Ivacy PNG Logo

Ivacy Review 2022

Update: 19 september 2022
Hoogtepunten
  • Scherp geprijsd
  • Regelmatig verbindingsproblemen
  • Kill switch functioneert niet op mobiel
Score
6.9

Onze Ivacy score

  • Snelheid
    5.5
  • Veiligheid
    7.0
  • Gebruiksgemak
    6.5
  • Servers
    8.5

Ivacy review (2022) – Betaalbaar maar niet optimaal

Ivacy VPN werd opgericht in 2007 en is gevestigd in Singapore. Ivacy heeft als missie iedereen te voorzien van volledige vrijheid op het internet. Hierbij staat volgens deze VPN-aanbieder vindingrijkheid centraal. Deze VPN kreeg vooral veel naamsbekendheid in 2010. In dit jaar was Ivacy de eerste VPN die ‘split-tunneling‘ aanbood. Hierdoor werd de snelheid van een VPN drastisch verbeterd.

Hoe goed is Ivacy’s VPN anno 2022 echter?

Ivacy review in het kort

Ivacy is een gebruiksvriendelijke VPN met veel extra functionaliteiten. Verder is het installeren van deze VPN eenvoudig en je kunt gebruikmaken van Ivacy op tien apparaten tegelijk. Maar het mooiste van deze VPN is nog wel de prijs. Je hebt al een abonnement voor maar €1,07 per maand. Klinkt dit te mooi om waar te zijn? Oordeel zelf; hieronder lees je alle details van Ivacy.

PluspuntenMinpunten
Gemakkelijk in gebruikSoftware niet in het Nederlands beschikbaar
Veel extra functionaliteitenWerkt samen met externe partijen
Eenvoudige installatieIn het verleden gewerkt met servers van PureVPN
Snelle en vriendelijke klantenserviceEnkele verbindingsproblemen
Erg goedkoopVoorwaarden geld-terug-garantie en trial goed lezen
Beschikt over meerdere protocollenAmerikaanse Netflix werkt alleen met dedicated-IP
Torrents mogelijkApp werkt niet in combinatie met kill switch
30 dagen geld-terug-garantie op langere abonnementen
Biedt dedicated IP-adressen
Mobiele app biedt gratis verbinding met Nederlandse server aan

Specificaties Ivacy
Besturingssysteem
  • Android
  • ,
  • Windows
  • ,
  • Mac
  • ,
  • iOS
  • ,
  • Linux
Gelijktijdige verbindingen
  • 10
Torrents
  • Torrents toegestaan
Logbeleid
  • Zero logs
Protocollen
  • OpenVPN
  • ,
  • IKEv2
  • ,
  • L2TP/IPsec
  • ,
  • Wireguard
Betaalmethoden
  • iDeal
  • ,
  • PayPal
  • ,
  • Creditcard
  • ,
  • Bitcoin
  • ,
  • Cryptocurrency
Geld-terug-garantie
  • Ja
Werkt ook met
  • Apple
  • Android
  • Windows
  • Torrent
  • Linux

Snelheid – Hoe snel is Ivacy?

Scorebalk die de score "5,5/10" laat zien

Ivacy logoEen van de belangrijkste eigenschappen van een VPN is de snelheid. Je wilt natuurlijk snel kunnen streamen, downloaden en internetten. Daarom mag een VPN je internetverbinding niet te veel vertragen. Om te kijken of dit het geval is bij Ivacy hebben we de snelheid van de VPN-dienst uitvoerig getest. Hieronder vind je de resultaten.

Ivacy biedt verschillende protocollen aan en de snelheid is afhankelijk van de keuze van het protocol. Het protocol staat standaard ingesteld op WireGuard en dit levert een goede snelheid op. Bij de locatie Amsterdam hebben we een downloadsnelheid van 89,31 Mbps met een ping van 7. Met Wireguard zijn we echter enkel in staat om te verbinden via servers in Nederland en Duitsland, en niet via de andere landen uit onze speedtest. Daarom hebben we de test gedraaid op basis van een IKEv2-verbinding. Dit staat bekend als een snelle verbinding, maar toch vallen de resultaten wat tegen. OpenVPN geeft de beste resultaten.

Onze conclusies wat betreft de snelheid van Ivacy luiden als volgt:

  • Snelheid is wisselend en afhankelijk van het gekozen protocol.
  • Wireguard en UDP (OpenVPN) zorgen voor een snelle verbinding.
  • De verbinding via het IKEv2-protocol laat qua snelheid juist te wensen over.
  • We kunnen zonder problemen surfen en gebruik maken van programma’s als YouTube en Spotify.

