VPNArea Logo

VPNArea Review 2022

Update: 8 september 2022
Hoogtepunten
  • Uitstekend privacybeleid
  • Werkt voor de Amerikaanse Netflix
  • Verbinding kan wegvallen
Score
8.0

Onze VPNArea score

  • Snelheid
    7.5
  • Veiligheid
    9.0
  • Gebruiksgemak
    7.5
  • Servers
    8.0

VPNArea review (2022): prima VPN met oog voor de klant

VPNArea is opgericht in 2012 en valt onder het bedrijf Offshore Security LTD. Dit bedrijf staat geregistreerd in Bulgarije, maar VPNArea heeft zijn servers opgesteld in Zwitserland. Beide landen vallen niet onder de 5-, 9- of 14-eyes alliantie, waardoor je data relatief veilig is. Bovendien dient het bedrijf zich te houden aan de AVG.

In zijn privacybeleid zegt VPNArea een strikt ‘no log’-beleid te hanteren. De dienst geeft zelf aan dat je een vals e-mailadres mag opgeven, waardoor je geen persoonlijke data hoeft prijs te geven. Bovendien kun je de VPN op acht apparaten tegelijk gebruiken, en mag je zelfs je account delen met anderen.

VPNArea lijkt erg sympathiek voor zijn gebruikers te zijn. We hebben onderzocht hoe gebruiksvriendelijk deze VPN daadwerkelijk is. Voor onze uitgebreide review keken we naar de veiligheid, het gebruiksgemak, de snelheid en het servernetwerk van VPNArea.

VPNArea review in het kort

PluspuntenMinpunten
Uitstekend privacybeleidVerbinding valt vaak weg
Veel P2P-serversWeinig protocollen
Unblockt de Amerikaanse NetflixGeen snelle uitlogknop
Op 8 apparaten tegelijk te gebruikenNederlandse Netflix niet te bekijken
Delen van account is toegestaanVeel CAPTCHA’s bij normaal browsen
Eenvoudig te installeren
Overzichtelijke interface
Fijne klantenservice
Erg voordelige dedicated IP

We zijn relatief tevreden over VPNArea. Je data is veilig bij de VPN-dienst en vooral het privacybeleid is erg gunstig. VPNArea heeft een ‘no log’-beleid en slaat geen gebruiksgegevens op. Voor het aanmaken van een account heb je alleen een e-mailadres nodig. VPNArea geeft zelf aan dat je een valse e-mail mag opgeven en dat dit niet wordt geverifieerd. Zo hoef je dus geen persoonsgegevens aan de dienst te overhandigen. En wat de VPN niet van je weet, kan het ook niet doorverkopen – extra veilig dus!

Je kunt de VPN op acht apparaten tegelijk gebruiken, wat redelijk veel is. Ter vergelijking: NordVPN, een van onze beste VPN’s, laat je zijn dienst op maximaal zes apparaten tegelijk gebruiken. Vaak is dit aantal zelfs nog minder. Bovendien geeft VPNArea aan dat je het account mag delen met anderen. Dit is erg uitzonderlijk en zijn we nog niet eerder bij een VPN tegengekomen.

Met speciale servers weet VPNArea de Amerikaanse Netflix te unblocken. Helaas is het niet mogelijk om het Nederlandse aanbod van Netflix met de dienst te kijken. Ook valt VPNArea in het dagelijks gebruik ietwat tegen. Er verschijnen veel CAPTCHA’s bij zoekopdrachten in Google, en de verbinding valt relatief vaak weg. Vooral dit laatste zien we als een sterk minpunt. Zeker als je aan het torrenten bent, of met gevoelige informatie bezig bent, kan dit een groot veiligheidsrisico zijn. Daarentegen heeft de dienst wel een ijzersterke kill switch.

Al met al komen we op een cijfer van 8,0 uit met onze review van VPNArea.

Specificaties VPNArea
Besturingssysteem
  • Android
  • ,
  • Windows
  • ,
  • Mac
  • ,
  • iOS
  • ,
  • Linux
Gelijktijdige verbindingen
  • 8
Torrents
  • Torrents toegestaan
Netflix
  • Werkt met Netflix
Logbeleid
  • Zero logs
Protocollen
  • OpenVPN
  • ,
  • IKEv2
Betaalmethoden
  • PayPal
  • ,
  • Creditcard
  • ,
  • Bitcoin
  • ,
  • UnionPay
  • ,
  • Alipay
  • ,
  • Cryptocurrency
Geld-terug-garantie
  • Ja
Werkt ook met
  • Netflix
  • Apple
  • Android
  • Windows
  • Torrent
  • Linux
  • Hide IP
  • Privacy

Snelheid – Hoe snel is VPNArea?

