Van duizenden leden van de Nederlandse Genealogie Vereniging (NGV) zijn gegevens gelekt. De vereniging liet dit weten aan zijn 6000 leden in een e-mail. Daarin stond dat van zeker 3000 leden gegevens, zoals e-mailadres, telefoonnummer, wachtwoord en IP-adres, op straat zijn komen te liggen. Het bestuur biedt leden zijn excuses aan voor het ‘zeer ernstige’ lek. Mensen die bij de vereniging zijn aangesloten doen stamboomonderzoek of delen hun ervaringen met stamboomonderzoek.
Beveiligingslek
De website van de NGV was verouderd en maakte geen gebruik van https-protocol voor de veilige uitwisseling van gegevens. Het vermoeden is daarom dat de gegevens door een beveiligingslek ontvreemd zijn. Het lek is gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens en verder zijn ook alle door de wet voorgeschreven stappen genomen, zegt een medewerker van de NGV tegen De Volkskrant. Of er aangifte is gedaan door de NGV is nog niet bekend. De inlogfunctie op de website is afgesloten en het bestuur doet onderzoek naar welke beveiligingsmaatregelen er verder nog genomen moeten worden.
Lijst met gelekte gegevens
Afgelopen zondag ontdekte het bestuur van de NGV een lijst met gestolen data. Op het prikbord van de website van de NGV werd zelfs een link naar de data geplaatst. Het bestuur schrijft dat de link inmiddels verwijderd is en dat het downloaden van de lijst strafbaar is.