Speedtest resultaten van Ivacy

Voor de snelheidstesten hebben we gebruikgemaakt van speedtest.net en een UDP-verbinding (OpenVPN). De testen zijn uitgevoerd vanuit Nederland. Dit is dus slechts een indicatie van hoe de provider presteert onder onze omstandigheden, je eigen omstandigheden kunnen tot andere resultaten leiden.

ServerDownloadsnelheid (Mb/s)Uploadsnelheid (Mb/s)Ping (MS)
Geen VPN93.1295.923
Snelste server
Nederlandse server (Amsterdam)88.289.419
Duitse server (Frankfurt)58.1551.1318
Engelse server (London)13.4211.2120
Amerikaanse (New York)27.8610.43106
Australische (Sydney)48.4748.4719.2349
Japanse (Tokyo)48.7747.8248

De downloadresultaten met de Nederlandse server zijn goed. Bij een server die verder weg gelegen is, nemen de resultaten echter snel af. Opvallend is dat de resultaten vanuit Amerika, Japan en Australië, zelfs beter zijn dan de snelheid met een server in het Verenigd Koninkrijk.

De resultaten van de Amerikaanse server zijn met name van belang wanneer je geografische blokkades wilt omzeilen, bijvoorbeeld om de Amerikaanse Netflix te bekijken. Hier is de keuze van het protocol dus belangrijk. Wireguard werkt hier niet en IKEv2 is erg traag. We raden daarom aan om te kiezen voor UDP (OpenVPN). Er is ook een optie ‘automatisch’, maar het blijkt dat Ivacy hierbij niet noodzakelijkerwijs kiest voor de best werkende verbinding.

Snelheid in alledaags gebruik

De snelheid van Ivacy is redelijk, uitgaand van de OpenVPN-verbinding. We hebben Ivacy bij verschillende alledaagse toepassingen gebruikt, zoals het browsen van websites, YouTube-filmpjes kijken en online vergaderen en hierop scoorde deze VPN goed. Nadeel is wel dat de verbinding regelmatig wegvalt. Bij het downloaden van bestanden laat de snelheid van de verbinding te wensen over.

Bij het browsen op het internet was Ivacy snel. Alle websites werden snel geladen en we konden overal inloggen. Verder ging het binnenhalen van onze mail ook snel en we konden gewoon onze bijlage downloaden zonder vertraging.

Ook bij het streamen van video’s en audio merkten we geen verschil in snelheid. We hebben zonder problemen gebruik kunnen maken van YouTube en Spotify. Enkel als je een nieuwe overzichtspagina van YouTube video’s opende, merkten we dat het ietsjes langer duurde, maar dan spreken we van slechts een seconde langer.

Het downloaden van (grote) bestanden ging echter erg traag. Deze vertraging was zo hinderlijk, dat we besloten hebben de VPN-verbinding zelfs uit te zetten.

Ivacy software waarbij de VPN uitstaat

Bij het gamen merkten we weinig verschil tussen gebruik met of zonder VPN, zowel vanuit een server in Nederland als een server in Amerika. Gamen met Ivacy gaat dus prima, zolang de verbinding niet wegvalt.

Veiligheid – Hoe veilig is Ivacy?

Scorebalk die de score "7/10" laat zien

Wellicht het allerbelangrijkste aspect van een VPN is de veiligheid; je wilt immers goed beveiligd het internet op. Daarom testen wij uitvoerig hoe veilig een VPN is. Zo weet jij precies waar je aan toe bent bij het kiezen van een VPN.

Ivacy stelt een ‘Rock-Solid Security’ te hebben. De missie van deze VPN-aanbieder is om een veilige digitale wereld te creëren, die voor iedereen toegankelijk is. De dienst stelt deze veilige digitale wereld te creëren met zijn VPN en zijn unieke VPN-functies. Dit klopt ook, want Ivacy biedt ontzettend veel extra beveiligingsmaatregelen voor zijn VPN-gebruikers.

Zo heeft Ivacy een kill switch. Hiermee voorkom je het per ongeluk lekken van informatie wanneer de verbinding tijdelijk wegvalt. Daarnaast heeft de dienst speciale servers waarmee je veilig kunt downloaden en de mogelijkheid tot een dedicated IP-adres. Ook kun je in de app bescherming voor IP- en DNS-lekken inschakelen. Ivacy stelt bovendien geen logs bij te houden.

Hieronder vind je meer informatie over de protocollen, het logbeleid en overige veiligheid gerelateerde zaken van Ivacy. Op basis van ons onderzoek zijn we tot de volgende conclusies gekomen wat betreft de veiligheid van Ivacy:

  • Ivacy heeft een goede AES-256-bit versleuteling.
  • De dienst biedt veel extra beveiligingsmaatregelen.
  • Deze VPN beschikt over meerdere protocollen.
  • Ivacy heeft een zero-log beleid.
  • De dienst werkt samen met enkele externe partijen.

