface er een beetje gedateerd uit. Bovendien is de aanpak van de provider technisch en minder uitnodigend dan bij andere providers. Dit doet afbreuk aan de gebruiksvriendelijkheid, maar biedt goede mogelijkheden voor persoonlijke aanpassing. Je kunt veel instellingen zelf beheren.

Al met al is AirVPN een goede provider voor een meer ervaren VPN-gebruiker. Ben je een beginner, dan raden we aan om een andere VPN te kiezen, zoals Surfshark.

Alle plus- en minpunten vind je in de tabel hieronder.

PluspuntenMinpunten
Behoudt zijn snelheid goed met Nederlandse serversHeeft een relatief klein servernetwerk
Werkt met OpenVPN en WireGuardGeen 24/7 live chat
Strikt ‘no log’-beleidDe applicatie is niet ideaal voor beginners
Mogelijk om anoniem een abonnement af te sluitenWebsite en applicatie niet in het Nederlands beschikbaar
De provider stelt strikte eisen aan zijn serversWerkt niet met Netflix USA
Torrenting wordt ondersteund

Specificaties AirVPN
Besturingssysteem
  • Android
  • ,
  • Windows
  • ,
  • Mac
  • ,
  • iOS
  • ,
  • Linux
Gelijktijdige verbindingen
  • 5
Torrents
  • Torrents toegestaan
Netflix
  • Werkt met Netflix
Logbeleid
  • Zero logs
Protocollen
  • OpenVPN
  • ,
  • Wireguard
Betaalmethoden
  • iDeal
  • ,
  • PayPal
  • ,
  • Creditcard
  • ,
  • Bitcoin
Geld-terug-garantie
  • Ja
Werkt ook met
  • Netflix
  • HBO
  • Apple
  • Android
  • Windows
  • Torrent
  • Gaming
  • Disney+

Snelheid van AirVPN

Omdat AirVPN erg transparant is over zijn services is er ten alle tijden de mogelijkheid om te checken wat de verbindingssnelheid van verschillende servers is. Mocht de snelheid onverhoopt tegenvallen of significant droppen, dan maak je hier gemakkelijk een melding van bij AirVPN. Gebruikersinput wordt dus op een handige manier ingezet om de kwaliteit en service te verbeteren.

Andere conclusies die we kunnen trekken over de snelheid van AirVPN zijn:

  • Wanneer we verbinding maken met een Nederlandse server, behouden we onze snelheid goed.
  • De downloadsnelheid daalde met bijna 75% bij verbinding met Amerikaanse servers.
  • We merkten nauwelijks dat we verbonden waren met een VPN tijdens het dagelijks gebruik.

Speedtests

Om een objectief beeld te krijgen van AirVPN’s snelheid, hebben we enkele metingen uitgevoerd via speedtest.net. We voerden eerst een meting uit zonder VPN-verbinding om als ijkpunt te gebruiken.

Verbindingssnelheid hangt af van meerdere factoren. Enkele hiervan zijn waar je je bevindt ten opzichte van de server en of je via wifi verbonden bent met je router. Je eigen meetresultaten kunnen daardoor afwijken van de onze.

ServerDownloadsnelheid (Mb/s)Uploadsnelheid (Mb/s)Ping (MS)
Geen VPN393,7293,97
Snelste server689,5190,53
Nederlandse server578,891,05
Duitsland (Frankfurt)1285,6690,19
Engelse server (London)2085,7737,66
Amerikaanse server Oostkust (New York)9225,2488,05
Amerikaanse server Westkust (Los Angeles)18621,7178,12
Canada (Montreal)10442,8389,28
Brazilië (Sao Paulo)19159,9646,81
Japan (Tokio)22159,0379,97

Zoals je ziet behoudt de verbinding zijn downloadsnelheid goed, wanneer we verbonden waren met een Nederlandse server. De Amerikaanse servers boden nog steeds voldoende snelheid. Deze daalde met bijna  75% ten opzichte van onze nulmeting.

