Met behulp van social engineering hebben hackers Riot Games aangevallen. Bij de cyberaanval zijn geen persoonlijke gegevens van klanten buitgemaakt. De aanval zorgt er wel voor dat nieuwe content tijdelijk niet kan worden uitgerold.
Riot Games, bekend van titels als League of Legends, Valorant en Teamfight Tactics, bevestigt de aanval op haar Twitter-account.
Geen privégegevens buitgemaakt door hackers
Medewerkers van de gameontwikkelaar ontdekten afgelopen week dat een onbevoegd iemand de ontwikkelaarsomgeving was binnengedrongen. Om toegang tot deze omgeving te krijgen, maakte hij gebruik van social engineering. Dat is een vorm van psychologische manipulatie die hackers inzetten om de hand te leggen op persoonlijke gegevens van slachtoffers. Denk aan het overtuigen van werknemers om toegang te geven tot bedrijfssystemen, het versturen van phishing-berichten met kwaadaardige URL, of mensen ertoe aanzetten om malware te downloaden.
Details over de aanval kan of wil Riot Games niet geven. “We hebben op dit moment niet alle antwoorden, maar we wilden zo snel mogelijk met jullie over de aanval communiceren en laten weten dat er geen aanwijzingen zijn dat er persoonlijke gegevens van gamers zijn gestolen”, schrijft de game developer op Twitter.
Updates tijdelijk uitgesteld door aanval
De aanval heeft daarentegen wel andere gevolgen. Riot Games zegt tijdelijk geen patches, updates of andere nieuwe content te kunnen uitrollen. Via het Twitter-account van League of Legends laat de ontwikkelaar weten dat patchversie 13.2 tijdelijk niet wereldwijd beschikbaar is vanwege de aanval.
Andrei van Roon, de directeur van League Studio, laat weten dat er niets wordt weggelaten uit de update, maar dat deze enkel op een later tijdstip wordt uitgerold. Het team van Riot Games zegt hard aan een oplossing te werken.
Gamingindustrie regelmatig doelwit van hackers
De gamingindustrie is wel vaker het doelwit van hackers. Zo wisten leden van de hackersgroep LAPSUS$ de interne systemen van Take-Two Interactive Software binnen te dringen. Daarbij wisten de aanvallers de hand te leggen op tientallen videoclips van de nog te verschijnen game GTA VI. Medewerkers bevestigden dat het om ‘vroege en ongepolijste beelden’ van het spel ging. In een statement zei ontwikkelaar Rockstar Games dat de aanval geen invloed zou hebben op de lancering van de game.
2K Games, net als Rockstar Games een dochteronderneming van Take-Two Interactive Software, werd afgelopen jaar eveneens getroffen door hackers. Vanuit de helpdeskomgeving verstuurden de daders e-mails met een kwaadaardige link aan klanten. Via de URL konden gamers zogenaamd een speciale launcher downloaden. In werkelijkheid installeerden ze hiermee malware op hun computer. Deze verzamelde wachtwoorden, browsegeschiedenis en andere persoonlijke informatie.