Protocollen Ivacy

Ivacy beschikt over een uitstekende beveiliging. Dit komt mede dankzij zijn goede versleuteling, Ivacy biedt namelijk een AES-256-bit encryptie aan. Dit wordt over het algemeen als een zeer goede versleuteling gezien. Deze is ook bijna niet te kraken door overheden of hackers. Naast de goede versleuteling biedt Ivacy de volgende protocollen:

  • OpenVPN (UDP en TCP)
  • IKEv2
  • L2TP
  • WireGuard

Elk van deze protocollen heeft zijn eigen plus- en minpunten. Over het algemeen wordt het OpenVPN protocol als de meest veilige optie gezien. In theorie zouden de andere protocollen een hogere snelheid kunnen bereiken.

Logbeleid en privacy

Ivacy stelt een zero-log beleid te hebben. In de eerste zin van het privacybeleid benadrukt de VPN-provider dit. Ivacy benadrukt geen online browsing activiteiten, connectie-logs, toegewezen VPN-IP’s, originele IP-adressen, browsegeschiedenis, uitgaand verkeer, verbindingstijden, gegevens die je hebt geopend en DNS query’s die door jou gegenereerd zijn, bij te houden. Ivacy heeft geen informatie die specifieke activiteiten aan specifieke gebruikers kan koppelen.

Wel zegt de dienst bepaalde data nodig te hebben om gebruikers te helpen met een dedicated IP-adres. Dit is geen gevoelige data. Het wordt bewaard voor het geval zich een probleem voordoet. Over welke informatie het precies gaat, licht Ivacy niet toe in het privacybeleid.

Ivacy verzamelt rapporten en statistieken die nodig zijn voor klantenondersteuning en om de diensten te verbeteren. De VPN-provider stelt alleen te weten uit welk land gebruikers komen. Verder houdt de dienst crashrapporten bij en geanonimiseerde gegevens zoals bandbreedtegebruik en mislukte verbindingspogingen. Ivacy gebruikt hiervoor externe tools, zoals Google Analytics en Crashlytics. De provider verwijst naar het privacybeleid van de externe diensten die het gebruikt.

Ivacy houdt wel logs bij over de correspondentie die je met de dienst hebt, zoals vragen, klachten en complimenten. Ook hiervoor gebruikt de VPN-aanbieder externe diensten; SendGrid voor de marketing e-mail, Zendesk voor de klantenservice en LiveChat voor de help desk software.

Kill switch

Ivacy heeft een kill switch. Dit is een functie die al jouw internetverkeer onderbreekt als je de verbinding met jouw VPN-server verliest. Hiermee wordt voorkomen dat je per ongeluk informatie over een onbeveiligde verbinding verstuurt. Ivacy herstelt de verbinding meteen zodra de verbinding met de VPN-server weer stabiel is.

Deze kill switch staat niet standaard aan. Het is daarom belangrijk om deze via de instellingen zelf te activeren, nadat je Ivacy gedownload hebt.

Ivacy software waarbij de Kill Switch functie is uitgelicht

Tijdens het testen en gebruiken van de VPN-verbinding werd de kill switch meerdere keren geactiveerdiets te vaak voor een goede gebruikservaring. Dat wil echter niet zeggen dat de switch altijd werkt. Als we zelf de verbinding verbreken om de switch te testen, kunnen we via de onveilige verbinding nog altijd verder surfen.

In de mobiele app is het helaas onmogelijk om de kill switch te gebruiken. Als de kill switch wordt geactiveerd, crasht de app zodra je probeert verbinding te maken. Dit is een bekend probleem. Volgens de klantenservice wordt hieraan gewerkt. Dit probleem bestaat echter al enkele maanden.

Split-tunneling en andere extra’s

Ivacy heeft de ‘split-tunneling’ functie. Hiermee kun je kiezen welke data je via een VPN wilt laten lopen en welke data onbeveiligd verstuurd mag worden. Dit heeft als voordeel dat je minder data via de VPN-verbinding verstuurt en de verbinding dus minder belast. Met deze functie kun je een snellere internetverbinding krijgen bij het gebruik van een VPN.

Ivacy software instellingen

Ook biedt Ivacy IP/DNS leak bescherming, waardoor je er zeker van bent dat je locatie niet alsnog zichtbaar is online. Daarnaast biedt Ivacy Port Forwarding aan voor €0,90 per maand. Hiermee kun je firewalls omzeilen die je internettoegang beperken. Als je kiest voor een dedicated IP-adres, krijg je Port Forwarding zelfs gratis.