Snelheid in alledaags gebruik

We hebben AirVPN uiteraard ook zelf gebruikt. Terwijl we verbonden waren met een server in Nederland, konden we gewoon op het internet surfen. We hadden geen last van lange laadtijden bij YouTube-filmpjes en ook webpagina’s laadden direct. Hetzelfde geldt voor onze verbinding via diverse Amerikaanse servers.

Zelfs terwijl we bestanden aan het downloaden waren, haperde de internetverbinding via AirVPN niet. We merkten alleen dat de computer iets harder moest werken om koel te blijven. Voor dagelijks gebruik is deze VPN dus zeker geschikt.

Hoe veilig is AirVPN?

Veiligheid is een belangrijke factor bij het testen van een VPN. De dienst moet je internetgebruik immers anonimiseren en versleutelen. Als dit niet werkt, kun je net zo goed géén VPN gebruiken.

Onze belangrijkste bevindingen van AirVPN zijn:

  • AirVPN werkt met OpenVPN en heeft de eerste grote stappen naar WireGuard gezet.
  • De provider heeft een strikt ‘no log’-beleid.
  • AirVPN heeft een kill switch
  • Je kunt geheel anoniem een abonnement afsluiten met cryptocurrency.

Protocollen

AirVPN maakt gebruik van OpenVPN. Dit is een veelgebruikt VPN-protocol dat als zeer veilig wordt beschouwd. Voor hun encryptiecijfer biedt AirVPN 4096-bit DH en RSA sleutels, AES-250-GCM, of CHACHA20-POLY1305, die allemaal solide zijn. Bovendien wordt de her-keying elke 60 minuten uitgevoerd. U kunt deze waarde aanpassen als u wilt.

Ze ondersteunen ook OpenVPN over SSH, OpenVPN over SSL, en OpenVPN over Tor. Deze protocollen bieden weerstand tegen zelfs de strengste censuurmetingen. AirVPN heeft zijn eigen OpenVPN-client ontwikkeld die ze liefkozend ‘Eddie’ hebben genoemd.

In oktober 2021 kondigde AirVPN aan dat ze ook een bètaversie van hun VPN hebben ontwikkeld die draait op het WireGuard-protocol. Deze versie heeft speciale apps die volledig op WireGuard draaien.

Zowel Eddie/OpenVPN als WireGuard zijn beschikbaar voor Windows, MacOS, Linux, iOS en Android.

Privacy en logbeleid

AirVPN zegt in het privacybeleid dat zijn servers en software over het algemeen geen persoonlijke gegevens verzamelen. De enige uitzondering hierop is je e-mailadres, áls je een echte gebruikt. De provider beveelt zelf aan een anoniem e-mailadres te gebruiken om je privacy te beschermen.

Bovendien heeft AirVPN een ‘no log’-beleid. De provider gaat zelfs zo ver als te zeggen dat druk vanuit private bedrijven om jouw data te verkrijgen illegaal is.

Uiteraard heeft de dienst wat informatie nodig om de verbinding tot stand te brengen. Deze gegevens worden echter alleen door automatische systemen op het RAM-geheugen opgeslagen. Er worden dus geen activiteiten-logs, IP-adressen of andere gegevens van gebruikers bijgehouden of bewaard.

Kill switch

AirVPN heeft bovendien een ingebouwde kill switch. Deze optie houdt jouw gegevens privé en veilig, zelfs als jouw VPN plotseling kort weg valt. Je activeert de kill switch door in de app op ‘Activate Network Lock‘ te klikken.

AirVPN client kill switch

Welke gegevens heeft AirVPN van je nodig?

Wanneer je een account aanmaakt bij AirVPN, moet je een gebruikersnaam, e-mailadres en wachtwoord invoeren. De provider meldt hier echter over: “Een echt e-mailadres is NIET verplicht. Je kunt een random string invoeren“. In andere woorden, je hoeft geen e-mailadres op te geven als je dit niet wilt.

Als je betaalt via PayPal, creditcard en Amazon Pay, geef je meer informatie over jezelf prijs. Deze informatie wordt echter verwerkt door het betaalsysteem, niet door AirVPN. De provider krijgt jouw betaalgegevens dus niet in handen.