Als je een trage VPN-verbinding hebt, verlies je al snel interesse in de VPN. Een slechte connectie maakt het onmogelijk om fatsoenlijk te browsen, streamen, gamen en downloaden. We hebben de snelheid van VPNArea gemeten om te zien hoe de VPN op dit gebied presteert. We concluderen het volgende:

  • VPNArea heeft prima snelheden, maar dit wordt minder naarmate de server verder weg staat.
  • We merkten geen vertragingen op tijdens het alledaags gebruik.

Hoewel de servers ver weg mindere resultaten opleveren, geven we VPNArea mede door de prima snelheden in het dagelijks gebruik een 7,5 voor snelheid.

Speedtest resultaten VPNArea

We hebben speedtests gedaan, waarbij we de snelheid van verschillende VPN-servers vergeleken met de nulmeting – onze snelheid zonder VPN-verbinding. Ook hebben we gebrowset, gestreamd, gegamed en gedownload om de snelheid in het alledaags gebruik te beoordelen.

ServerDownloadsnelheid (Mb/s)Uploadsnelheid (Mb/s)Ping (MS)
Geen VPN94,2794,694
Snelste server89,8091,026
Nederlandse server90,7790,776
Duitse server (Frankfurt am Main)90,5890,6310
Engelse server (Londen)84,8191,0913
Amerikaanse server (New York)22,4690,33117
Australische server (Sydney)9,145,53293
Japanse server (Tokio)39,5151,63242

De snelheden van servers van VPNArea zijn over het algemeen hoog. Pas als de server een stuk verder weg staat, bijvoorbeeld in de Verenigde Staten of Australië, geven de speedtests duidelijk lagere snelheden aan. Dit is logisch, aangezien je internetverkeer via die server wordt omgeleid, en dus een grotere afstand moet afleggen.

We hebben VPNArea getest met het standaard protocol (OpenVPN UDP). Je kunt de instellingen naar keuze aanpassen, en andere servers selecteren. Hierdoor krijg je mogelijk andere snelheden.

Snelheid in alledaags gebruik

VPNArea heeft goede snelheden voor dagelijks gebruik. We konden ongestoord surfen op het web, streamen op YouTube en Netflix, torrents en andere grote bestanden downloaden, en gamen. We merkten geen vertragingen op – zelfs niet met servers die ver weg staan, zoals de Verenigde Staten. Dit weerspiegelt niet de resultaten van de speedtests, waar de Amerikaanse server duidelijk een lagere downloadsnelheid heeft. Zelfs bij het gamen merkten we geen verschil tussen een Nederlandse en een Amerikaanse server.

Ook bleven onze streams niet hangen of langer laden als we met de VPN verbonden waren. We zijn dus tevreden over de snelheden van VPNArea in het alledaags gebruik. Wel merkten we dat de verbinding redelijk vaak wegviel. Hier gaan we later in deze review dieper op in.

Waar we wel last van hadden, was dat we relatief vaak een CAPTCHA kregen (een test om te bepalen of je een menselijke gebruiker bent). Dit gebeurde bij het normale browsen, bijvoorbeeld als we zoekresultaten in Google invoerden.

VPNArea CAPTCHA melding op Google

Veiligheid – Hoe veilig is VPNArea?

Veiligheid is misschien wel het belangrijkste aspect in de beoordeling van een VPN. Je vertrouwt de dienst veel persoonlijke gegevens toe, zoals je IP-adres en browsegeschiedenis. Als je een onveilige VPN hebt, kunnen gevoelige gegevens zomaar op straat komen te liggen. We onderzochten de veiligheid van VPNArea. We waren met name erg tevreden over het logbeleid. In deze sectie gaan we hier verder op in.

In het kort concluderen we het volgende over de veiligheid van VPNArea:

  • De dienst gebruikt het OpenVPN- (en IKEv2-)protocol met 256-bit AES-encryptie.
  • VPNArea heeft een ijzersterk logbeleid en verzamelt geen persoonlijke informatie.
  • Er zijn meerdere opties beschikbaar wat betreft de kill switch.
  • Bij het aanmaken van een account is alleen een e-mailadres nodig, die niet eens hoeft te bestaan.
  • VPNArea heeft een Data Protection Officer aangesteld die ervoor zorgt dat jouw data professioneel wordt behandeld.

We geven VPNArea een 9 voor veiligheid, omdat de dienst erg zijn best doet om de privacy van de gebruiker te waarborgen.