Lekt Ivacy je data?

Een VPN zorgt ervoor dat je eigen IP-adres verborgen blijft. Er bestaan echter (minder goede) VPN’s die IPv6, de nieuwe versie van IP, niet verbergen. Ook kan je IP-adres nog steeds gelekt worden. Daarom hebben we ook een WebRTC-lektest uitgevoerd. WebRTC (web real time communication) is een communicatieprotocol waarmee browsers en applicaties audio- en videocommunicatie kunnen delen.

Gelukkig doet Ivacy wat ‘ie beloofd te doen: het veranderen van je IP-adres in dat van de gekozen server-locatie. WebRTC wordt naar behoren uitgeschakeld, waardoor het niet mogelijk is om op deze manier je IP-adres te achterhalen. Ook zijn er geen DNS-lekken.

Welke gegevens heeft Ivacy nodig?

Je geeft natuurlijk het liefst zo min mogelijk informatie over jouw identiteit. Daarom vergelijken we ook welke gegevens een VPN nodig heeft voor het aanmaken van een account. Voor het aanmaken van een Ivacy-account moet je een aantal gegevens doorgeven.

Allereerst moet je een abonnement afsluiten. Hierbij dien je jouw naam en e-mailadres te geven. Vervolgens moet je het abonnement betalen. Afhankelijk van de gekozen betaalmethode overhandig je betaalgegevens. Bitcoin is de meest privacy-vriendelijke betaalmethode; hiermee blijf je volledig anoniem. De andere betaalmethoden lopen via banken of andere betaaldiensten. Ivacy stelt niet verantwoordelijk te zijn voor de gegevens die worden bijgehouden door banken of andere betaaldiensten. Het kan dus wel zo zijn dat een bank bijhoudt dat jij een VPN-abonnement hebt gekocht.

Ivacy laat weten om welke redenen de dienst je naam, email en betaalmethode bewaart. De gegevens van inactieve klanten worden iedere 12 maanden verwijderd.

Tot slot moet je voor het aanmaken van een account nog een accountnaam en wachtwoord opgeven. Als je anoniem wil blijven kun je het best een accountnaam kiezen die niet naar jouw ware identiteit te herleiden is.

Servers van PureVPN

In het verleden heeft Ivacy IP-adressen geleend van PureVPN. Dit is een veiligheidsrisico, aangezien PureVPN logs bijhoudt en dus jouw activiteiten op deze servers zou kunnen zien. Bij recente tests hebben wij geen IP-adressen van PureVPN of andere VPN-providers meer ontdekt.

De gebruiksvriendelijkheid van Ivacy

Scorebalk die de score "6,5/10" laat zien

Ivacy is zeer gebruiksvriendelijk. Ivacy heeft duidelijk de functionaliteiten van een VPN in het oog gehouden bij het design van zijn app. Wanneer je verbonden bent, krijg je in één oogopslag de serverlocatie en connectie-tijd te zien.

Verder heeft Ivacy speciale functies voor het downloaden, streamen en unblocken. Je krijgt toegang tot deze functies met de balk links in het scherm. Als je met je muis over een van de iconen gaat, krijg je de opties te zien. Deze functies bleken echter helaas niet altijd te werken. Juist bij het gebruiken van deze functies, komt er regelmatig een foutmelding in beeld die aangeeft dat er een probleem is met de verbinding.

Hierna gaan we in op de website, klantenservice, uitstraling, betaalmogelijkheden en installatieprocedure van Ivacy. Aan de hand van onze gebruikerservaring met Ivacy zijn we tot de volgende conclusies gekomen wat betreft de gebruiksvriendelijkheid van deze VPN:

  • Deze VPN is erg gebruiksvriendelijk.
  • Zowel mobiele- als desktopapplicatie zijn intuïtief en eenvoudig in gebruik.
  • De website is overzichtelijk.
  • Het aanmaken van een account is gemakkelijk en snel te doen.
  • Ivacy accepteert erg veel betaalmogelijkheden.
  • De dienst heeft geen gratis trial of gratis versie.
  • De klantenservice is zeer goed te bereiken en slagvaardig.
  • Helaas is Ivacy niet beschikbaar in het Nederlands.
  • De mobiele app werkt niet in combinatie met de kill switch.
  • Wij liepen tegen een aantal verbindingsproblemen aan.