Bovendien is het mogelijk om met diverse cryptocurrency’s te betalen. Hierdoor kun je geheel anoniem de VPN aanschaffen.

Gebruiksvriendelijkheid van AirVPN

Een VPN kan nog zo veilig en snel zijn. Als je niet weet hoe je de app gebruikt, kun je nog niet veilig het internet op. Daarom is gebruiksvriendelijkheid een belangrijk aspect van onze VPN-reviews.

Over AirVPN kunnen we het volgende zeggen:

  • AirVPN heeft een overzichtelijke website en een actief gebruikersforum.
  • De klantenservice reageert relatief snel, maar heeft geen 24/7 live chat.
  • Het installatieproces is niet zo eenvoudig en rechttoe rechtaan als bij de meeste andere premium VPN-diensten.
  • AirVPN biedt veel verschillende abonnementen aan en staat verschillende (anonieme) betaalmethodes toe.
  • De app heeft veel zelf in te stellen functies. Dit voelt voor nieuwe gebruikers wat overweldigend.

AirVPN’s website en installatieproces

AirVPN heeft een erge no-nonsense website die alleen in het Engels beschikbaar is en geeft een technische indruk. De homepage is minder overzichtelijk vergeleken met andere VPN-providers. De menubalk toont echter wel duidelijk alle features van de VPN-dienst. Je vindt hier ook de verschillende abonnementen die de provider aanbiedt en op welke besturingssystemen de apps beschikbaar zijn.

AirVPN website

Als je naar beneden scrollt, vind je de VPN-functies in verticale kolommen. Je kunt ook de verschillende abonnementen vinden, evenals de besturingssystemen waarop de apps draaien.

AirVPN biedt applicaties voor een breed scala aan besturingssystemen, waaronder Windows, Linux, Mac, Android en iOS. Bovendien kun je de VPN rechtstreeks op je router installeren. AirVPN is ook compatibel met andere technologieën, zoals de Tor-browser.

AirVPN ondersteunde besturingssystemen

Wij hebben de software (Eddie) gedownload op een Windows computer. Hoe je dit doet, laten we stap voor stap zien:

  1. Kies een van de abonnementen op de officiële website van AirVPN.
  2. Kies een gebruikersnaam en wachtwoord. Voeg vervolgens een e-mailadres toe. Tip: je kunt ook een anoniem e-mailadres invoeren.
  3. Selecteer een betalingsoptie en doorloop het betaalproces. Kies voor crypto als je een anoniem account aan wilt maken.
  4. AirVPN betaalopties bij afrekenen
  5. Download de Eddie client die past bij jouw besturingssysteem. Eddie is de interface waarop AirVPN draait. Onze download was bijvoorbeeld geschikt voor Windows 10, 64-bit.
  6. AirVPN client download Eddie
  7. Open het gedownloade bestand en doorloop het installatieproces.
  8. Log in met je e-mailadres of gebruikersnaam die je hebt aangemaakt bij het afsluiten van je abonnement.
  9. AirVPN client connect
  10. Klik op ‘Connect to a recommended server‘ om direct verbonden te worden met een VPN-server. Je kunt ook zelf een server kiezen in het de ‘Servers‘-tab.

Optioneel: Je hebt ook de optie de software te gebruiken zonder de client te gebruiken. Dit is echter alleen voor de meer ervaren VPN-gebruikers relevant.

Als je dit wilt doen, kun je bovenstaande stappen volgen tot stap 5. Kies dan, in plaats van Eddie te downloaden, voor OpenVPN GUI of OpenVPN Prompt/Terminal en stel van daaruit de VPN in.

Additionele installatiemethoden AirVPN

Het installatieproces is complexer dan bij andere VPN-aanbieders. Dit komt deels omdat AirVPN veel verschillende opties en functies biedt. Toch zou dit proces voor een beginnende VPN-gebruiker behoorlijk omslachtig zijn.

