De politie meldt dat er dinsdagochtend een 19-jarige man uit Sluis aangehouden is. De man wordt verdacht van het binnendringen in iCloud-accounts van mensen die hij kent om naaktfoto’s te bemachtigen. Hij verzamelde de foto’s op zijn computer, maar heeft ze volgens de politie niet verder verspreid. Hij is verschillende keren verhoord en apparatuur uit zijn woning is in beslag genomen om onderzocht te worden.
Wachtwoorden raden via social media
De man kon toegang krijgen tot de accounts door de socialmedia-accounts van zijn slachtoffers in de gaten te houden. Op die manier wist hij wachtwoorden te raden en kon hij ook antwoord geven op de beveiligingsvragen. Hij kon zo inloggen in de accounts van de slachtoffers zonder dat ze het door hadden. De politie adviseert voor elk account aparte inloggegevens in te stellen en om foto’s van iPhones niet automatisch te laten uploaden naar de cloud.
Slachtoffers
Bij nader onderzoek bleek dat de gearresteerde man uit Sluis ook gamesites hackte en onlangs was begonnen met het versturen van nepmails, waarmee hij probeerde om wachtwoorden te achterhalen. Het is onduidelijk hoeveel mensen het slachtoffer zijn geworden van de hacks. De beelden die de man verzameld had zijn in beslag genomen en de slachtoffers worden door de politie geïnformeerd dat er ingebroken is in hun account.