Protocollen

VPNArea gebruikt 256-bit AES-encryptie. Dit is versleuteling van zeer hoge kwaliteit waar veel VPN-diensten gebruik van maken. Deze encryptie is bijna niet te kraken.

Verder maakt VPNArea gebruik van het OpenVPN-protocol. Zowel UDP als TCP worden ondersteund. VPNArea biedt ook het snellere IKEv2-protocol. Dit dien je via een andere manier te installeren, aangezien het protocol een complexe configuratie vereist om goed te functioneren. Voor het installeren van IKEv2 heeft VPNArea handleidingen op de website. Met IKEv2 zou je tot 99% van je internetsnelheid kunnen behalen terwijl je met de VPN verbonden bent.

Logbeleid en privacy

VPNArea heeft een helder privacybeleid, waarin het ‘no log’-beleid van de provider wordt benadrukt. De dienst zegt de volgende informatie van geregistreerde gebruikers te verzamelen:

  • Accountinformatie (e-mailadres)
  • Transactie ID bij betalingen
  • De gebruikersnaam die bij je dedicated IP hoort.

Hierbij zijn enige kanttekeningen te plaatsen. Het e-mailadres dat je bij registratie op moet geven, hoeft niet echt te zijn, stelt VPNArea in zijn privacybeleid. Je mag een vals of niet-bestaand e-mailadres opgeven. De dienst controleert dit niet en stuurt ook geen marketing e-mails. Je hebt alleen je e-mailadres nodig in het geval dat je je wachtwoord bent vergeten.

Het transactie ID dat je bij PayPal, Paymentwall en Coinbase betalingen moet opgeven, is nodig om terugbetalingen te verwerken. Je kunt deze informatie laten verwijderen.

Als je een dedicated IP koopt, slaat VPNArea op welke gebruikersnaam welk dedicated IP kocht. Ook deze informatie kun je laten verwijderen. De informatie wordt standaard verwijderd als het dedicated IP-adres naar een andere klant gaat.

Cookiebeleid

VPNArea verzamelt wel gegevens via cookies op de website. Het gaat hier om cookies om de website te laten functioneren, om het inlogproces te beheren en om commissie aan affiliate publishers te betalen. Verder gebruikt de website Google Analytics, en Tawk.To voor de live chat. In het cookiebeleid op de website legt de VPN duidelijk uit welke cookies er zijn, waarvoor ze zijn, hoe je ze kunt verwijderen en hoe je je kunt afmelden voor cookies (opt-out).

Gegevens die VPNArea niet verzamelt

In het privacybeleid verduidelijkt VPNArea dat het bepaalde gegevens niet monitort, opslaat of verzamelt. Het gaat om:

  • Logs over de VPN-activiteit van gebruikers
  • Inloggegevens
  • Timestamps
  • Inkomende en uitgaande IP-adressen
  • Bandbreedtestatistieken
  • Alle andere identificeerbare gegevens van VPN-gebruikers die de VPN-servers van de provider gebruiken
  • DNS-verzoeken die naar VPNArea’s DNS-servers worden gestuurd.

Verkoop van data aan derden

VPNArea stelt geen persoonlijke gegevens aan anderen te verkopen of onthullen. “We kunnen geen informatie verstrekken die we niet hebben”, aldus de dienst. Wel maakt VPNArea de kanttekening alle geldige rechterlijke bevelen in zijn rechtsgebied te zullen naleven. Ook hier staat het belang van de klant voorop. De provider zal ieder juridisch verzoek inspecteren op naleving van de wet. Ook zal VPNArea de klant de mogelijkheid bieden om bezwaar te maken tegen de gevraagde openbaarmakingen. Het bedrijf stelt nog nooit een dergelijk verzoek te hebben gekregen.

De provider meldt dat je onder de AVG het recht hebt om vergeten te worden. “We zijn het er absoluut mee eens en we zullen graag alle informatie die we over je hebben verwijderen”, zegt VPNArea hierover. De VPN-dienst geeft tevens instructies over hoe je dit doet.

We zijn erg tevreden over het privacybeleid van VPNArea. De provider verzamelt niet meer gegevens dan strikt noodzakelijk is voor het functioneren van de diensten. Bij gegevens die het wel verzamelt, legt het uit hoe je zo min mogelijk persoonlijke informatie prijsgeeft en hoe je de gegevens die de dienst van je heeft kunt laten verwijderen. Ook wijst VPNArea je erop dat je recht hebt om in te zien welke gegevens de VPN-dienst van je heeft.