Uitstraling en gebruiksgemak van de AirVPN software

De Eddie-app van AirVPN is simpel vormgegeven, maar geeft je heel veel opties. Helaas is het uiterlijk van de interface niet het meest uitnodigende. In vergelijking met de strakke ontwerpen van NordVPN of Surfshark, ziet AirVPN er nogal basic uit. Gelukkig kun je handig navigeren via het menu op de website.

Niet alleen krijg je inzicht in alle servers en snelheden van je verbinding, je kunt erg veel zelf instellen. Dit doe je door op het instellingen-knopje linksonder in beeld te klikken.

AirVPN client met "Instellingen" uitgelicht

We raden je aan niet zelf de instellingen te veranderen als je niet bekend bent met VPN-software. De default settings beveiligen je internetverbinding al meer dan voldoende. Als je voldoende technische kennis hebt en graag sleutelt aan de opties, dan biedt AirVPN het perfecte platform hiervoor.

AirVPN Settings scherm

Prijzen en betaalmethode

AirVPN heeft een uitgebreid aantal abonnementen om uit te kiezen. In al deze plannen zijn alle features van AirVPN inbegrepen en maak je verbinding met wel vijf devices tegelijkertijd. De prijzen veranderen alleen op basis van het aantal maanden dat je abonnement duurt. De abonnementen die de provider aanbiedt zie je in onderstaande foto.

AirVPN Prijzen en abonnementen

Het is bovendien mogelijk een gratis proefperiode aan te vragen. Hiervoor moet je het contactformulier op de website invullen.

Als je direct een abonnement wilt afsluiten, kan dat al vanaf 2,75 euro per maand. Je kunt bovendien op veel manieren betalen:

  • PayPal
  • Creditcards
  • Amazon Pay
  • Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Dash, Doge, Monero

Zoals je ziet is het mogelijk om je VPN geheel anoniem te kopen door middel van verschillende cryptocurrency’s.

AirVPN ondersteunde betaalmethoden

Klantenservice

De klantenservice van AirVPN is makkelijk te bereiken via de website airVPN.org. Je stuurt hier gewoon een berichtje via het contactformulier en krijgt zo snel mogelijk reactie. Wij hadden al binnen een halfuur reactie op onze vraag.

Helaas heeft AirVPN geen live chat. Dit is een bewuste keuze vanuit de provider. Deze wil immers alles zelf in de hand houden en geen klantgegevens moeten delen met derden. Hierom hebben ze geen externe klantenservicemedewerkers die constant beschikbaar zijn voor vragen.

Wel heeft het een FAQ-sectie en een ‘Community’-tab. Hier zijn altijd wel andere gebruikers en VPN-enthousiastelingen om mee te discussiëren. Dus zelfs wanneer de helpdeskmedewerkers van de provider even niet online zijn, is er een grote kans dat iemand anders je wel kan helpen.

AirVPN Forum

Servernetwerk van AirVPN

Wanneer een VPN-dienst veel servers heeft in veel verschillende landen, is het voor de gebruiker gemakkelijker om online censuur te omzeilen. Ook krijg je toegang tot meer locatiespecifieke content. Zonder server in Nederland, krijg je bijvoorbeeld geen toegang tot Uitzending Gemist vanuit het buitenland.

Over AirVPN’s servernetwerk kunnen wij het volgende concluderen:

  • AirVPN heeft een relatief klein, maar prima servernetwerk.
  • De provider stelt strikte eisen aan de beveiliging en privacy van zijn servers.
  • Je kunt een dedicated IP-adres krijgen als je contact opneemt met AirVPN voor een aangepast abonnement.
  • Je kunt zelf servers voordragen ten behoeve van het omzeilen van geoblokkades.

Aantal servers en locaties

AirVPN heeft bijna 250 servers verspreid over 22 landen. Daarnaast heeft de provider acht interne servers die het alleen gebruikt voor double-hop. Deze extra servers staan in Australië, Duitsland, Frankrijk, Italië, Nederland, Verenigd Koninkrijk, Verenigde Staten en Zweden.

Een volledig overzicht van serverlanden vind je in de tabel hieronder.