Ivacy software waarbij de VPN aanstaat

De Ivacy website

De Ivacy website is overzichtelijk en beschikt over alle nodige informatie. Op de homepage vind je informatie over de VPN en waarom een VPN belangrijk is. Verder toont de homepage een overzicht van het servernetwerk van Ivacy en de prijzen. De rest van de website gaat dieper in op de eigenschappen, prijzen, applicaties en klantenservice van Ivacy VPN. De website werkt intuïtief en beschikt zelfs over een live chat waar je met al je vragen terecht kan. Helaas is de website alleen beschikbaar in het Engels, Duits, Frans, Spaans en Russisch. Wanneer je de website via de volgende knop bezoekt, is deze wel in het Nederlands beschikbaar.

Bezoek Ivacy

Ook kun je op de homepage meteen een account creëren en de VPN bestellen.

Als je inlogt op de ledenpagina krijg je toegang tot jouw accountinstellingen en opties. Deze ledenpagina is gebruiksvriendelijk en maakt het instellen van jouw account eenvoudig. Op de homepagina van jouw account zie je in een oogopslag jouw communicatie met de klantenservice, nog openstaande rekeningen en andere informatie.

Installatieprocedure Ivacy

De installatieprocedure van Ivacy is eenvoudig. Deze VPN-aanbieder heeft namelijk voor alle grote besturingssystemen een applicatie. Deze applicatie kun je erg gemakkelijk downloaden. Het enige wat je hoeft te doen is het volgende:

  1. Ga naar de website van Ivacy.
  2. Kies een abonnement en rond de bestelling af met de gewenste betaalmethode.
  3. Stappen op de Ivacy website om een account aan te maken
  4. Je wordt dan doorgestuurd naar een menu waar je eerst je wachtwoord aan kan maken.
  5. Daarna dien je aan te geven met welk doel je de VPN-verbinding wil gebruiken. Wil je dit liever niet delen, dan kun je ook kiezen voor de optie ‘Other’
  6. Ivacy installatieproces waarbij gevraagd wordt waarom je Ivacy wilt gebruiken
  7. Download de applicatie voor jouw besturingssysteem. Volg hiervoor de stappen van de installatieprocedure. Bij het installeren moet je onder andere de terms of service accepteren. Vervolgens kun je aangeven waar je de software en bestanden wilt opslaan. Bovendien kun je tijdens de installatieprocedure extra opties aanvinken, zoals het aanmaken van een desktop snelkoppeling of de app automatisch runnen bij het inloggen.
  8. Log in met jouw accountgegevens.
  9. Nu hoef je alleen nog een server te kiezen en op verbinden te klikken.
  10. En voilà, je bent nu beschermd door Ivacy.

Zoals je ziet kun je Ivacy eenvoudig installeren. Op mobiele apparaten is het zelfs nog gemakkelijker, want dan kun je de applicatie simpelweg uit de AppStore of Google Play Store downloaden. De applicaties op mobiele apparaten beschikken over alle opties die ook worden aangeboden in de desktop versie. Ivacy heeft erg veel besturingssystemen voor zijn VPN:

Besturingssystemen waarvoor Ivacy software heeft, met logo's

Uitstraling en gebruiksvriendelijkheid Ivacy-software

Het gebruiksgemak van Ivacy is zeer groot. Vooral voor de beginnende VPN-gebruiker is het interface van Ivacy erg fijn. De app werkt intuïtief en beschikt over een apart menu voor elke specifieke functie, zoals streamen, downloaden en deblokkeren. Hiermee speelt Ivacy in op het gebruiksgemak voor de meest voorkomende redenen dat mensen een VPN gebruiken.

De applicatie komt zowel op desktop als mobiel apparaat zeer professioneel over. Je kunt in beide varianten van de applicatie eenvoudig verbinding maken met één druk op de knop. Zoals je hieronder kunt zien schakel je in de mobiele versie gemakkelijk tussen functies en beschikbare serverlocaties.

Ivacy app scherm op smartphone

Ivacy heeft veel aandacht besteed aan het maken van een zo gebruiksvriendelijk mogelijke app. Dit is goed gelukt. Het is alleen jammer dat de software enkel in het Engels beschikbaar is.

Bij het gebruik van de app liepen we tegen een aantal problemen aan. Zo lukte het ons niet om een VPN-verbinding tot stand te brengen onder het kopje ‘Unblocking’. In het verleden waren we een keer verbonden met een server onder ‘Secure Download’. Vervolgens konden we de verbinding niet meer verbreken en uiteindelijk moesten we de computer opnieuw opstarten om het probleem op te lossen.

Prijzen en betaalmogelijkheden

Ivacy is zeer goedkoop en heeft verschillende abonnementen. Hoe langer de looptijd van het abonnement, hoe meer korting je krijgt. Een los maandabonnement kost €8,99 per maand, een jaarabonnement is al goedkoper met €3,59 per maand. Wil je een echt goedkoop abonnement? Kies dan het 5-jarige abonnement voor maar €1,07 per maand. Je krijgt hierbij gratis gecodeerde 2TB cloud opslag en een premium wachtwoordmanager.