Kill switch

Als de verbinding met je VPN even wegvalt, zorgt een kill switch ervoor dat je internetverbinding zich automatisch afsluit. Op deze manier blijven je gegevens veilig en anoniem. VPNArea heeft een handige kill switch. Sterker nog: de provider biedt meerdere opties:

VPNArea Kill Switch-scherm

De ene optie loopt via Windows Firewall, de andere via wifi/ethernet. Beide kill switches werken uitstekend. Je gevoelige gegevens zijn dus veilig bij VPNArea – ook in het geval dat je de VPN-verbinding plotseling verliest.

Belangrijk om te weten is dat de app niet volledig is afgesloten als je op het kruisje drukt. Je dient nogmaals op ‘exit’ te drukken aan de rechterkant van de taakbalk. Pas nadat je dit hebt gedaan, krijg je je normale internetverbinding weer terug.

VPNArea in de Windows taakbalk

Welke gegevens heeft VPNArea nodig?

Bij het aanmaken van een account heeft VPNArea alleen een e-mailadres nodig. Zoals vermeld hoeft deze niet echt te zijn, je kunt er zelf een verzinnen of een tijdelijk account aanmaken. Je moet ook een gebruikersnaam en wachtwoord opgeven, en als je in de EU woont, dien je ook een land te selecteren. Dit land wordt net als het e-mailadres niet geverifieerd en is slechts bedoeld voor eventuele belasting bij betalingen. In de terms of service stelt VPNArea dat het opgeven van een land en gebruikersnaam bij aanmelding vrijwillig is.

Uiteraard dien je ook je betalingsgegevens op te geven. Je kunt anoniem betalen met cryptovaluta zoals Bitcoin.

Data Protection Officer

Hoewel je e-mailadres – die dus geen persoonlijke informatie hoeft te bevatten – de enige persoonlijke informatie is die VPNArea van je verzamelt, heeft de dienst alsnog een Data Protection Officer aangesteld. Deze officer zorgt ervoor dat je gegevens professioneel en in lijn met de huidige wetten en hoogste standaarden worden behandeld. De Data Protection Officer heeft een professionele opleiding op het gebied van Informational Technology and Security gehad en heeft expertkennis in netwerk- en dataveiligheid.

VPNArea benoemt vervolgens de naam en contactgegevens van de aangestelde Data Protection Officer. Ook dit is weer een pluspunt op het gebied van veiligheid voor VPNArea.

Gebruiksgemak – hoe gebruiksvriendelijk is VPNArea?

De mate van gebruiksgemak bepaalt voor een groot deel of een VPN je nieuwe favoriet wordt, of dat je zo snel mogelijk gebruikmaakt van de geld-terug-garantie. We hebben een aantal aspecten van VPNArea onder de loep genomen om de gebruiksvriendelijkheid te beoordelen. Dit zijn in het kort onze conclusies:

  • De website en software van VPNArea zijn overzichtelijk en duidelijk.
  • Zowel de website als de software zijn alleen in het Engels beschikbaar.
  • De installatieprocedure is intuïtief en eenvoudig.
  • We ervoeren veel verbindingsproblemen met VPNArea.
  • VPNArea biedt verschillende abonnementen vanaf ongeveer €3,10 per maand, afhankelijk van de wisselkoers.
  • Ieder abonnement heeft een geld-terug-garantie van 30 dagen.
  • Je kunt bij VPNArea op verschillende manieren betalen, waaronder Bitcoin.
  • De klantenservice is erg vriendelijk en competent, en VPNArea heeft meerdere supportmogelijkheden.

Ondanks het hoge gebruiksgemak op verschillende onderdelen, geven we VPNArea ‘slechts’ een 7,5 voor gebruiksvriendelijkheid vanwege de verbindingsproblemen.

VPNArea-website

De website van VPNArea is rustig, overzichtelijk en bevat veel informatie. De website is helaas alleen in het Engels beschikbaar.

VPNArea homepage

Je kunt eenvoudig vinden welke opties de VPN allemaal aanbiedt. Mocht je niet kunnen vinden wat je zoekt, is de klantenservice snel bij de hand. De live chat van VPNArea beweegt handig mee met de website. Zo ben je niet je gesprek kwijt als je naar een andere pagina binnen de site gaat. Bovendien loopt het gesprek door op alle tabbladen van de VPNArea-website die je hebt geopend. Kleine kans dus dat je per ongeluk je live chat afsluit en opnieuw moet beginnen.

Ook de inlogpagina van VPNArea is overzichtelijk en toont alles wat de gebruiker nodig heeft. Hier vind je direct handleidingen en instructies om de VPN te downloaden op ieder besturingssysteem en apparaat. Bovendien beschrijft VPNArea met welke servers je het beste kunt verbinden om bijvoorbeeld Netflix te bereiken. Dit laat zien dat de dienst echt de intentie heeft om de gebruiker zo goed mogelijk te dienen.