WerelddeelLanden
AziëJapan, Nieuw-Zeeland, Singapore
EuropaBelgië, Bulgarije, Duitsland, Estland, Letland, Nederland, Noorwegen, Oekraïne, Oostenrijk, Roemenië, Servië, Spanje, Tsjechië, Verenigd Koninkrijk, Zweden
Noord-AmerikaCanada, Verenigde Staten
Zuid-AmerikaBrazilië

Het servernetwerk van AirVPN is dus niet zo uitgebreid als de grote namen in de VPN-wereld, zoals PIA. De provider zegt dat dit een bewuste keuze is. Het voegt geen serverlocaties toe om gewoon “een vlaggetje meer toe te voegen”.

In plaats daarvan moeten al hun servers voldoen aan een aantal strenge voorwaarden als het gaat om privacy, bandbreedte, peering (gegevensuitwisseling tussen internet service providers), netneutraliteit en gebruiksbeleid.

Ook maakt AirVPN het je gemakkelijk om inzicht te krijgen in de servers die het gebruikt. Onder het ‘Servers’-tabblad zie je direct welke servers online zijn, hoe snel de verbindingen zijn en of er eventueel problemen zijn met een specifieke server.

Hoewel dit dashboard op het eerste gezicht een beetje verwarrend en overweldigend kan zijn, geeft het wel een gedetailleerd overzicht van wat er precies gebeurt met de servers van AirVPN.

AirVPN Serverpagina

Dedicated IP-adres

AirVPN maakt standaard gebruik van gedeelde IP-adressen, wat betekent dat het exit IP-adres van elke server wordt gedeeld door iedereen die met die server is verbonden. Als je jouw eigen statische IP wilt, kun je dit aanvragen als onderdeel van een aangepast abonnement. Om dit te regelen, moet je rechtstreeks contact opnemen met AirVPN. Ze geven niet aan wat zo’n aangepast abonnement precies inhoudt.

Met zo’n dedicated IP-adres krijg je een onveranderlijk IP-adres dat alleen jij kunt gebruiken. Er zijn enkele voordelen aan het hebben van een dedicated IP-adres, maar ook enkele nadelen. Het belangrijkste nadeel is dat het je privacy vermindert.

Zelf nieuwe servers voorstellen

Het is mogelijk nieuwe servers voor te stellen aan de provider. AirVPN test de server dan uit om ervoor te zorgen dat deze aan zijn hoge standaarden voldoet. Het datacentrum moet voldoen aan AirVPN’s eisen rondom privacy, bandwijdte, bezoek, gegevensuitwisseling, net neutrality en gebruiksbeleid.

Als je echter specifiek toegang nodig hebt tot een server in een bepaald land, kun je dit aan AirVPN vragen. De provider zegt dat servers die alleen bedoeld zijn om geoblokkades te omzeilen, niet hoeven te voldoen aan alle rigoureuze eisen. De dienst zal deze servers individueel beoordelen.

Mogelijkheden van AirVPN

VPN’s willen zich natuurlijk onderscheiden van de concurrentie. AirVPN doet dit door zijn strikte focus op privacy en internetvrijheid. Dit lukt de provider ook erg goed. Bovendien is het echt een community-based VPN, waarbij gebruikersinput gewaardeerd wordt.

Voor een doorsnee gebruiker is het echter ook belangrijk dat de VPN werkt met Netflix en dat je er anoniem en veilig bestanden mee kunt downloaden. Hoe goed werkt AirVPN hiervoor? Dit zijn onze conclusies:

  • Netflix werkt niet altijd met AirVPN: het werkte goed voor een lokale server, maar AirVPN gaf ons geen toegang tot Netflix USA.
  • Torrenting is mogelijk, hoewel het enigszins traag is.

AirVPN en Netflix

Eerst probeerden we te Netflixen via een Nederlandse server. De films en series die wij keken hadden optimale kwaliteit, terwijl we verbonden waren met AirVPN. Bovendien hoefden we niet te wachten tot afleveringen werden geladen.