Ivacy prijzen

Ivacy heeft naast de betaalde versies helaas geen gratis desktop-versie. Ook een gratis trial zit er niet in. Wel kun je een 7-dagen trial nemen voor $0,99. Ivacy adverteert echter niet met deze trial en de klantenservice wees ons er ook pas na aandringen op. Ook heeft Ivacy een 30-dagen geld-terug-garantie op de langere abonnementen.

De mobiele app is wel te gebruiken zonder een betaald account. In dit geval heb je een beperkte versie waarmee je alleen kan verbinden met een Nederlandse server.

Let wel op de addertjes onder het gras. Zo geldt de 30 dagen geld-terug-garantie niet voor het maandabonnement. Hier moet je binnen 7 dagen je geld terugvragen. Het jaarlijkse en het vijfjaarlijkse abonnement worden niet per maand gefactureerd. Het hele bedrag voor de periode wordt in één keer afgeschreven. De 7-dagen-trial heeft als nadeel dat deze automatisch om wordt gezet in een jaarlijks abonnement.

Ivacy heeft erg veel betaalmogelijkheden (ook anoniem). Je kunt kiezen uit de volgende opties:

Ivacy website "Kies een betaalwijze"

Klantenservice

Ivacy doet er alles aan om jouw vragen zo snel en goed mogelijk te beantwoorden. Er zijn verschillende manieren waarop je contact kunt opnemen met de klantenservice van Ivacy. Je kunt een e-mail sturen of een live chat beginnen. Verder heeft Ivacy op zijn website een zeer uitgebreide ‘Frequently Asked Questions (FAQ)’-pagina en een Support Center.

Om een chat te beginnen dien je e-mail in te vullen. Je naam is optioneel. Ook moet je aangeven of je een bestaande klant bent. Dit maakt verder niets uit voor de chat; je kunt je vragen stellen voordat je de VPN aanschaft. Een nadeel is dat de klantenservice, net als de website en app, alleen in het Engels beschikbaar is.

We hebben meerdere malen contact opgenomen met Ivacy via de live chat functie. De klantenservice van Ivacy is echt goed, de medewerkers reageren supersnel en geven effectief antwoord op al jouw vragen. We werden iedere keer vriendelijk en beleefd te woord gestaan. Bovendien werd ons telkens gevraagd of we nog meer vragen hadden.

De problemen met de mobiele app en de kill switch konden door de medewerkers van de live chat niet opgelost worden. Wel gaven ze aan dat dit probleem is doorgegeven aan de back-endafdeling.

Live chat functie op de Ivacy website

Servernetwerk van Ivacy

Scorebalk die de score "8,5/10" laat zien

Het servernetwerk van Ivacy is  groot. De dienst heeft naar eigen zeggen meer dan 5700 servers verspreid over meer dan 100 locaties. Wij konden verbinden met 66 landen. De meeste servers staan in de continenten waar Ivacy de meeste gebruikers heeft. Dit zijn de Verenigde Staten en Europa. Hieronder kun je meer lezen over de servers, serverlocaties en servermogelijkheden.

Na onze tests en ons onderzoek komen we tot de volgende conclusies wat betreft het servernetwerk van Ivacy:

  • Ivacy heeft een uitgebreid servernetwerk met servers in 66 landen.
  • Het servernetwerk van Ivacy is goed verspreid over alle continenten.
  • Deze VPN heeft speciale streaming- en downloadservers.
  • Ivacy beschikt over dedicated IP-adressen voor €1,79 extra per maand.

Aantal servers en locaties

Ivacy heeft servers in 66 landen. De dienst heeft verschillende serverlocaties per land. Zo heeft de VS zelfs 13 servers. In ieder geval beschikt Ivacy over genoeg servers voor het omzeilen van geografische blokkades. Een pluspunt is dat Ivacy servers heeft in landen waar de meeste VPN’s geen servers aanbieden. Zo heeft Ivacy servers in onder meer Brunei, Rusland en China.