VPNArea account dashboard

VPNArea installatieprocedure

Het installatieproces van VPNArea wijst zich vanzelf. Op verschillende plekken op de website kun je naar de betaalpagina gaan. Vanaf hier zullen we stap voor stap uitleggen hoe je de VPN koopt:

  1. Selecteer het abonnement dat je wilt hebben.
  2. Creëer een account. Hiervoor moet je een e-mailadres doorgeven en een gebruikersnaam en wachtwoord aanmaken.
  3. Kies een betaalmethode. Bij deze stap kun je ook een dedicated IP en Private VPN toevoegen.
  4. VPNArea betaalmethoden
  5. We raden aan om het land niet aan te passen naar Nederland. Dit zorgt door de belasting voor een hogere prijs. VPNArea stelt zelf in de terms of service dat deze optie vrijwillig is. Je kunt het land het beste op de Verenigde Staten laten staan.
  6. Doorloop het betalingsproces.
  7. Download de VPN. Dit kan op verschillende manieren. Bij de inlogpagina op de website vind je eenvoudige downloadhandleidingen voor jouw besturingssysteem.
  8. Klik op ‘Install’ om de VPN op je apparaat te installeren.
  9. VPNArea installatiewizard eerste scherm
  10. Volg de stappen en klik op ‘Finish‘. Als je ‘run VPNArea’ aanvinkt, opent de app meteen.
  11. VPNArea installatiewizard laatste scherm
  12. Voer je inloggegevens in om in de app te komen en klik op ‘Servers List‘. Als je op ‘Hide’ klikt, verdwijnt de app naar de achtergrond.
  13. VPNArea inlogscherm
  14. Dubbelklik nu op een server om verbinding te maken en je bent beschermd!

Uitstraling en gebruiksgemak VPNArea-software

De software van VPNArea is erg gebruiksvriendelijk. Het is iets anders dan we bij VPN’s gewend zijn, maar het is alsnog intuïtief. De software heeft slechts drie knoppen: ‘Servers List’, ‘Settings’ en ‘Hide’. Met de laatste knop verplaats je de app naar de achtergrond. Deze is dan nog niet volledige afgesloten.

Bij ‘Settings‘ (Instellingen) kun je verschillende dingen aanpassen, zoals het protocol, de kill switch, IPv6-lekbescherming en anti DNS-lek.

VPNArea pagina "settings"

Je ziet enkele opties bovenaan het instellingenmenu. Als je hier op klikt, verspringt het scherm naar het betreffende kopje op dezelfde pagina. Alleen het kopje ‘Connection Log‘ verwijst je naar een ander scherm. Hier krijg je logs over je huidige connectie te zien, vanaf het moment dat je de app opende.

VPNArea scherm "Connection Log"

Het menu ‘Servers List‘ stuurt je naar de lijst met servers waar je verbinding mee kunt maken. Met de kopjes bovenaan het menu sorteer je de servers op hun functies. Onderaan kun je sorteren op snelheid, afstand of bezetting.

VPNArea app met daarin de serverlijst

Door de weinige menu’s vinden wij de software van VPNArea erg overzichtelijk en fijn om te gebruiken. De app beschikt over alle instellingen die je als VPN-gebruiker nodig hebt. Toch zitten deze opties niet verborgen achter lastig te vinden menu’s. Wel vinden we de ‘Hide’-knop onnodig, omdat dit hetzelfde doet als het kruisje rechtsboven. Ook kun je niet eenvoudig uitloggen. Als je wilt uitloggen, vink je het vakje met ‘Save username and password‘ in het instellingenmenu uit. Als je de app vervolgens afsluit, moet je de volgende keer opnieuw inloggen.

De software van VPNArea is alleen in het Engels beschikbaar. Je kunt VPNArea installeren op macOS, Windows, Android, iOS en Linux.

VPNArea uitlog-pagina

Verbindingsproblemen

We hadden bij VPNArea regelmatig last van verbindingsproblemen. De dienst kon verschillende keren geen verbinding tot stand brengen. Ook als we wel verbonden waren viel de verbinding af en toe weg. Als je met gevoelige gegevens werkt, raden we dus zeker aan om de kill switch te gebruiken. Nadat we wisselden naar het OpenVPN TCP-protocol, hadden we minder last van verbindingsproblemen. Toch is dit een punt waar we VPNArea op afkeuren.

