Dit weekend strijden de langebaan-schaatsers in Stavanger om punten in de World Cup Schaatsen. Als je in het buitenland bent maar toch live de prestaties wilt zien volg dan de stappen in dit schema:
- Neem een VPN-abonnement bij een betrouwbare provider, zoals NordVPN.
- Download de VPN-software.
- Log in.
- Verbind met een server in Nederland.
- Ga naar de livestream van NOS.nl. Hier worden alle wedstrijden live uitgezonden.
- Geniet van het schaatsen!
Wil je meer weten over de World Cup in Stavanger en waarom je precies een VPN nodig hebt? Lees dan het volledige artikel!
Na het sportieve geweld van de shorttrackers afgelopen twee weken, staan op vrijdag 11, zaterdag 12 en zondag 13 november de langebaan-schaatsers tegenover elkaar. Dit gebeurt tijdens de Wereldbekerwedstrijden in het Noorse Stavanger. Het is voor het publiek een uitgelezen mogelijkheid om te zien welke toppers het best uit de zomerstop gekomen zijn. Dit schaatsweekend is het eerste van zes Wereldbekerweekenden, die verspreid over het seizoen plaatsvinden. Bij de heren wordt de 10 kilometer deze keer niet gereden, terwijl de 5 kilometer ontbreekt bij de vrouwen. Wel maken we een massastart en een ploegenachtervolging mee.
Op de 5 kilometer bij de heren is Patrick Roest een favoriet voor eremetaal. Zijn grote concurrent Nils van der Poel uit Zweden stopte namelijk met schaatsen!
Mooi is de deelname van Joy Beune in Stavanger. Ze dacht na het rijden van de 1500 meter tijdens het kwalificatietoernooi dat ze het “helemaal verpest had” vanwege een botte schaats. Maar haar tijd was goed genoeg, en dat betekent dat ze in topvorm is! Lees snel hoe je kunt zien hoe de Nederlanders presteren op het ijs van Stavanger!
De World Cup schaatsen in Stavanger live beleven
Voor beelden van de World Cup kun je dit weekend terecht bij de NOS. Je vindt ze elk van de drie dagen op nos.nl. Op televisie is de World Cup helaas alleen te zien in het weekend. Op zaterdag vanaf 12.55 uur op NPO 1 en op zondag vanaf 13.15 uur in de uitzending van Studio Sport op NPO1. Ben je buiten Nederland en wil je de ritten volgen met Nederlands commentaar? Dan kan het zijn dat je de registraties niet kunt zien. Als jouw IP-adres laat zien dat je in het buitenland bent, kan de stream jou de toegang weigeren.
Maar je kunt gebruik maken van een truc. Met een VPN (Virtual Private Network) kijk je gewoon Nederlandse televisie en streams, waar je ook bent. Zo kun je dus ook het schaatsen live volgen vanuit het buitenland – gewoon via de NOS! We leggen uit hoe je dit precies doet.
De ISU World Cup kijken vanuit het buitenland
Een VPN leidt jouw internetverkeer om via een van hun servers. Als die staat in het land waarin de stream wordt uitgezonden (in dit geval Nederland) dan heb je geen probleem als je de schaatsers wilt zien. Met de volgende stappen heb je het zo geregeld:
- Abonneer je op een snelle VPN-provider. Kies bijvoorbeeld voor NordVPN, deze VPN is perfect voor het streamen van de World Cup en heeft voldoende servers in Nederland. Je kunt deze aanbieder gratis testen door middel van de 30-dagen geld-terug-garantie van NordVPN.
- Installeer de VPN.
- Log in met jouw VPN-account.
- Verbind met een server in Nederland.
- Ga naar jouw favoriete stream en geniet van het schaatsen en de sfeer in de Sørmarka Arena!
Selectie TeamNL in Stavanger
Helaas zijn niet alle schaats(t)ers fit dit weekend. Zou moest Stefan Westenbroek afhaken vanwege een gebroken teen. Hij wordt vervangen door Joep Wennemars. Van Kjeld Nuis was al langer bekend dat hij als gevolg van een eerdere liesblessure niet zou deelnemen. Dit zijn de mannen en vrouwen die afreizen naar Noorwegen:
Individuele afstanden vrouwen
500 meter: Jutta Leerdam, Femke Kok, Marrit Fledderus, Michelle de Jong, Dione Voskamp. Reserve: Isabel Grevelt.
1000 meter: Jutta Leerdam, Antoinette Rijpma – de Jong, Michelle de Jong, Marrit Fledderus, Isabel Grevelt. Reserve: Femke Kok.
1500 meter: Antoinette Rijpma – de Jong, Marijke Groenewoud, Jutta Leerdam, Joy Beune, Reina Anema. Reserve: Irene Schouten.
3000 meter: Irene Schouten, Antoinette Rijpma – de Jong, Marijke Groenewoud, Joy Beune, Merel Conijn. Reserve: Reina Anema.
Individuele afstanden mannen
500 meter: Joep Wennemars, Merijn Scheperkamp, Dai Dai N’tab, Janno Botman, Hein Otterspeer.
1000 meter: Hein Otterspeer, Joep Wennemars, Louis Hollaar, Thomas Krol, Wesly Dijs. Reserve: Merijn Scheperkamp.
1500 meter: Patrick Roest, Louis Hollaar, Thomas Krol, Wesly Dijs, Jordy van Workum. Reserve: Marcel Bosker.
5000 meter: Patrick Roest, Jorrit Bergsma, Beau Snellink, Marcel Bosker, Kars Jansman. Reserve: Jordy van Workum.
Rintje Ritsma terug op het ijs
Dit weekend maakt oud-topschaatser Rintje ‘de beer van Lemmer’ Ritsma zijn debuut als bondscoach van de Nederlandse schaatsploeg. Hij traint de teamonderdelen, dus de massastart en de ploegenachtervolging. Deze mannen en vrouwen stuurt Ritsma het ijs op:
De massastart
Vrouwen: Irene Schouten en Marijke Groenewoud. Reserve: Merel Conijn.
Mannen: Jorrit Bergsma en Bart Hoolwerf. Reserve: Louis Hollaar.
De ploegachtervolging
Vrouwen: Antoinette Rijpma – de Jong, Irene Schouten, Marijke Groenewoud, Joy Beune.
Mannen: Patrick Roest, Marcel Bosker, Jorrit Bergsma, Beau Snellink.
Het schema van de ISU World Cup in Stavanger
Wil jij zeker zijn dat je klaar zit voor jouw favoriete afstand? Hieronder zie je precies wanneer je welke race kan volgen.
Vrijdag 11 november
| Tijd | Discipline | Mannen / vrouwen |
|---|---|---|
| 17:00 uur | 1500 meter | Mannen |
| 17:40 uur | 500 meter | Vrouwen |
| 18:19 uur | 3000 meter | Vrouwen |
| 19:15 uur | Ploegenachtervolging | Mannen |
Zaterdag 12 november
| Tijd | Discipline | Mannen / vrouwen |
|---|---|---|
| 13:00 uur | 1500 meter | Vrouwen |
| 13:41 uur | 500 meter | Mannen |
| 14:20 uur | 5000 meter | Mannen |
| 15:34 uur | Ploegenachtervolging | Vrouwen |
Zondag 13 november
| Tijd | Discipline | Mannen / vrouwen |
|---|---|---|
| 13:00 uur | Massastart halve finales | Gemengd |
| 14:17 uur | 1000 meter | Mannen |
| 14:52 uur | 1000 meter | Vrouwen |
| 15:35 uur | Massastart finales | Gemengd |