WerelddeelLanden
Afrika en Midden-OostenAfghanistan, Egypte, Kenia, Nigeria, Oman, Verenigde Arabische Emiraten, Zuid-Afrika
Azië en OceaniëAustralië, Brunei Darussalam, China, Filipijnen, Hongkong, India, Indonesië, Japan, Maleisië, Nieuw-Zeeland, Singapore, Taiwan, Thailand, Vietnam, Zuid-Korea
EuropaAlbanië, België, Bulgarije, Cyprus, Denemarken, Duitsland, Estland, Finland, Frankrijk, Georgië, Griekenland, Hongarije, Ierland, IJsland, Italië, Letland, Litouwen, Luxemburg, Moldavië, Monaco, Nederland, Noorwegen, Oekraïne, Oostenrijk, Polen, Portugal, Roemenië, Rusland, Servië, Slowakije, Spanje, Tsjechië, Turkije, Verenigd Koninkrijk, Zweden, Zwitserland
Noord-AmerikaCanada, Verenigde Staten
Zuid- en Midden-AmerikaBolivia, Brazilië, Chili, Costa Rica, Mexico, Panama

Speciale servers

Voor het alledaags browsen kun je alle servers van Ivacy gebruiken, maar Ivacy biedt ook speciale servers voor het streamen van video’s. Deze servers kun je gebruiken door op de streamfunctie te klikken in de Ivacy applicatie. Wanneer je de streamfunctie gebruikt, krijg je meteen toegang tot jouw gewenste streamingdienst. Ivacy geeft je direct toegang tot wel 50 streamingdiensten! Dit alles maakt Ivacy zeer gebruiksvriendelijk voor mensen die hun VPN-verbinding vooral willen gebruiken om te streamen. Let wel: de streamingdiensten werken helaas niet altijd. Zo lukte het ons alleen met een dedicated IP om toegang te krijgen tot de Amerikaanse Netflix.

Ivacy software met verschillende streaming-services

Verder maakt Ivacy het downloaden van torrents ontzettend eenvoudig. De dienst biedt namelijk speciale servers voor het downloaden van torrents via een P2P-netwerk. Je krijgt toegang tot deze servers door op de download functie te klikken in de app. Deze downloadservers zijn verspreid over heel de wereld. Eén hiervan vind je in Nederland.

Dedicated IP-adres

Ivacy beschikt ook over dedicated IP-adressen. Er zijn verschillende redenen waarom een dedicated IP-adres handig kan zijn. Zo worden dedicated IP-adressen niet snel geblokkeerd door Netflix. Met normale VPN-servers deel je een IP-adres met heel veel mensen. Hierdoor valt dit IP-adres op voor Netflix, omdat heel veel mensen via hetzelfde IP-adres inloggen. Met een dedicated IP valt dit probleem weg, omdat jij de enige bent die gebruikmaakt van het IP-adres.

Met een dedicated IP maak je altijd gebruik van hetzelfde IP-adres. Dit brengt nog een aantal voordelen met zich mee. Sommige online diensten nemen extra beveiligingsmaatregelen wanneer je vaak van IP-adres verandert. Hierbij moet je soms extra verificatie invoeren zoals een beveiligingscode die je hebt ontvangen op je telefoon.

Ivacy biedt al deze voordelen met zijn dedicated IP-adressen. De dedicated IP-adressen van Ivacy kosten €1,79 extra per maand. Dit is erg goedkoop vergeleken met andere VPN-aanbieders. Ivacy heeft een aantal servers die dedicated IP’s ondersteunen. Deze servers staan in de Verenigde Staten, Australië, Canada, Duitsland, Hong Kong, Singapore en het Verenigd Koninkrijk.

Wij kozen voor een server in de Verenigde Staten. Met dit dedicated IP-adres kunnen we ook opvallend veel sneller browsen dan met een standaard server in de VS. We halen een downloadsnelheid van 76.73 Mbps en een uploadsnelheid van 75.5 Mbps.

Ivacy en streaming

Ivacy werkt niet meer goed met Netflix; zelfs via het speciale streamingmenu krijg je geen toegang tot de Amerikaanse Netflix. Via een dedicated-IP met een server in de VS lukte het ons echter wel om de Amerikaanse Netflix te bezoeken. Wel konden we via een Nederlandse server naar de Nederlandse Netflix kijken. Ook lukt het ons niet om verbinding te krijgen met Disney+ en HBO. Wel kunnen we via het speciale streamingmenu verbinding maken met de iPlayer van de BBC. De verbinding met de server uit het Verenigd Koninkrijk is echter erg traag, waardoor het volgen van programma’s alsnog niet mogelijk is.

Ivacy en torrents

Ivacy werkt goed voor het downloaden van torrents. We konden gemakkelijk torrents downloaden met Ivacy. Ook hadden we toegang tot The Pirate Bay. Met de speciale Secure Download functie in de Ivacy applicatie kun je eenvoudig uit alle servers kiezen die (P2P) torrents ondersteunen. Ivacy beschikt over een redelijk aantal serverlocaties die bruikbaar zijn voor het downloaden van torrents, waaronder servers in Nederland. Wel ondervonden we via deze Secure Download functie verschillende verbindingsproblemen.