VPNArea connection error melding

Prijzen en betaalmogelijkheden

VPNArea biedt verschillende abonnementen. Zoals bij de meeste VPN’s het geval is, wordt het abonnement goedkoper naarmate je het voor langere tijd afsluit. Je kunt de volgende abonnementen kiezen bij VPNArea:

  • Een maandabonnement voor $9,90 per maand (ongeveer €9,68)
  • Een jaarabonnement voor $4,13 per maand (ongeveer €4,04)
  • Een abonnement voor twee jaar voor $3,21 per maand (ongeveer €3,14)

De prijzen zijn weergegeven in dollars. Hoeveel euro je hiervoor moet betalen is uiteraard afhankelijk van de wisselkoers. Op alle abonnementen krijg je een geld-terug-garantie van 30 dagen.

VPNArea prijzen

Ook kun je bij VPNArea op verschillende manieren betalen, namelijk met:

  • PayPal
  • Bitcoin en verschillende andere cryptovaluta
  • VISA, MasterCard, Hipercard en UnionPay
  • Alipay en andere systemen.

Als je met Bitcoin betaalt, kun je de dienst dus anoniem gebruiken.

Extra bijzonder aan VPNArea is dat je je account mag delen met anderen. Bedenk wel dat jij in dat geval verantwoordelijk bent voor wat andere gebruikers met je account doen. Ook kun je de VPN op acht apparaten tegelijk gebruiken, wat redelijk veel is vergeleken met andere VPN-providers.

Klantenservice

We zijn erg tevreden over de klantenservice van VPNArea. De live chat-bubbel is op iedere pagina van de website te vinden en je krijgt direct een echt persoon te spreken. We hebben meerdere medewerkers gesproken. Zij konden onze vragen snel en beleefd beantwoorden. Een medewerker liep ons door een proces heen, en bleef gedurende dit proces erg vriendelijk en geduldig.

Naast live chat biedt de website ook een FAQ-sectie. Deze vind je eenvoudig bij het kopje bovenaan de website. Daarnaast is er nog een kopje met ‘Contacts‘. Hier vind je nog meer mogelijkheden om medewerkers van VPNArea te spreken.

VPNArea contactmogelijkheden

Hier zie je dat er een ticketsysteem is, en dat je de dienst via meerdere e-mailadressen kunt bereiken. Ook wordt hier een telefoonnummer weergegeven. Toch zal je dit niet gauw nodig hebben, gezien de live chat zo goed functioneert.

Servernetwerk VPNArea

Afhankelijk van wat je met de VPN van plan bent, is het handig als de dienst meerdere servers kan aanbieden. Hoe meer landen, hoe positiever natuurlijk. Daarnaast is het ook fijn als de provider meerdere servers op dezelfde locatie heeft. Zo zou je kunnen switchen tussen servers als je bij eentje geblokkeerd wordt, en behoud je nog steeds dezelfde online locatie. We onderzochten het servernetwerk van VPNArea. Dit zijn onze conclusies:

  • VPNArea heeft servers in 48 landen.
  • Veel van VPNArea’s servers zijn P2P-servers.
  • Je kunt bij VPNArea een dedicated IP-adres aanschaffen.
  • VPNArea heeft meerdere servers op serverlocaties.

We geven VPNArea een 8 voor het servernetwerk.

Aantal servers en locaties

VPNArea geeft op zijn website aan servers op meer dan 100 locaties in 55 landen te hebben. Wij telden in de app ‘slechts’ 48 landen. Voor een doorsnee VPN is dit een prima aantal. Echte top VPN’s zitten hier een stuk boven. Zo heeft Surfshark servers in 95 landen. VPNArea ligt een stuk dichter bij NordVPN met 57 landen. We sommen op in welke landen VPNArea servers heeft staan:

WerelddeelLanden
Afrika en het Midden-OostenIran, Zuid-Afrika
Azië en het Pacifisch gebiedAustralië, Filipijnen, Hongkong, India, Indonesië, Japan, Maleisië, Nieuw-Zeeland, Singapore, Taiwan, Zuid-Korea
EuropaBelgië, Bulgarije, Denemarken, Duitsland, Estland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Hongarije, Ierland, IJsland, Isle of Man, Italië, Litouwen, Moldavië, Nederland, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Portugal, Roemenië, Rusland, Servië, Slovenië, Spanje, Tsjechië, Verenigd Koninkrijk, Zweden, Zwitserland
Noord-AmerikaCanada, Verenigde Staten
Zuid- en Midden-AmerikaBrazilië, Chili, Colombia, Mexico

Veel van de servers die VPNArea aanbiedt, zijn peer-to-peer (P2P)-servers. Verder heeft VPNArea speciale streamingservers voor Netflix, een DoubleVPN-server en verschillende ‘X-Stunnel’-servers. Deze laatste servers zijn speciaal bedoeld om censuur in Azië en het Midden-Oosten te omzeilen. De obfuscation-optie van VPNArea maskeert dat je een VPN gebruikt. In plaats daarvan lijkt je internetverkeer op regulier HTTPS-verkeer. Ook heeft VPNArea speciale VPN+Tor-servers.

