Volg de World Cup Shorttrack in Dresden dit weekend via de livestream die de ISU (de internationale schaatsbond) uitzendt via Youtube. Op de website van TeamNL kun je op 3, 4, en 5 februari steeds om 17:00 uur een stream zien. Je krijgt vanuit het buitenland waarschijnlijk alleen toegang tot de stream als de site niet ‘in de gaten heeft’ dat jij niet in Nederland bent. Dat regel je met een VPN!
- Neem een abonnement op een VPN met Nederlandse servers, zoals NordVPN.
- Installeer de VPN.
- Maak na het inloggen verbinding met een server in Nederland.
- Ga naar de livestream van TeamNL.
- Geniet van het de World Cup Shorttrack!
Wil je weten waarom dit weekend zo spannend wordt voor de shorttrackers? Lees dan het complete artikel!
Op 3, 4 en 5 februari vindt het vijfde World Cup Shorttrack-weekend van dit seizoen plaats in het Oost-Duitse Dresden. In de Joynext Arena van die stad vervolgt TeamNL Shorttrack komend weekend de jacht op nieuw World Cup-succes. Tijdens de eerste vier wereldbekers was Oranje goed voor maar liefst twintig medailles, waarvan veertien gouden plakken.
Na afwezigheid bij het EK Shorttrack maakt Sjinkie Knegt (foto) dit weekend weer onderdeel uit van de Nederlandse ploeg. Zijn rug is voldoende hersteld om weer mee te kunnen doen op het hoogste niveau. Bij de laatste World Cup in Kazachstan raakte Knegt geblesseerd aan zijn rug tijdens de finale van de 1.000 meter. Door die blessure kon hij vervolgens twee weken niet trainen. Nu de rug weer in orde is, mag Knegt zich opmaken voor de vijfde wereldbeker van het seizoen. Ook Kay Huisman keert weer terug in de Nederlandse selectie.
Shorttrack TeamNL zal de World Cup in Dresden gebruiken als voorbereiding op de wereldbekerfinale, die van 10 tot en met 12 februari in Dordrecht verreden wordt. Naast de afstandstitels is daar ook de Crystal Globe Trophy en de daarbij horende geldprijs van 20.000 euro te winnen. Deze trofee wordt dit seizoen voor het eerst uitgereikt aan de rijder met de meeste punten na zes wereldbeker-weekenden.
Hoewel Xandra Velzeboer na twee weekenden even op de eerste plaats stond in het tussenklassement, is Suzanne Schulting nu de duidelijke koploopster. Bij de mannen ligt de Koreaan Ji-Won Park op koers voor de prijs, Jens van ’t Wout is de beste Nederlander op plek zes. De strijd in Dresden is dus belangrijk, en jij kunt de ritten volgen!
Hoe kijk je de shorttrack-wedstrijden?
Het hele programma is te volgen via een stream op de site van de ISU, de internationale schaatsbond. Die is te zien op YouTube. Ook op de site van TeamNL zijn beelden te zien, elke dag om 17:00 uur. Op televisie is het aanbod erg beperkt, alle aandacht gaat uit naar het Daikin NK Afstanden in Heerenveen en naar het WK Veldrijden in Hoogerheide.
De uitzendrechten van sportwedstrijden zijn gebonden aan specifieke landen. Als je vanuit het buitenland toch wilt kijken naar een stream, dan moet je een list verzinnen. Wij helpen je aan die list!
Als je vanuit het buitenland naar de Nederlandse stream van TeamNL wilt kijken, moet je zorgen dat je een Nederlands IP-adres hebt. Dat lukt met een Virtual Private Network (VPN).
De ISU World Cup shorttrack kijken met een VPN
Een VPN leidt jouw internetverkeer om via een server van de VPN-dienst die je gebruikt. Als die server staat in het land waarin de stream wordt uitgezonden, dan heb je geen probleem als je de shorttrackers wilt zien schaatsen. Is dat ingewikkeld? Integendeel. Dit is hoe je dat doet:
- Abonneer je op een snelle VPN-provider met servers in Nederland. Wij raden NordVPN aan. De servers van NordVPN zijn snel, dus ideaal voor de flitsende shorttrack-wedstrijden! Je kunt de provider ook nog eens gratis uittesten door middel van de 30-dagen geld-terug-garantie van NordVPN.
- Download en installeer de VPN.
- Log in met jouw VPN-account.
- Verbind met een server in Nederland voor toegang tot de livestream van TeamNL.
- Ga naar de stream en geniet van drie dagen shorttrack!
De Nederlandse selectie voor de ISU World Cup Short Track in Dresden
Onderstaande schaatsers zullen deelnemen aan het voorlaatste World Cup Shorttrack-weekend van dit seizoen namens Nederland:
| Vrouwen | Mannen |
|---|---|
| Suzanne Schulting | Jens van ’t Wout |
| Xandra Velzeboer | Friso Emons |
| Selma Poutsma | Melle van ’t Wout |
| Yara van Kerkhof | Itzhak de Laat |
| Michelle Velzeboer | Kay Huisman |
| Rianne de Vries | Sjinkie Knegt |
Lees ook ons uitgebreide artikel over het kijken naar schaatsen overal ter wereld.