Conclusie Ivacy

Al met al is Ivacy een redelijke VPN-aanbieder. De dienst levert een VPN met goede verbinding, zolang je kiest voor een server die niet al te ver weg is. Bovendien geeft deze VPN een ruime keuze aan extra functionaliteiten. Zo beschikt Ivacy over split-tunneling, dedicated IP-adressen en een kill switch.

De software is zeer gebruiksvriendelijk en intuïtief. In de app kun je eenvoudig de functie aanklikken waarvan jij gebruik wil maken. Met de streamfunctie krijg je gemakkelijk toegang tot 50 verschillende streamingdiensten en met de downloadfunctie kun je met hoge snelheid (P2P) torrents binnenhalen.

Minpunten scoort deze VPN omdat de verbinding niet altijd stabiel is. Ook neemt de snelheid van de verbinding snel af bij servers buiten Nederland. Jammer is ook dat de extra functionaliteiten niet altijd werken, zoals de ‘Unblocking’-functie. Een groot nadeel is dat de mobiele app op dit moment niet functioneert in combinatie met de kill switch. Dit maakt het mobiel niet mogelijk om met 100% zekerheid veilig te werken.

We raden Ivacy vooral aan mensen die een betaalbare VPN-verbinding voor hun desktop of laptop zoeken. Personen die op zoek zijn naar een zeer veilige VPN of die de VPN-verbinding ook op hun smartphone willen gebruiken, raden we aan een kijkje te nemen bij de reviews van andere VPN-aanbieders, zoals NordVPN of Surfshark.

Ivacy: veelgestelde vragen

Heb je nog een vraag over Ivacy? Bekijk de veelgestelde vragen hieronder en wellicht vind je het antwoord.

Ja, over het algemeen is Ivacy veilig. De dienst stelt geen logs bij te houden en biedt veel extra beveiligingsmaatregelen voor zijn gebruikers. Ivacy gebruikt de sterke protocollen OpenVPN, IKEv2, L2TP en WireGuard. Ook heeft Ivacy AES-256-bit encryptie, een automatische kill switch en DNS-lek bescherming.

Wil je meer weten of de veiligheid van Ivacy? Check dan de volledige Ivacy-review.

Ja, Ivacy werkt met Amerikaanse Netflix als je een dedicated IP-adres in de Verenigde Staten gebruikt. Voor dit dedicated IP-adres betaal je €1,79 per maand extra.

Nee, helaas heeft Ivacy geen gratis abonnement. De dienst is echter erg goedkoop, zeker de langdurige abonnementen. Ivacy biedt een 30-dagen geld-terug-garantie voor abonnementen langer dan één maand en een (betaalde) trial van zeven dagen.

De mobiele app kun je wel gratis gebruiken, maar met beperkte mogelijkheden. Zo kun je alleen verbinding maken met een Nederlandse server. Wil je alles weten over de prijzen en abonnementen van Ivacy? Lees dan de volledige review.

Ivacy geeft de mogelijkheid om een dedicated IP-adres aan te schaffen. Dit kost een paar euro extra per maand. De Ivacy-servers die dedicated IP-adressen ondersteunen, staan in de Verenigde Staten, Australië, Canada, Duitsland, Hongkong, Singapore en het Verenigd Koninkrijk.

Persoonlijke meningen experts VPNgids.nl

“Ivacy is een voordelige VPN-provider die door technische problemen echter niet gebruiksvriendelijk is.”
Onze score
6.9
Lisanne Vroomen
Lisanne Vroomen
Ivacy is een voordelige VPN met veel extra functionaliteiten. Helaas zijn er wat technische problemen met Ivacy. De kill switch werkt bijvoorbeeld niet op mobiel en er zijn regelmatig verbindingsproblemen. Daarom zou ik deze VPN-provider niet aanraden.
Ivacy is een voordelige VPN met veel extra functionaliteiten. Helaas zijn er wat technische problemen met Ivacy. De kill switch werkt bijvoorbeeld niet op mobiel en er zijn regelmatig verbindingsproblemen. Daarom zou ik deze VPN-provider niet aanraden.
1
Reacties
Plaats een reactie
  1. 1 belangrijk item vergeten, KODI Support, waardoor IPTV veel soepeler en eenvoudiger werkt (niet nodig als u een IPTV / MAG / android gebruikt, dan hoeft KODI niet te worden ingesteld, maar werkt gelijk vanuit de android 😉 Ik gebruik IVACY en ben er goed over te spreken.

Een reactie plaatsen

Bezoek Ivacy