Dedicated IP-adres

VPNArea biedt een dedicated IP-adres aan. Deze is beschikbaar op de volgende locaties:

  • Verenigde Staten: Dallas, Atlanta, New York, DC, LA
  • Verenigd Koninkrijk: Londen
  • Nederland: Amsterdam
  • Roemenië: Boekarest
  • Zweden: Stockholm
  • Bulgarije: Sofia
  • Canada: Montreal
  • Australië: Sydney
  • Hong Kong

Het dedicated IP-adres van VPNArea is erg goedkoop vergeleken met andere VPN-providers. Zo betaal je bij VPNArea voor het goedkoopste dedicated-IP twintig dollar (ongeveer twintig euro) bij het jaarabonnement, waar dit bij CyberGhost vijftig euro is. Ook is het erg eenvoudig om een dedicated IP aan te schaffen. Je komt deze optie vanzelf tegen op de betaalpagina, of je vindt er een uitgebreide uitleg over op de homepage.

Mogelijkheden VPNArea

Naast de besproken opties, biedt VPNArea nog meer extra’s. Deze functies zullen we in de volgende sectie bespreken. In het kort:

  • VPNArea heeft speciale streamingservers en kan de Amerikaanse Netflix unblocken.
  • Veel van de servers die VPNArea biedt, zijn geschikt voor torrenten.
  • VPNArea biedt bescherming tegen DNS-lekken en IPv6-lekken.
  • De dienst heeft een ingebouwde adblocker en anti-malwarefunctie.

VPNArea en Netflix

VPNArea werkt met Netflix. Netflix is de laatste tijd VPN-gebruik erg aan het tegenwerken. Als de streamingdienst doorheeft dat je een VPN gebruikt, weigert het je de toegang. Het lukt daarom vaak niet om met een VPN op Netflix te komen. Ook grotere providers hebben hier last van. VPNArea heeft speciale streamingservers voor Netflix, waarmee het dus wel lukt om de streamingdienst te bereiken.

We konden met de speciale Netflix USA-servers de Amerikaanse Netflix bereiken. Hier konden we ongestoord films en series kijken die alleen in de Amerikaanse Netflix-bibliotheek te vinden zijn.

Ook konden we de Nederlandse Netflix-bibliotheek bereiken, maar hier konden we niets afspelen. Dit was ook het geval bij de Amerikaanse Netflix, wanneer we een ‘normale’ server in de Verenigde Staten gebruikten. Bij een Netflix-server kregen we het volgende te zien:

Netflix-pagina van Les Miserables met een afspeelknop

Met een gewone server in de VS zagen we het volgende:

Netflix-pagina van Les Miserables met een "Stuur Melding" knop

We kregen dus wel hetzelfde aanbod te zien, maar konden de film niet afspelen. Wel konden we films en series uit het internationale Netflix-aanbod afspelen, maar dit is uiteraard niet waar we voor kwamen.

VPNArea en torrents

VPNArea is erg torrentvriendelijk. Op een enkeling na, zijn alle servers ‘P2P’, wat betekent dat ze het downloaden en uploaden van torrents toestaan. Als je met deze servers verbindt, kun je op een veilige manier torrenten. Zorg hierbij dat je niets illegaals doet! Wij hebben torrents gedownload met VPNArea om te beoordelen of dit mogelijk is. De download verliep snel, moeiteloos en zonder problemen. VPNArea is dus een prima VPN voor torrenting.

Lekbescherming en ingebouwde adblocker

VPNArea heeft eigen DNS-servers waardoor jouw DNS-aanvragen niet worden gelogd of gelekt. Ook beschermt de dienst tegen WebRTC– en IPv6-lekken.

Verder heeft VPNArea een ingebouwde adblocker en malware preventie. Al deze opties kun je in- of uitschakelen in het instellingenmenu van VPNArea.

Conclusie – Onze ervaringen met VPNArea

We zijn over het algemeen tevreden met VPNArea. De dienst bewijst echt moeite te doen voor de gebruiker. De klantenservice is erg fijn en je mag zelfs je VPN-account delen. Ook wat betreft privacy heeft VPNArea oog voor de klant. De provider stelt zelf voor dat je een e-mailadres mag verzinnen, wijst je op je AVG-rechten en houdt geen logs bij.