Wanneer we probeerden via een Amerikaanse server toegang te krijgen tot Netflix, lukte dit helaas niet. We hebben meerdere servers geprobeerd en telkens lukte dit helaas niet. AirVPN claimt sowieso niet dat Netflix zou moeten werken met deze dienst.

AirVPN en torrenting

Torrenting is mogelijk via AirVPN. Je krijgt zelfs toegang tot The Pirate Bay, ondanks dat veel Nederlandse internetproviders deze website blokkeren. Het downloaden van bestanden verliep wat trager dan met andere VPN-diensten, maar AirVPN werkt verder erg prettig met torrenting.

Uiteraard moet je je wel aan de wet houden, ook wanneer je een VPN gebruikt. Zorg er dus voor dat de torrents die je downloadt altijd legaal zijn.

Conclusie: onze ervaring met AirVPN

AirVPN is een erg veilige en op privacy gerichte VPN-provider. Ondanks dat het hoofdkantoor in een 14 eyes land staat, is het strikt in het niet bijhouden van logs.

AirVPN ondersteunt het OpenVPN-protocol en een bètaversie van WireGuard. We behaalden fatsoenlijke snelheden tijdens het browsen en streamen. Lokale servers presteerden duidelijk beter dan servers op afstand.

Qua uiterlijk zijn de AirVPN-website en -interface niet bijzonder flitsend. AirVPN is een technologie-georiënteerde provider die een applicatie biedt met veel aanpasbare functies biedt.

Deze functies kunnen voor een beginnend VPN-gebruiker overweldigend  zijn. Voor de doorgewinterde VPN-gebruiker is AirVPN echter een erg goede optie. Zeker gezien de community die het heeft opgebouwd op het forum van de website.

AirVPN review: veelgestelde vragen

Wil je snel antwoord op je vraag? Klik dan op je vraag in onze FAQ om het antwoord te zien.

Ja, AirVPN is een erg veilige en anonieme VPN-provider. Het biedt sterke encryptieprotocollen en heeft een strikt ‘no log’-beleid.

We kregen gewoon toegang tot Netflix Nederland vanuit Nederland, wanneer we verbonden waren met een AirVPN server. Toegang tot de Amerikaanse Netflix kregen we echter niet.

Als je een VPN speciaal voor Netflix wilt gebruiken, kun je beter de de lijst van providers die het beste werken met Netflix raadplegen.

Ja, je kunt anoniem torrents downloaden met AirVPN. De provider ondersteunt P2P en geeft je toegang tot alle grote torrenting websites.

Let er natuurlijk wel op dat je alleen legale torrents downloadt.

AirVPN biedt geen gratis service. Je hebt wel al een abonnement vanaf €2,75 per maand. Of probeer de provider enkele dagen voor slechts twee euro.

Gratis VPN’s hebben vaak nadelen. Als je echter op zoek bent naar een veilige gratis VPN, kijk dan eens naar onze beste gratis VPN-providers.

AirVPN biedt meerdere abonnementen aan. Bij alle abonnementen krijg je toegang tot alle features en verbind je met 5 apparaten tegelijkertijd.

Het voordeligst ben je uit met het driejarig abonnement. Je betaalt hiervoor slechts 2,75 euro per maand.

Lees onze volledige AirVPN review om alle abonnementsprijzen te zien.

Persoonlijke meningen experts VPNgids.nl

“AirVPN is ideaal voor de doorgewinterde VPN-gebruiker”
Onze score
7.9
1
Reacties
Plaats een reactie
  1. In mijn ogen een prima VPN-provider. De focus op OpenVPN is volgens mij een voordeel: ik genereer een keer een paar .ovpn files (voor verschillende landen) en die files kan ik gebruiken op al mijn systemen (Ubuntu op mijn PC’s, Android op mijn tablets en Debian op mijn Raspberry’s). Helaas heb ik momenteel geen routers waarop OpenVPN draait, anders zou ik daar ook OpenVPN op kunnen draaien. De prijs is zeer redelijk, snelheid voor mij voldoende (30MB/sec). Helaas werkt de BBC plugin op Kodi niet.

Een reactie plaatsen

Bezoek AirVPN