Een Chinees hackersteam heeft de nieuwste versie van Apple’s besturingssysteem op de iPhone 13 Pro al gehackt. Hoewel iOS 15.0.2 pas een week beschikbaar is, lukte het de hackers om de telefoon binnen 15 seconden te hacken.
Het goede nieuws is dat de hack plaatsvond tijdens een wedstrijd. Het team hackte de telefoon gedurende een populaire cybersecurity wedstrijd in Chengdu, China.
Beloning voor jailbreaken
De wedstrijd, Tianfu Cup genaamd, werd gehouden op 16 en 17 oktober. Het geeft ethische hackers de kans alle zwakke plekken in populaire besturingssystemen en software te vinden. De snelste en beste hacks winnen bovendien een geldprijs.
Team ‘Kunlun Lab’ ging met 120.000 dollar in cash naar huis voor het jailbreaken van de iPhone 13 Pro die al werkt met iOS 15.0.2. Jailbreaken is jargon voor het verwijderen van de beveiliging van Apple. Het team wist een code in de Apple browser Safari uit te buiten om toegang te krijgen tot het toestel. De hack duurde slechts 15 seconden.
Een ander team, PangU, lukte het om dezelfde telefoon op afstand te jailbreaken. Hiervoor won het 300.000 dollar, oftewel de hoogste prijs in de wedstrijd.
Deelnemers moesten de zogeheten Pointer Authentication Code, ‘PAC’, omzeilen. Dit is een beveiliging die Apple gebruikt in zijn devices. Dit moesten ze bovendien live voor publiek doen.
Apple prijst zichzelf over beveiliging
Uiteraard heeft Kunlun Lab zich goed voorbereid en uitgebreid onderzoek gedaan voordat het de hack begon. Niet iedereen krijgt dit dus meteen voor elkaar. Toch blijft het verbazingwekkend.
Zeker aangezien Apple zijn beveiliging uitstekend acht. Het merk schept graag op over de vele geavanceerde beveiligingsfuncties. Ondanks deze beveiliging kregen hackers het toch voor elkaar de iPhone te jailbreaken.
De Tianfu Cup is voor ethisch hacken
De wedstrijd focuste zich niet alleen op iPhones. Andere apparaten, zoals Chromebooks, Windows en Linux apparaten en zelfs Xiaomi smartphones waren potentiële ‘slachtoffers’.
Bovendien ging het binnen de wedstrijd om ethische hackers, ook wel white hat hackers genoemd. Ethisch hacken is niet illegaal en bedrijven zijn er juist blij mee. Zij kunnen de bevindingen gebruiken om hun systemen te updaten.
Dit is de reden dat details van de wedstrijd nog niet openbaar zijn gemaakt. Deelnemers aan de Tianfu Cup moeten hun methoden geheim houden, zodat bedrijven hun software kunnen updaten voor de details vrij komen. Ze willen immers niet dat iedereen de gevonden zwakke plekken kan misbruiken.