Ook fijn is dat VPNArea veel P2P-servers heeft en werkt met Netflix. Helaas lukte het ons niet om content uit de Nederlandse Netflix-bibliotheek af te spelen, maar het feit dat we Amerikaanse films en series konden kijken is al positief. Wil je meerdere Netflix-bibliotheken kunnen unblocken? Dan raden we je aan een kijkje te nemen bij Surfshark.

Het punt waar we VPNArea het meest op afrekenen, is het wegvallen van de verbinding. We konden regelmatig geen verbinding met een server maken, of we waren wel verbonden en de verbinding viel plots weg. Hiertegenover staat de ijzersterke kill switch van VPNArea, die bij gevoelige zaken dus wel een absolute must is.

Vergeet niet om een FAQ toe te voegen onder de “FAQ” tab. Deze zal de titel “[Provider] Review: veelgestelde vragen”. Deze sectie werkt zoals in een standaard artikel. Neem relevante vragen op met behulp van SEO suggesties, info van Ahrefs, en SurferSEO.

VPNArea review: veelgestelde vragen

Heb je nog vragen over VPNArea? Klik op een vraag hieronder om snel het antwoord te zien.

Ja, VPNArea is wat ons betreft een veilige VPN. VPNArea heeft een strikt no-logbeleid. Je hoeft geen persoonlijke informatie achter te laten; slechts een e-mailadres die niet eens bestaand hoeft te zijn. Vrijwel alle servers zijn geschikt voor torrenten, waardoor je dat ook op een veilige manier kunt doen. Daarnaast ben je beschermd door de AVG, aangezien VPNArea het hoofdkantoor in Bulgarije heeft.

Ook geeft VPNArea bescherming tegen allerlei soorten lekken en is er nog nooit een privacyschandaal aan het licht gekomen.

Met de speciale Netflixservers van VPNArea kun je onder meer de Amerikaanse Netflix unblocken. Met de andere servers lukte ons dit niet. We konden ook geen films en series op de Nederlandse Netflix kijken. Zolang je de speciale streamingservers gebruikt, lukt het dus wel om toegang tot Netflix te krijgen.

Nee, VPNArea heeft geen gratis abonnement. Wel heb je de dienst al voor een paar euro per maand, en alle abonnementen hebben een geld-terug-garantie van 30 dagen.

Ja, vrijwel alle servers van VPNArea zijn P2P-servers en ondersteunen het downloaden van torrents. Wij hebben dit ook getest, en we konden prima torrents downloaden met VPNArea.

VPNArea doet erg veel om het de gebruiker zo gemakkelijk mogelijk te maken, en om de gegevens van de gebruikers zo veilig mogelijk te houden. In onze uitgebreide VPNArea-review lees je meer over de gebruiksvriendelijkheid van deze provider.

Persoonlijke meningen experts VPNgids.nl

“Fijne VPN met het belang van de gebruiker voorop.”
Onze score
8.0
Emi van de Ven
Emi van de Ven
VPNArea zet zich duidelijk in voor de veiligheid, privacy en tevredenheid van de gebruiker. De dienst heeft een erg sterk en helder privacybeleid, waarin het aangeeft geen persoonlijke informatie te loggen. Ook hoef je geen bestaand e-mailadres op te geven en mag je je account met anderen delen. Vrijwel alle servers zijn geschikt voor torrenting en de dienst werkt met de Amerikaanse Netflix. Ook een groot voordeel is de behulpzame klantenservice. VPNArea is dus sterk gericht op het gebruiksgemak van de klant, wat wij erg verfrissend vinden. Helaas hadden we enkele problemen met de verbinding, waardoor ons uiteindelijke cijfer voor de VPN lager uitvalt dan je op basis van alle positieve punten verwacht.
VPNArea zet zich duidelijk in voor de veiligheid, privacy en tevredenheid van de gebruiker. De dienst heeft een erg sterk en helder privacybeleid, waarin het aangeeft geen persoonlijke informatie te loggen. Ook hoef je geen bestaand e-mailadres op te geven en mag je je account met anderen delen. Vrijwel alle servers zijn geschikt voor torrenting en de dienst werkt met de Amerikaanse Netflix. Ook een groot voordeel is de behulpzame klantenservice. VPNArea is dus sterk gericht op het gebruiksgemak van de klant, wat wij erg verfrissend vinden. Helaas hadden we enkele problemen met de verbinding, waardoor ons uiteindelijke cijfer voor de VPN lager uitvalt dan je op basis van alle positieve punten verwacht.
Bezoek VPNArea